plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Połowa ceny nowej. Eli siostra ma taką.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Należy sprawdzić cenę tonera. Jak są zintegrowane z bębnem to może wyjść drogo...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od 25 do 50 zł na 1000 stron.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Na razie to aukcja, więc pewnie drożej będzie.

Czyli raczej bez Wifi :-)
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
szukaj z WiFi lub przynajmniej z LAN . ja mam staruszka samsunga scx-4200 tylko z USB. I to jest przekleństwo. A z powodu skanera ciężko ją podpiąć pod router - bo skaner nie działa przez wbudowany w niego print serwer.


A "DDR3 SDRAM" to typ pamięci RM, które są używane w danym komputerze. Jeśli jest możliwiść rozbudowy, bo jet mniej niż maksymalna obsługiwana wielkość, o tego typu pamięci trzeba szukać do kupienia.

Kolejne terminy to wielkość (w GB), częstotliwość (w mHz - musi być taka jak kości wbudowane) i opóźnienie w dostępie (CL). Co do CL , to czasem płyty i bios mająproblem z obsługązbyt szybkich kości.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
radek_m napisał/a:
A "DDR3 SDRAM" to typ pamięci RM, które są używane w danym komputerze. Jeśli jest możliwiść rozbudowy, bo jet mniej niż maksymalna obsługiwana wielkość, o tego typu pamięci trzeba szukać do kupienia.

Ja wiem co to jest.

Tylko sie pytam w kontekście drukarki - dlaczego ten parametr jest podawany w ogłoszeniu? Nie widze związku logicznego, ale może o czyms nie wiem :-)

radek_m napisał/a:
szukaj z WiFi lub przynajmniej z LAN

Oki!
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
opiszon napisał/a:
Należy sprawdzić cenę tonera. Jak są zintegrowane z bębnem to może wyjść drogo...

Zintegrowana kaseta sama w sobie nie musi być droga, szczególnie zamiennik. Natomiast cena zależy od marki.

mygosia, a nie ma w Twojej okolicy jakieś grupy "śmieciarkowej" na FB? Ludzie oddają czasem całkiem fajne urządzenia. Osobiście, mimo większych gabarytów, sugerowałbym jakąś używaną laserówkę klasy biurowej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
badworm napisał/a:
Osobiście, mimo większych gabarytów, sugerowałbym jakąś używaną laserówkę klasy biurowej.

Takie można znaleźć w okolicach 100 zł.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
badworm, gęstość zaludnienia 15 osób na km 2, więc wiesz.... Ale przeglądam olxa itp

Cena tonerów, to jedna z pierwszych rzeczy, które sprawdzam - zaraz po wymiarach ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dużo masz do drukowania?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia, a nie może być atramentowa. Drukarki Brother są bardzo tanie w eksploatacji i można używać w nich bardzo tanich atramentów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
powalos, pewnie wszystko zależy od tego jak często się cokolwiek drukuje.
U mnie każda próba użytkowania atramentu kończyła się tym że wszystko zasychało.

Laser nawet po kilku miesiącach nieużywania po prostu działa... (Z drugiej strony jak się mało używa to cena tonera nie powinna stanowić problemu).

No i wydruki tekstu z laseru imho są lepsze niż z atramentu - "suchość" wydruku
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie lubię atramentówek - są podatne na wodę, jakość papieru.

Drukowanie, to takie typowo domowe - kilka-kilkanaście stron na miesiąc ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Gdyby gabaryty nie miały znaczenia, to mój kumpel by mi oddał jedną swoją za darmo ;-)

[ Dodano: 2020-05-06, 21:00 ]
Ooo taką Kyocera fs 1000+
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja tam kupuję najtańsze kombajny HP, atramentowe, w okolicach 200 zł.
Komplet tuszy starcza na 1/2 roku (max 100 zł za oryginalny komplet), problemu z zasychaniem nie ma bo głowica jest w kartridżu.
Teraz muszę zmienić na taką z drukowaniem po wi-fi.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
pamieć w drukarce to nie wiem po co podawać typ. I tak się jej nie zmienia
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mieliśmy w pracy dużego kolorowego laserdżeta, który z tyłu miał sloty na różne rozszerzenia, w tym na dodatkową pamięć. Nawet raz taką upolowałem, wytargałem kloca z dziury, odkręciłem stosowną klapkę, pomocowałem się z upolowaną kością, po czym odkryłem, że nie pasuje :mrgreen:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
radek_m napisał/a:
pamieć w drukarce [...] I tak się jej nie zmienia

Oj zmienia się ;-) Ja w robocie od dawna ćwiczę tylko OKI gdzie pamięci można sobie dopchać wedle uznania. Atramentówek też się nie ma co bać, mądrzejsze modele same się czyszczą gdy mają potrzebę - te piezoelektryczne, bo termiczne mają z reguły głowice zintegrowane z kartridżem, wymienia się całość [dlatego też nie dają tam systemów czyszczących i jeśli gdzieś atrament zasycha, to właśnie w takich]. Od ponad 10ciu lat mam duży kombajn Brothera, bo się uparłem że chcę mieć skaner A3 [a ceny samych skanerów były wielokrotnie wyższe], obecnie rzadko używany ale nic się nie zatyka. Natomiast trzymałbym się z daleka od wszystkiego z logo HP - proste drukarki były jednorazowe, dla 42" Dizajndżeta nawet nie wydali sterowników pod Win7, a ostatnio zmuszony kupiłem 20 lapów i już żałuję, 15% "fabrycznie niesprawnych" :-P :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
mądrzejsze modele same się czyszczą gdy mają potrzebę

Trzeba tylko pamiętać, aby stale były podłączone do zasilania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach