Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Nie jestem w tej chwili w domu, także nie mogę ci podać rodzaju, gramatury używanego papieru, ale jeśli chodzi o druk dokumentów to używam w miarę najtańsze standartowe papiery, nie drukuję na błyszczącym. Wydruki foto na papierze brothera lub tanich z hipermarketu Real.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Do Brothera 240 to max a i tak się zacina , zalecają 190g/m.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
No to zaszalałem z tym papierem, pisze w instrukcji max 220g. No nic, activejet poszedł na pocztówki - teraz łyka bez zająknięcia :-)
 
bigfan  Dołączył: 21 Wrz 2009
Ja używam przede wszystkim wydruków 10x15 i nie mam ambicji do generowania odbitek na poziomie najlepszych labów :-) i w tym przypadku drukarka termosublimacyjna (posiadam Canona Selphy CP760) sprawdza się znakomicie. Odpada problem z wyborem papieru i tuszy - jest tylko jeden model Canona. Odpadają problemy z zaschniętym tuszem w głowicy w przypadku okazjonalnego drukowania. Wydruki zależnie od dynamiki tonalnej i przygotowania zdjęcia (jak i wgrania odpowiedniego profilu ICC dla drukarki) są bardzo przyzwoitej jakości. Wady to kiepska współpraca z Linuksem (po długiej walce drukuję, używając Windows na VirtualBoksie) i wrażliwość drukarki na kurz, który może osiadać na papierze podczas drukowania. Wadą jest też stosunkowo duży koszt wydruku jednego zdjęcia. Komplet papieru i tuszu pozwalający na wydruk 108 zdjęć kosztuje w granicach 130 złotych.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
W najnowszym (October) numerze Digital Camera World jest duży test drukarek atramentowych. A ponieważ kupiłem ten numer, więc postanowiłem się podzielić :-)

Kolejność od najtańszej do najdroższej:

Canon PIXMA iP3600: 88%
Epson Stylus Photo P50: 85%
HP Photosmart D7260: 82%
Canon PIXMA iP4600: 90% (Editor's Choice)
Canon Selphy CP780: 69%
Canon PIXMA MP620: 92% (Editor's Choice)
Canon Selphy ES30: 76%
Lexmark X4975ve: 25%
Epson Stylus Photo R800: 63%
Epson Stylus Photo PX800FW: 87%
HP Photosmart C8180: 80%
Epson Stylus Photo 1400: 83%
Canon PIXMA MP980: 78%
Epson Stylus Photo R1900: 87%
Canon PIXMA Pro9000 Mark II: 94% (Editor's Choice)
HP Photosmart Pro B9180: 89%
Epson Stylus Photo R2880: 93% (Editor's Choice)
Canon PIXMA Pro9500: 88%

Ocena końcowa zawiera w sobie ocenę za: parametry, wydajność, jakość obrazu, jakość wykonania i stosunek jakość/cena (brany jest też pod uwagę koszt wydruku 1 strony A4).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
andrusz, to jezeli mozesz to napisz cos wiecej o tym canonie MP620 :roll:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Fafniak napisał/a:
andrusz, to jezeli mozesz to napisz cos wiecej o tym canonie MP620

Ważniejsze cechy:
- czytnik kart CF, MS, SD, SDHC (możliwy bezpośredni wydruk z karty)
- wbudowana karta sieciowa WiFi
- wyświetlacz kolorowy LCD 2,5cala
- szybkość wydruku strony A4: 3min. 43 sek.
- tusze: 1 czarny pigment, 1 czarny barwnik (dye), 3 barwniki kolorowe (dye)
- wbudowany skaner 4800dpi
- koszt wydruku strony A4: 1,21 funta (średnia w całej stawce)

Oceny cząstkowe:
- parametry: 5/5
- wydajność: 4/5
- jakość wydruku: 5/5
- jakość wykonania: 5/5
- jakość/cena: 5/5

Piszą, że budowa i jakość wykonania jest dokładnie taka jak iP3600, z tym że MP620 ma dodatkowo: wbudowany skaner, ekran LCD, czytnik kart i kartę WiFi.

Jeśli chodzi o jakość wydruku (dotyczy też iP3600 oraz iP4600), to: bardzo dobry zakres barw, ciepłe i żywe oddanie koloru skóry. Druk cz-b. miły, bardzo dobry kontrast i oddanie szczegółów bez kolorowych zabarwień.

[ Dodano: 2009-10-04, 15:59 ]
A przy okazji: różnice pomiędzy iP3600, a iP4600 są niewielkie: dwukrotnie większa szybkość wydruku i dodatkowy podajnik do wydruku na CD/DVD w iP4600. Wszystkie 3 drukarki korzystają z tej samej technologii wydruku i tych samych tuszy.
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
Od piątku posiadam Canona MP 550 - najtańsze w ofercie urządzenie wielofunkcyjne tego producenta z 5 zasobnikami z tuszem

wg porównywarki Canona różnice między nim a MP 620 to głównie brak Wi-Fi i gniazda sieciowego oraz mniejszy ekranik LCD
technologie druku oba maja takie same, moim skromnym zdaniem totalnego laika wydruk na ustawieniach domyślnych, bez kalibracji jest całkiem wystarczający do sporadycznych, okolicznościowych, domowych zastosowań (błyszczący papier foto z Lidla-a :mrgreen: )

cena 370 z kosztami przesyłki

PS w zestawie jest próbka papieru foto Canona do sprawdzenia jakości wydruku
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Ja z punktu widzenia serwisanta chyba najbardziej polecał bym Epsona, przy użyciu dobrego tuszu nie do zdarcia. Nie mówię że reszta jest zupełnie do bani tym bardziej że nie mam pojęcia czego jest najwięcej na rynku wiem tylko co się psuje.
Sam ma zamiar kupić coś z serii R do większych odbitek.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
xolox napisał/a:
Ja z punktu widzenia serwisanta chyba najbardziej polecał bym Epsona, przy użyciu dobrego tuszu nie do zdarcia. Nie mówię że reszta jest zupełnie do bani tym bardziej że nie mam pojęcia czego jest najwięcej na rynku wiem tylko co się psuje.
Sam ma zamiar kupić coś z serii R do większych odbitek.
Jako serwisant masz styczność z drukarkami laserowymi monochromatycznymi samsunga? (modele np. 2270{mówię z pamięci} , 3051 {w okolicach 1 tys. PLN kosztują} - mamy z nimi problemy {zacinanie papieru ... strasznie chimeryczne} - w drukarkach innych firm też takie kwiatki czy akurat nie masz z nimi styczności?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
pixma OK
xolox napisał/a:
Ja z punktu widzenia serwisanta chyba najbardziej polecał bym Epsona, przy użyciu dobrego tuszu nie do zdarcia.

Czasy się zmieniają.... Pamiętam swego pierwszego Epsona kupinego bodaj za ok. 18 000 000 zł (młodsza młodzież może nie pamiętać tych czasów :mrgreen: ) Wtedy bezawaryjność (także, a może zwłaszcza po gwarancji) była istotna. Bo raz, że na firmę i potrzebowałem ciągle, dwa, że wydatek stosunkowo duży wg średniej krajowej.
Dziś całkiem przyzwoite drukarki są po prostu tanie, więc problem moim zdaniem jest dużo mniejszej wagi.

Co do Brother. Może miałem trefny egzempalrz, ale chyba nic co dla mnie istotne, nie było tak jak powinno (miałem DCP-130C). Tusze oryginalne kończyły się po kilkunastu kartkach (błędy odczytu w poziomie tuszu?) i ... koniec drukowania. Maszyna mówiła STOP. Później zirytowany kupiłem "zastępcze" i było podobnie, ale gorzej jakościowo.
No i najgorsze. Kombajn zakupiony praktycznie został w jednym celu: do wydruku papierowych etykiet na płytach CD/DVD (fotki i filmy). Niestety podajnik sobie absolutnie z tego typu papierem nie radził! (gramatura? śliskość powierzchni? , a trzy różne miałem i próbowałem - ręczne "wspomaganie" też nie pomagało :oops: - totalna masakra) Multi Brothera okazało się dla mnie w zasadzie nieużyteczne i je po prostu wydałem, bo wyrzucać było jednak szkoda.

Od około roku mam Canon PIXMA MP540 (nieco uboższy i starszy model od wymienionych w innych postach wyżej) i jest rewelacyjnie. W mojej opinii w porównaniu do Brother jak niebo a ziemia. Wystarczała mi jakość wydruku z Brother, ale tu widać, że jest zdecydowanie lepiej. Podajnik na papier etykietowy ani razu nie sprawił problemów, znacznie większy wybór możliwych nośników, zdecydowanie lepsze i bardziej rozbudowane oprogramowanie. Lepszy skaner i nawet wyświetlacz większy i dużo bardziej użyteczny.
Zużycie realne (w Brother chyba jakies cuda mi się działy) i nawet koszt tuszy też niższe niż w Brother.
Ceny drukarek były na tym samym poziomie.
I nie. Naprawdę nie pracuję w ani dla CANON, ale Brother dał mi nieźle popalić :-/

A wydruk fotek w domu? Sprawdziłem, policzyłem i dla mnie całkowicie nieekonomiczny. Oczywiście są (różne) powody, aby drukować samemu, ale akurat w moim przypadku nie znajdują one zastosowania...

Edit: odnośnie bezawaryjności: ciągle mam i działa bez zastrzeń HP Laser Jet 4L. Będzie już pewnie ze 20 lat ? ;-) Co prawda domowo i niezbyt intensywnie eksploatuję, ale wynik naprawdę zacny.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Rafi napisał/a:
odnośnie bezawaryjności: ciągle mam i działa bez zastrzeń HP Laser Jet 4L. Będzie już pewnie ze 20 lat ? Co prawda domowo i niezbyt intensywnie eksploatuję, ale wynik naprawdę zacny.
.
Ech, Panie kiedyś to drukarki robili ;-) Sam mam starego HP Laser Jet 2100 - będzie drukować pewnie tak długo, jak długo chińczykom będzie się opłacało trzaskać tonery do niego :-)
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Też mamy jakiegoś antycznego HP (ale już z tych na papier, a nie kamienne tabliczki) - one są niestety nie do zdarcia x-P
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Na LJ2100 widziałem przebiegi po 1,5 Miliona wiec chyba dość dobre są :D (wiadomo części eksploatacyjne były wymieniane)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
I czy występują takie razem ze skanerem i kopiarką?

Czy używałeś kiedykolwiek jakąś wyszukiwarkę internetową? Czy próbowałeś przejrzeć oferty sklepów komputerowych a dopiero następnie zadać pytania na temat kilku wstępnie wybranych drukarek?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
sprzedawcy w sklepach zawsze zachwalają swój towar jako niezawodny,najtańszy,najlepszy a koszty ekspolatacyjne to takie że prawie za darmo te tonery są

Tym tekstem udowodniłeś, że nawet nie próbowałeś szukać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie namawiałem Cię do tracenia czasu w sklepie fizycznym. Przejrzyj ofertę kilku sklepów internetowych. Tam masz zazwyczaj tabelkę z danymi technicznymi i ogólny opis.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Jasiek zasada jest taka;) Stosunkowo tania drukarka ze skanerem to zwykle najniższy model mechaniki drukarki + skaner. To niestety dosyć jednorazowy sprzęt.
Jeżeli jesteś w stanie zrezygnować ze skanowania, to bierz jakiegoś taniego lasera od HP i luz. Masz czarny szybki wydruk tekstu. Zamienników się nie bój, wiadomo na nich nie oszczędzać i generalnie omijać super tanie oferty.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
kolorowy laser ? z tych tańszych nadaje się co najwyżej do wykresów itp, bo fotografie to dramat np Samsung i jego kolory. Bierz lasera BW i jazda. HP LASERJET P1102 <--- lub coś podobnego to wszystko praktycznie to samo.
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Jeśli laser to tylko monochrom,
jeśli kolor to taki który pozwala na coś więcej niż excel, a wtedy cena eksploatacji zabija, i od razu można zapomnieć o nieoryginalnych tonerach...

Skaner najlepiej mieć oddzielnie, mimo że zajmuje on więcej miejsca, ale dostęp do niego jest łatwiejszy. Poza tym przy drukarce już nawet typu hp lj 2200 (radzę brać od razu z duplexem) kolejny klocek przestaje mieć znaczenie ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach