M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
radek_m,
pięknie to wytłumaczyleś
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Ja jeszcze do kolorów. Po wyłaczeniu wszystkich fabrycznych cudów typu żywe zdjecie itd itp. Canon najmocniej dostał na zielonym atłasie z miękkimi światłocieniami, Espon inaczej wysycił różoczerwienie - Canon mocniej w magente, Epson mocniej w czerwień, niebo bardzo podobnie, tuż przed samą bielą Canon po prostu jakby kropkował (co widać pod silnym powiększeniem). W czarnobieli żadne urządzenie nie uzyskało czystej czerni, temat obchodziłem zamieniając foto na 600dpi 1bit, miałem kiedyś ustawienie które na Canonie dawało dobry obraz, po reinstalacji systemu nie potrafię pozbyć się białej kratki o rozmiarze ~2px i oczku 1cal.

TIFF/JPG: nie znam języka PS a już tym bardziej wewnętzrnych języków producentów więc pytam - jaką głębie kolorów czytają drukarki i czy są np. ograniczone przez język? Tak na chłopski rozum to mają 1 bitową głębię dla każdgo z kolorów w danym punkcie tzn. pluję albo nie pluję, ale jak sobie one to przetłumaczą to ja nie wiem. Różnica między JPEG 98% a TIFF była (znowu - pod lupą, ale była).

Edit: I raczej nie były to kwadratowe artefakcty kompresji JPEG. Innych degradacji wprowadzanych przez JPEG nie rozpoznaję.

Punkt 2 i 3 Kolegi radek_m przyjmuję na wiarę choć mam wrażenie że niefiltrowany przedłużony w sumie do 8m (5+3) kabel USB ograniczał moją Pixmę. Nie mam narzędzi by to sprawdzić, chyba że np. rozmiar generowanego pliku PS byłby w jakichś sposó znaczący. MOżna wówczas wyznaczyć minimum transferu dla każdego z trybów.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jeśli miałeś profilowany tusz,ale nie użyłeś papieru pod profil to masz pewien brak. W zależności od zafarbu papieru i jego specyficznych parametrów nie otrzymiesz neutralnej szarości. W kolorach będą przekłamania. Czasami przyjemne, a czasami nie do przyjecia. Np kiedyś miałem wyśmienity papier minolty. Oj jak on pięknie przekłąmywał w stronę ciepła. Ale już ich nie ma. Ja po sprofilowaniu epsonów uzyskuję neutralną czerń, oczywiście jeśli podświetlisz to mocnym światłem to zauważysz jakieś niuanse kolorystyczne, ale w świetle zastanym jest bardzo neutralne. Ty opisując swoje wydruki właśnie zauważasz brak sprofilowania czyli czarno-oliwkowy wydruk.
Jeśli chodzi o kabel to jego długość jest na niekorzyść. Im tańszy tym więcej zakłóceńwprowadza. Kiedyś miałem 10m i na nim niewiele rzeczy chciało pracować. Ale to nie jest kwestia przepustowości kabla, bo taka nie istnieje(chyba, że na forach audio)tylko tego jaki wpływ ma środowisko zewnętrzne na przesyłane dane. Np silne pole magnetyczne. Ale może jeszcze niech cośradek_m, napisze w tej materii.

[ Dodano: 2013-10-16, 13:05 ]
Długi kabel sam z siebie wprowadzi obciązenie zgodne z prawem ohma bodaj jeśli z fizyki dobrze pamiętam.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Minimalny metameryzm to mają chyba wszystkie domowe drukarki i ich tusze. Z czarno-oliwką żyję, czekam na nowy papier, bach profil i zapomnę znowu na rok o temacie.

A kabel zmieniłem na 1m i wszystko hula ;) Myślałem że USB działa na zasadzie albo działa albo nie i teraz przez forum fotograficzne i temat o drukarkach czytam o podstawach USB ;)
 
gofer84  Dołączył: 16 Paź 2013
W internecie można kupić odbitki po ok 20 groszy w rozmiarze 10x15, jaka jest jakość takich zdjęć, na jakich urządzeniach one powstają? Czy jakość tych zdjęć jest lepsza czy gorsza od tych drukowanych w domu na drukarkach atramentowych?
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Jeśli chcesz zamawiać odbitki w tych cenach przez internet to myślisz chyba o fotolabach a koledzy wyżej piszą chyba o drukarkach. Zamawiam czasem w poleconym na forum Diprint w Krakowie i jestem zadowolony z cen i jakości.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ja odpuściłem sobie zakup plujki - drukuję nieczęsto więc pewnie miałbym częste problemy z zapchaną głowicą a co za tym idzie straty atramentu na czyszczenie i możliwe kleksy z zaklejonej głowicy.
Zakupiłem laserówkę do dokumentów a zdjęcia daję do labu.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Michciu76 napisał/a:
Ja odpuściłem sobie zakup plujki - drukuję nieczęsto więc pewnie miałbym częste problemy z zapchaną głowicą a co za tym idzie straty atramentu na czyszczenie i możliwe kleksy z zaklejonej głowicy.

Możesz ewentualnie dokupić sobie drukareczkę termosublimacyjną np. Canona. Z tym, że takie zdjęcia raczej dość drogo wychodzą.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
berpa napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Ja odpuściłem sobie zakup plujki - drukuję nieczęsto więc pewnie miałbym częste problemy z zapchaną głowicą a co za tym idzie straty atramentu na czyszczenie i możliwe kleksy z zaklejonej głowicy.

Możesz ewentualnie dokupić sobie drukareczkę termosublimacyjną np. Canona. Z tym, że takie zdjęcia raczej dość drogo wychodzą.

Drożej to nie problem od czasu do czasu ale format wydruku to tylko 10x15.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Michciu76 napisał/a:
Drożej to nie problem od czasu do czasu ale format wydruku to tylko 10x15

Jeśli cena zakupu to nie problem :evilsmile: ( bo późniejsza eksploatacja jest tania ) a chcesz różne formaty, no to ¨prącie¨ bardzo :

DNP DS40

Fotograficzna drukarka termosublimacyjna dla zawodowców

Doskonałe urządzenie producenta drukarek termosublimacyjnych japońskiej firmy DNP. Drukarka drukuje zdjęcia w formacie od 9x13 do 15x23 cm, a czas wydruku odbitki 10x15 wynosi niecałe 9 sekund. Ultrakompaktowa obudowa charakteryzująca się regularną bryłą oraz załadunek 400 zdjęć jednorazowo to duże atuty by drukarkę zabierać ze sobą na wszelkiego rodzaju eventy. W przypadku większego formatu 15x20 cm jednorazowo drukarka pomieści materiały na 200 wydruków.

Drukarka drukuje zdjęcia w rozdzielczości 300 lub 600 dpi zarówno dla zdjęć błyszczących jak i matowych .
Podstawowe właściwości drukarki DS-40

· format drukowanych zdjęć 9x13, 10x15, 13x18, 15x20, 15x23 cm
· zdjęcia błyszczące i półmatowe z jednej folii
· folia i papier w roli na 400 szt zdjęć 10x15 (x2)
· rozdzielczość drukowania 300 lub 600 dpi
· szybkość drukowania zdjęcia 10x15 wynosi 9 sekund
· sterownik obsługiwany przez Windows XP, Vista (32 i 64 bit), 7 (32 i 64 bit), Mac 10.4-10.7
· interface USB 2.0

http://www.tetenal.com.pl...e-dnp-ds40.html

Jest też trochę tańsza ( ale trochę gorsza, bo tylko 300dpi ):

http://www.tetenal.com.pl/drukarka-dnp-ds-rx1.html

Chcesz jeszcze większy format? ( 20x30, 20x29.7, 20x25, 20x20, 20x15, 20x13, 20x10 )?
¨Prącie¨ bardzo:

http://www.tetenal.com.pl...a-dnp-ds80.html
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
@berpa jak znajdę bogatego Mikołaja to może o coś podobnego poproszę :-D
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć od wieloletnich użytkowników plujek foto ale nigdzie nie zauważyłem konkretnych porad jak zapobiec wysychaniu głowic. Tak, wiem, drukować regularnie :) Mam L800 (moja nawiasem mówiąc kosztowała 1100 wraz z 600 ark. Glossy ****) i niezbyt często jej używam, bywa, że ma przerwy dwu-miesięczne. Wtedy zapodaję 1-2 fotek 10x15 i na tym polega moja konserwacja głowicy. Myślę, że to może być za mało i kiedyś głowica uschnie z tęsknoty za pracą :-/
Podpowiedzcie proszę jak dbać o drukarkę w suchym, mieszkalnym pomieszczeniu.
 
Łukasz.  Dołączył: 12 Kwi 2012
Jak dbać nie podpowiem ale skoro napisałeś za ile kupiłeś to napisz też gdzie?
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
To było jakiś czas temu, bo na początku stycznia i o ile pamiętam Epson miał promocję, stąd cena 1119 z tuszami i 600 szt. 10x15 glossy. Sklep nie jest istotny bo korzystałem z ceneo, w tym przypadku był to rzeszowski accord foto. Dobre ceny na niezłe papiery i tusze Epsona miał w tym czasie sklep 123...... tam kupiłem kilka różnych papierów, które dosyć udanie przypominają ten epsonowski a są 3x tańsze.
Ale to było wiele m-cy temu, teraz uzbrój się w cierpliwość i po kilku tygodniach wyhaczysz lepszą cenę.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
potok napisał/a:
Podpowiedzcie proszę jak dbać o drukarkę w suchym, mieszkalnym pomieszczeniu.

Po prostu włącz ją na chwilę. Przy każdym starcie głowica jest przeczyszczana. Jak skończy mielić i burczeć to wyłącz.
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Słyszałem o tym sposobie ale o ile na początku użytkowania mieliła długo (kilka minut) tak teraz jest to parę burknięć w czasie kilku, kilkunastu sekund.
Wyczytałem gdzieś, że należy drukarką zostawiać włączoną celem ochrony głowicy a zużycie prądu jest pomijalne ale sam nie widzę w tym żadnego technicznego uzasadnienia.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
potok napisał/a:
Wyczytałem gdzieś, że należy drukarką zostawiać włączoną celem ochrony głowicy a zużycie prądu jest pomijalne ale sam nie widzę w tym żadnego technicznego uzasadnienia.

Droższe, bardziej "profesjonalne" modele czyszczą głowicę co określony czas jeśli są włączone, żeby być w ciągłej gotowości do drukowanie, nawet np. w nocy. L800 tego nie robi. Sprawdzałem. Czyli można ją spokojnie wyłączyć. A przy starcie na pewno czyści głowicę
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Dzięki, a co ile radzicie włączać drukarkę w suchym pokoju aby nie wysuszyć głowicy ? Tak by zminimalizować awarię sprzętu i nie tracić bez potrzeby atramentów ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
potok napisał/a:
Dzięki, a co ile radzicie włączać drukarkę w suchym pokoju aby nie wysuszyć głowicy ?
Jak regularnie mierzysz wilgotność w pomieszczeniu? Czy wilgotnościomierz ma ważną homologację?

Czy ty aby nie przesadzasz?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
potok napisał/a:
Podpowiedzcie proszę jak dbać o drukarkę w suchym, mieszkalnym pomieszczeniu.

http://www.google.es/imgr...=39&tx=81&ty=70
( tylko uważaj na grzyby :mrgreen: )
Trzeba bardzo dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza ( i codzienne, właściwe nawodnienie właściciela drukarki ): :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B

Co do suchych i gorących pomieszczeń mieszkalnych to w sierpniu gdy nie mam włączonej klimatyzacji, temperatury w moim domu dochodzą do 45 stopni. Ale na szczęście jest b. sucho bo inaczej bym ""odpalił wrotki" :-P .
Staram się chociaż raz w tygodniu coś wydrukować kolorowego ( np. mapkę z Googla ) albo chociaż zrobić test dysz ( albo w najgorszym wypadku włączyć, odczekać chwilę i wyłączyć drukarkę ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach