ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Fafniak, a masz moze przejsciowke 2xmolex -> 6pin PCIE?

no_name napisał/a:
350W to tak na styk przy tej konfiguracji


Sorry, ale bzdurzysz. Mam 6000+@6600+, 4GB ramu odpowiednio podkreconego, 4 dyski, mnostwo p***** USB, do tego 2x8800gt podkrecone do granic mozliwosci. I to hula bez zajakniecia na 450W i sprawdzilem miernikiem, ze NIGDY pobor mocy nie przekracza 320W.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Ja pierdziele następny.....
Idź do sklepu i kup zasilacz atx do nowych płyt poniżej 350W "bo mi tyle nie potrzeba". Powodzenia.

Pomijam fakt że sprawność zasilacza spada wraz z obciążeniem jakiemu został poddany.
Myślisz że 300W zasilacz obciążony mocą 250W dostarcza tak samo stabilnego napięcia jak 500'tka obciążona identyczną mocą ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
no_name napisał/a:
Ja pierdziele następny.....

Masz jakiś problem to nie czytaj :evil:
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
i Vice Versa
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Jeśli chodzi o ew. dobór nowego zasilacza to polecam stronę www.80plus.org - zmierzono przebieg sprawności i wahania napięć. Nie zawsze warto także się pchać w jednostkę z dwoma liniami +12V.

Napięcia mierzone miernikiem, racja? Wszystkie "monitory" programowe nie będą tak dokładne.

no_name, do konfiguracji nawet z quadem i jedną kartą graficzną, nieważne ile prądu pobierają, w zupełności wystarczy dobry zasilacz 400-450W.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
no_name, sam napisałeś:
no_name napisał/a:
350W to tak na styk przy tej konfiguracji - bez żadnego naddatku.
Jak widać naddatek jest i to spory (co już ja pisałem a ggdh potwierdził).
no_name napisał/a:
Idź do sklepu i kup zasilacz atx do nowych płyt poniżej 350W "bo mi tyle nie potrzeba".
Czy ktoś tutaj pisał coś o kupowaniu takiego zasilacza?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
no_name napisał/a:
Ja pierdziele następny.....


Tak, nastepny, ale pieniacz na forum, co kolekcjonuje wstazki. Nie wnikam w twoja (z malej, nie bez przyczyny) wiedze komputerowa, wystarczy, ze jestem pewny swojej.

Nie peace.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
no to mi dojechałeś, hoho :evilsmile: idę do konta się ukarać.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
no_name napisał/a:
konta
:roll: i chyba tyle w tym temacie.

Ponawiam pytanie: Fafniak, sprobuj na 2x molex jak masz mozliwosc. Jedna z kart tak u mnie chodzi mimo OC do 720/2100/1850.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, kup Corsaira. Dużo lepsze od Chiefteca. Ostatnio Chieftec obniżył loty.
Może być taki.
Stronka z danymi Corsair
Niekoniecznie w tym sklepie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dostalem ze skleu zasilacz 400W - dzisiaj sprawdze - jezeli nadal karta bedzie odmawiac wejscia na wyzsze czestotliwosci to facet stwierdzil ze tylkozostaja 2 wyjscia
1- gniazdo styki na plycie karty
2 - zasilacz
obydwie wersje prawdopodobne
Przestancie sie kłócić o moce - w zasilaczach czasem jedna linia potrafi dać ciała (jeślichodzi o amperaż )

A TAGAN ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A TAGAN ?
Tez dobry.
Ten Corsair ma na 12V 33A
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bo w tym sklepie niestety corsaira nie maja (tak mi sie wydaje)
natomiast maja TAGANa tylko nie wiem jaki model cosik koło 500W
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tylko ten Corsair nie ma chyba molexa. Ale Tagan to porządna firma.
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Posiadam rzeczonego Corsaira, mogę polecić. Rebrandowany Seasonic - przy niskim obciążeniu niesłyszalny.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to mam zagwozdke :shock:
podłączyłem zasilacz (jak się okazuje identyczny mam w obudowie)
i co?
Ano po uruchomieniu panelu kontrolnego nvidii i probie podniesienia taktowania do 700 MHz - dostałem znajmoy komunikat "test zegara wypadł niepomyślnie"
uruchomiłem program furmark 1 minuta pracy i ponownie spróbowałem zmnienić zegar i tym razem poszło ok....
nie wiem co o tym myśleć :roll:
To chyba niestety wina karty graficznej :roll:
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Chwila. Jak masz dokladnie karte (model)? Dlaczego zalozyles, ze bezproblemowo ona sie w ogole podkreci?

argawen napisał/a:
Tylko ten Corsair nie ma chyba molexa.

Mozesz rozwinac?

[ Dodano: 2009-09-02, 18:10 ]
Aaaa... i kto przy zdrowych zmyslach podkreca karte z panelu nvidii?? :evilsmile: (hint: rivatuner)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ggdh napisał/a:
argawen napisał/a:
Tylko ten Corsair nie ma chyba molexa.

Mozesz rozwinac?
Nie pamiętam specyfikacji. Chodzi mi o dodatkowe zasilanie do karty. Chyba ma, ale mogę się mylić.
Sam mam zamiar takiego Corsaira kupić, ale moja karta to stary Radeon X1300 :mrgreen: . Nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Na moje potrzeby wystarczająca.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
argawen napisał/a:
Chodzi mi o dodatkowe zasilanie do karty. Chyba ma, ale mogę się mylić.
Ma ma, posiadam ten zasilacz od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony ;-)
Fafniak, czy Ty czasem nie podkręcasz za mocno grafy?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Drogi argawenie, molex to wtyczka do dysku (ATA) ;-)
Z wtyczkami molex -> PCIE to mi chodzilo o to, ze mozna z dwoch osobnych wiazek molexow pociagnac prad, ktory zasili karte graficzna. Sam mam Corsaira VX450 z tylko jedno wtyczka PCIE, a dwie karty mi hulaja az milo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach