Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no bo kurcze z tego co pamietam to procek chodzi na 700 Mhz a pamiec na 900
natomiast tuz po starcie systemu ustawienia sa 450/700
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Cos mi sie to nie widzi. Dlaczego az tak mialby zwalniac? Jestes w stanie znalezc jaki to model? 700MHz dla 8800gt na start bez krecenia to calkiem sporo, niewiele bylo modeli, co az tak byly wysrubowane na dzien dobry.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gigabyte GV-NX88T512HP
dodam ze jako fabryczne ustawinie panel nvidii podaje wlasnie 700 dla procka a 920 dla pamieci
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ggdh napisał/a:
Z wtyczkami molex -> PCIE to mi chodzilo o to, ze mozna z dwoch osobnych wiazek molexow pociagnac prad
O to mi chodziło.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Czy ta karta nie ma czasem osobnych zegarów dla 2D i 3D? Jeśli nic nie robi (pulpit, film czy inne) ustawia sobie niższe zegary, a po odpaleniu gry czy innej aplikacji korzystającej mocno z GPU, podbija sobie zegary na 700/920.

 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
No faktycznie, tyle ma byc. Hmmm. Nie wiem :->
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ciekawostka kolejna
riva tuner przy wlaczeniu zmian ustawien podkrecania proponuje odczytanie "fabrycznych ustawien"
tam podaje 700/920
ALE po wlaczeniu monitorowania systemu graficznego jest 450/700

[ Dodano: 2009-09-02, 19:00 ]
no dobra - faktycznie w 2D jest 450/700 po wlaczeniu jakiejkolwiek aplikacji jest 700/920
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
ALE po wlaczeniu monitorowania systemu graficznego jest 450/700
Bo to jest zegar 2D. Ze strony Gigabyte o Twojej karcie:
Cytat
GIGABYTE’s Gamer HUD™ provides advanced power savings through its auto-optimized 2D/3D GPU frequency switching feature. When enabling 2D applications such as email, web browsing and media playback, the GPU frequency is lowered to 2D mode allowing the graphics card to save power consumption. For more graphics intensive applications such as gaming and 3D rendering, the 3D switch is activated, raising the GPU frequency to allow for the greatest level of performance. GIGABYTE’s 2D/3D switch can be set on Auto-Optimized Mode (Enable) or Customizable Mode (Disable), according to users’ preference.

Fafniak, nie wyłączaj monitorowania w riva tunerze i odpal furmarka. Jeśli zegary podbiją się na 3D (700/920), to wszystko w porządku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no dobrze ale dlaczego poprzednio dostawalem komunikat o barku podlaczenia dodatkowego zasilania? :roll:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
no dobrze ale dlaczego poprzednio dostawalem komunikat o barku podlaczenia dodatkowego zasilania?
Niedociśnięty kabel, coś z gniazdkiem na karcie albo zasilacz - nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no jade na starym zailaczu....
karta nie przełącza sie w tryb 700/920
wtyczka docisnieta :evil:
czyli chyba jednak zasilacz
napiecia na wejsciu w karcie zmierzone miernikiem po 12,08 V

No ikolejny "kfiatek" na starym zasilaczu nagle poszla karta na 700/920 po czym przy wpinaniu 2 dodatkowych wiatrakow natychmiast wyskoczyl komunikat ze brak jest kabla zasilajacego.
To chyba znaczy brak wydajnosci pradowej na linii +12V
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Fafniak, Zacznij od "odkręcenia" do wartości nominalnych CPU i GPU. Jeśli się da to zjedź nawet w dół i popatrz co się stanie ;) Obejrzyj też czy kondensatorki na płycie głównej nie spuchły bo generalnie często czytam o tym, że ze sprzętem zbudowanym na bazie płyt asua p5b cuda się dzieją kiedy się podkręca CPU.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
zasilacz jest ok i jeżeli nie masz połączonych 4 dysków twardych i procesora co ciągnie powyżej 125 w prądu to ta grafika powinna działać dobrze. możliwości są 2 albo stabilizacja napięcia płyty poszła, albo grafika, czy możesz napisać jaki masz procesor i płyte dokładnie i czy nie jest to jakiś black edition ? bo z informacjami jakie podałeś to można tylko wróżyć
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
A ja dalej nie przczytalem czy masz przejsciowke 2x molex -> PCIE, bo zakladam, ze jedyny kabel PCIE jest teraz uzywany. Jak masz to sprobuj (jak kupiles karte w stanie mniej wiecej pudelkowym to ta przejsciowka MUSI byc). No i zakladajac, ze Twoj zasilacz ma wiecej niz jedna linie 12V...

[ Dodano: 2009-09-02, 21:45 ]
adriano210,
Fafniak napisał/a:
ASUS P5BE
core2 duo 4300 (podkrecone do 2400)
4GB RAM GEIL
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
do tego 4 dyski SATA seagate

jade teraz na molexach....nic sie nie dzieje...znaczy dziala wszystko

[ Dodano: 2009-09-02, 22:13 ]
roznica jest taka ze napiecie +12 spada tylko do 11.83 - nie tak jak poprzednio 11.77
o ile to cokolwiek znaczy
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
No ikolejny "kfiatek" na starym zasilaczu nagle poszla karta na 700/920 po czym przy wpinaniu 2 dodatkowych wiatrakow natychmiast wyskoczyl komunikat ze brak jest kabla zasilajacego.
Sprawdzałeś może czy to samo dzieje się na nowym?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
macioh napisał/a:
Sprawdzałeś może czy to samo dzieje się na nowym?
no niestety nie...dzisiaj juz nie mam sily
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Fafniak napisał/a:
roznica jest taka...

Taka roznica nie ma znaczenia. Mialem zasilacz, ktory tracil ponad zalecane 5% i dzialal latami (az w koncu wtyczka przylutowala sie do mobo :evilsmile: )
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nodobra - musze zwrocic zasilacz...pytanie czy kupowac jakis nowy markowy czy czekac jeszcze na "nowe" objawy?
Zaznaczam ze karta spokojnie dziala kilkadziesiat minut pod obiciazeniem...
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Ja bym zostawil. Tzn. trzymal stary zasilacz az nie pojawia sie jakis powazniejsze kwiatki. Ale zawsze ryzyko jest, ze awaria pociagnie wiecej za soba...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach