macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, sprawdź czy nie masz czasem problemów z pamięcią ram.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
macioh, gdyby byly klopoty z pamiecia - to programy testujące przepustowosc pamieci oraz prime95 tez by przerywaly swoja prace (prime 95 ma opcje testu z obciazeniem pamieci)
Ciekawa sprawa ze w momencie jak polozylem wiatrak na tylnej czesci karty (chyba odpowiedzialnej za zasilanie) - sytuacj poprawila sie ale nie do konca.
Ale masz racje - dzis zobacze czy pracujac na 2 modulach pamieci cos sie zmienia..
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Napisałeś że komputer krzaczy się przy testach i wymieniłeś prime95, więc pomyślałem o pamięciach (jak mi padła jedna z czterech kości, to też różne dziwne rzeczy się działy).

PS. Jeśli masz Vistę, to możesz spróbować systemowego narzędzia do sprawdzania ramu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
hmm zle napisalem w takim razie
prime95 chodzi bez zadnych problemow
krzacza sie tylko testy graficzne
nie mam visty tylko XP
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
macioh, Tobie chodzi o RAM systemowy czy o RAM karty graficznej?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Już się pogubiłem, czy ruszałeś chłodzenie karty graficznej czy nie, ale jeśli tak, to problem może wynikać ze złego styku radiatora z procesorem karty. Gruba warstwa pasty tu nie pomaga, a wręcz szkodzi.
Inna sprawa, że masz kupe wentylatorów. Mogą się zakłócać (ale nie muszą). Tyle że tego bez dokładnego rysunku rozmieszczenia nikt nie powie.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
hmm zle napisalem w takim razie
prime95 chodzi bez zadnych problemow
krzacza sie tylko testy graficzne
No to się nie zrozumieliśmy. Cofam swoją sugestię odnośnie sprawdzania ramu ;-)
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Fafniak czy wszystkie dodatkowe wentylatory tłoczą powietrze do wnętrza obudowy? Próbowałeś testowo sprawdzić co się stanie jeżeli byś przetestował kompa z otwartą obudową?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dodatkowe wentylatory powinny wyciągać powietrze z obudowy.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Cytat
Dodatkowe wentylatory powinny wyciągać powietrze z obudowy.
Nie do końca prawda. Wentylatory z przodu powinny powietrze zasysać, chłodząc przy okazji dyski, następnie podzespoły płyty, pamięci, CPU (choć ten może zasysać również bezpośrednio z boku paczki, często montowane są kominy), a następnie powietrze to jest wydmuchiwane przez wentylatory z tyłu obudowy i wentylator zasilacza. Często z boku obudowy są montowane dodatkowe wloty/wentylatory umożliwiające wydajniejsze chłodzenie kart rozszerzeń, karty graficznej.

Fafniak, Czy po założeniu nowego chłodzenia upewniłeś się, że równo przylega do układów? Tylko to przychodzi mi do głowy. Co prawda obiżenie temperatury pracy sugeruje, że jest OK, ale może któryś radiator jest źle przyklejony na pamięciach i jedna z kości grzeje się bardziej powodując problemy?

 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
plwk napisał/a:
Dodatkowe wentylatory powinny wyciągać powietrze z obudowy.
Wg mnie część powinna wtłaczać, a reszta wyciągać. Nie można wszystkim kazać wtłaczać albo wszystkim wyciągać. Np. ten na tylnej ścianie ustawiłbym na wyciąganie, a na bocznej i przedniej na wtłaczanie.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Najlepiej wrzuc schematyczny szkic obudowy i wiatrakow - w ktora strone kazdy z nich wieje. Mam w kompie obecnie 7x120 (8 wliczajac zasilacz) + 1x80 i metoda prob i bledow przekonalem sie jak wazne jest rozmieszczenie wentylkow.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ludziska...Jezeli przed zmiana wentylatora malem nawet 120 stopni a po zmianie max 70-80 to chyba jednak styk z rpocesorem jest calkiem niezly
Uklad wykrzacza sie nawet przy zmierzonej temp. 50-60 C ale PO polozeniu na tylnej czesci karty tam gdzie polozony jest wtyk dodatkowego zasilania - uklad wytrzymuje znacznie dluzej pod obicazeniem

[ Dodano: 2009-09-07, 19:43 ]
czym rozni sie 3Dmark od furmarka?
Wyklada mi sie tylko na 3dmarku2006 :roll:
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
A ja spytam czy w normalnym graniu / uzytkowaniu tez po zmianie chlodzenia sie krzaczy? Rekordow na swoim komuterze bic nie bedziesz. Bo jak nie to wiesz... te benchmarki to onanizm :evilsmile:

Mozliwe, ze kupiles karte mocno przetaktowana, ktora juz w fabryce nie powinna przejsc QC na tych ustawieniach...

[ Dodano: 2009-09-08, 09:54 ]
Cytat
Ludziska...Jezeli przed zmiana wentylatora malem nawet 120 stopni a po zmianie max 70-80 to chyba jednak styk z rpocesorem jest calkiem niezly


Nie. Znaczy, ze jest lepszy. Niekoniecznie dobry. Co do chlodzenia, ktore masz to wez pod uwage, ze ja na jednym wiatraku 80mm ustawionym na 500obr/min mialem max. temp. moze 60-65*C. Wiec moze to jednak styk. Jestes pewny, ze radiator jest plaski?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
w tej chwili w stresie mam (pasta prawdopodobnie sie w"dotarla") max 71-72 stopnie
Po dolozeniu wiatraka na tyl karty tam gdzie sa uklady zasilania - gry dzialaja
dzialaja tez testery
3dmark poszedl po obnizeniu taktowania do 680/880 (z700/920)
wedlug mnie mam jednak cos z zasilaniem - na co wskazuja wczesniejsze klopoty
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Jak chcesz testowac zasilanie w karcie to pusc klienta FAH. Wycisnie wszystko, az karta zacznie piszczec (z radosci, mowie powaznie ;-) ).

[ Dodano: 2009-09-09, 10:08 ]
Aha, pewnie przeoczylem, ale nie podales taktowania shaderow...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i efekt jest taki ze oddalem karte do serwisu - podobno padnieta jest kosc ramu
I teraz pytanie
gdzie i jaka karte kupic o podobnej wydajnosci i zaplacic jak najmniej...
hyba ze ktos ma uzywke :?:

[ Dodano: 2009-09-30, 17:12 ]
http://www.allegro.pl/ite...cuda_0_8ns.html
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, może być ta którą podałeś. 8800GT, 9800GT i GTS250 to ten sam układ ;-)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Nazwa kodowa: KOTLET.

[ Dodano: 2009-10-01, 10:54 ]
Aha, moze warto dorzucic troche i kupic 4870? Zjada 8800gt na sniadanie, zreszta w wielu przypadkach 2x8800gt tez :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach