cinior  Dołączył: 06 Wrz 2009
[ K10D] brak matówki i ograniczony widok w wizjerze
witam wszystkich,


mam pewien problem , kupiłem gx-10 bez matówki , nie mam tez tej ramki w której jest matówka, czy brak matówki może być powodem jakby kulistego ograniczenia widoku kadru w wizjerze, widzę jakby przez dziurkę od klucza, czy sądzicie że jak kupię matówkę to będę miał w wizjerze cały kadr widoczny?

aha i jeszcze jedno pytanie czy matówka od samsunga s1 bedzie pasowac do samsunga gx-10?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Re: brak matówki i ograniczony widok w wizjerze
cinior napisał/a:
czy brak matówki może być powodem jakby kulistego ograniczenia widoku kadru w wizjerze,

Raczej nie . Zestawienie matówek http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=506689#506689
 

sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
pokaż zdjęcie wnętrza tego GX-a to zobaczymy co może być nie tak.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Raz przy okazji czyszczenia matówki, spojrzałem w wizjer bez niej, i wyglądało to tak- normalna wielkość, tylko obraz taki inny, coś jakby patrzeć przez lornetkę itp.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
A czy bez matówki da się w ogóle cokolwiek widziec w wizjerze? Takie głupie pytanie deko... Bo IMHO obraz jaki widzimy twotrzy się właśnie NA MATÓWCE. Może masz po prostu czystą zamiast tej z zaznaczonymi liniami?
 
cinior  Dołączył: 06 Wrz 2009
widok jest taki wlasnie jak przez lunete
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
cinior ale z założonym obiektywem ? Pewno z jednymi tak będzie , z innymi będzie normalny widok , najważniejsze że bez obiektywu będzie prostokąt ;-)
 
cinior  Dołączył: 06 Wrz 2009
właśnie z obiektywem, bez jest normalnie , ale bez ramki AF, tyle że z tym samym obiektywem winnym aparacie (samsung gx s1) bylo wszystko normalnie.

[ Dodano: 2009-09-10, 15:04 ]
witam znow,

czy mogłby ktoś być tak miły i pokazał zdjęcie jak wygląda widok przez wizjer w jego samsungu gx-10 z obiektywem kitowym.

ja chyba już mam jakąś szajbę.


byłbym wdzięczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach