Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
FA 50 1.4 -mozna przerobic?
No mam to szklo i klopot z K10D
Czy mozna przerobic go tak zeby przeslone mial na stale domknieta do 2.0 ? Moze wtedy Kadyszka nie mialaby FF z tym szklem ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak, nie rozumiem, a nie możesz NIE ZMIENIAĆ przysłony pierścieniem (po prostu zapamiętać, że jak nim pracujesz, nie możesz się bawić pierścieniem) :?:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
w k10d nie ma zabawy pierścieniem ze szkłami AF (tzn. można, tylko po co)

Fafniak, przyklej se z przodu jakiś ND x2 i już, będziesz miał dwa razy ciemniej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
prawdopodobnie problem polega na tym ze obiektyw pracuje na pelnej dziurze....jezeli na stale bedzie ustalona jasnosc na powiedzmy 1.8 - FIZYCZNIE domkniety do tej wartosci (bedzie to nowa "pelna dziura") - byc moze AF zacznei pracowac prawidlowo

[ Dodano: 2007-01-25, 20:12 ]
Jarek Dabrowski, - ale to nie jest chyba kwestia samej jasnosci......jezeli jest to kwestia tego "rozswietlenia" przy 1.4 to ND-kiem tego nie zlikwiduje...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
no to zablokuj wajchę przysłony wykałaczką

żartowałem
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prosze bałdzo:

(uwazaj, zeby dobrac odpowiednia zapalke - zeby wchodzila mocno na "wcisk", bo jak ci wpadnie w migawke... :shock: :shock: :shock: ) Aha - moja przymyka na oko do 2,8/4)

Co smieszniejsze, aparat radzi sobie z naswietlaniem na CW nawet jak poda mu sie przyslone 1,4 ;-)

[ Dodano: 2007-01-25, 19:25 ]
edit - oczywiscie wersja ucieta jest koncowa ;-)

[ Dodano: 2007-01-25, 19:25 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
no to zablokuj wajchę przysłony wykałaczką

żartowałem



heheehhe, ja nie ;-) :-D :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, -dzieki - bede sie babral jak wroce .....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach