romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Zapis z koncertu, praktycznie bez jakiejkolwiek edycji. Na początku nie trafiłem z ostrością, ale najbardziej zdziwiłem się tym, że ścieżka dźwiękowa nie była przesterowana.

Obiektyw to FA 28-70/4 przy f/4.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
romeoad, albo mi się wydaje, albo większa część nagrania nie me ostrości...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Nie wydaje ci się. Poza tym kompresja też zrobiła swoje i nawet to co w oryginale było ostre teraz wygląda na lekko rozmazane. Cóż, człowiek uczy się na błędach...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Na youtube znalazłem fajny filmik sensacyjny nakręcony w nocy za pomocą K-7 i szkieł: DA 10-17mm, DA* 16-50mm i DA* 60-250mm:

Uncle Jack

:mrgreen:
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
andrusz, było na poprzedniej stronie.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ups :oops:

Ale chyba nie było:
Making of Uncle Jack
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Mój amatorski filmik macro nakręcony K-7 i Tamronem 90. Zapraszam :-)
http://www.youtube.com/watch?v=Fkw1IL_QElQ
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
superkomornik filmik prawie jak ta seria:

http://www.youtube.com/pr.../49/9IK6GTmGGXY

:mrgreen:
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
andrusz napisał/a:
superkomornik filmik prawie jak ta seria:

http://www.youtube.com/pr.../49/9IK6GTmGGXY

:mrgreen:


Haha, świetne :-B :mrgreen:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Normalnie totalny zeszcz, że się tak wyrażę :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Z powodu awarii kamery ( za przeproszeniem Sony), pierwszy raz uruchomiłem funkcje video w swoim K7 w warunkach koncertowych.
Światła tyle,że bez lampy nie podchodź


Nagłośnienie też takie sobie - ale ciekawość uzyskanych efektów przeważyła.
Mały teścik - niestety piracki ( kapela jeszcze nie odezwała się w sprawie " praw autorskich") -więc możliwe ze za parę godzin wykasuje to VIDEO
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Fajny teledysk, ja bym na ich miejscu nie miał pretensji.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Blesso fajny :-D :-B Niezła jakość dźwięku! Zewnętrzny mikrofon?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dzięki ;) . Mikrofon wewnątrz-bebechowy - Pentaxa K-7 z dodanym lekkim echem oraz delikatnie podbitym basem ( programowo przez Video Magix DeLux 15).
Jestem pozytywnie zaskoczony brakiem przesterów (choć wokal dosyć słabo słyszalny) i tym, że nie widać zbytnio szumów.
Sama obróbka materiału z K-7 wymaga niestety dwóch rzeczy.
W miarę silnego kompa ( pierwszy zestaw tj AMD Barton 2500 @ 2GHz) nie radził sobie najlepiej, dopiero AMD Phenon 550 pokazał pazurki, a druga sprawa to oprogramowanie. Starsza wersja Video Magix nie widzi Mjpegów - a sam kodek jest płatny, więc całość obrobiłem w trialu wersji 15.
Z tego co udało mi się sprawdzić to Ulead Video Studio (ver 11) i Pinnacle Studio ( ver 14) bez problemu radzą sobie z materiałem z K-7
 
olo81  Dołączył: 05 Kwi 2010
To ja mam pytanie odnośnie karty.
Aktualnie po nagraniu około 1min wyłącza mi się nagrywanie i aparat coś przetwarza, zapisuje. Karta HD transfer coś koło 20mb.
Czy na lepszej nie będzie się wyłączać?
 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
Tak, karta jest za wolna. Używam Sandisk Extreme III i nie ma przerw podczas nagrywania w przeciwieństwie do standardowego Kingstona.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Podobny efekt ( klepsydra po około 2min ) miałem na karcie GoodRam 8GB (klasa 4) , po zmianie na Sandiska Ultra II nagrywam parę minut bez problemu . Jeśli masz stare firmware - wgraj najnowsze ( możliwe że coś pomoże, bp wg producenta poprawiono w ver 1.03 zapis filmów na niektórych kartach) - jeśli nie - nowa szybsza karta będzie potrzebna.
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
Dopiszę się do wątku, może ktoś podpowie. W jaki sposób w miarę prosto można złożyć sobie film z kilku filmów nagranych aparatem? Chodzi o możliwość zaplanowania przejść, dodania napisów, dodatkowej ścieżki audio. Jakiego oprogramowania do tego używacie?

Opcja pt. "ściągnij Adobe After Effects z torrentów i się pobaw" nie wchodzi w grę, chodzi raczej o jakieś lekkie i free narzędzia.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Darmowe to :Windows Movie Maker , Virtual Dub oraz ZS4 Video Editor,
Ale polecam kupić coś lepszego.
Oczywiście warto przetestować przed zakupem - bawiąc się jakimś trialem.
Dla mnie ideałem jest Video Magix 12, niestety wersje następne tj 14, 15 i 16 mają sporo wodotrysków, ale sprawdź czy np taki CI będzie odpowiadał
KLIKNIJ I POBIERZ
W ten sposób możesz przetestować większość Uleadów , Pinnacle czy innych Vegasów.
Choć dla zwykłego zgrania materiału i prostej obróbki darmowy soft nada się wyśmienicie.
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
K-7 robi lepsze filmy niż k-x? (tak wiem, głupie pytanie ale nie znam na nie odpowiedzi)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach