dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Szukam termometru...
- zakres ~10-30°C
- z podzialka co 0,2
- szklany (koniecznie)
- spirytusowy (koniecznie)

Najlepiej do 100zl, do kupienia na terenie UE.

Bede wdzieczny za wszelkie informacje.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
http://www.czarno-biale.p...roducts_id=1646
Kupiłem ostatnio. Podziałka inna niż chcesz - 0,3 ale serdecznie polecam.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy moze byc na wisniowce polskiej - tez czerwona i z calkiem dobra podzialka :?:
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Poprawka, sprawdziłem - podziałka co 0,2 a dokładność 0,3 (z opisu) :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
screwdriver, widzialem go, i wydawal mi sie idealny... ale jak zwykle musi byc jakies "ale" - jest z tworzywa. Moj termometr hamy z tworzywa reaguje 10x wolniej na zmiany temp. wody niz akwarystyczny szklany. Oba spirytusowe. Ta szybkosc reagowania jest dla mnie wazna, bo mam piec gazowy, ktory nie trzyma stalej temp wody. Poza tym szklany wkladam pod strumien i juz widze ile mam, nie musze czekac, az zareaguje.

[ Dodano: 2008-11-14, 22:16 ]
Fafniak napisał/a:
czy moze byc na wisniowce polskiej - tez czerwona i z calkiem dobra podzialka

Na wisniowce? :mrgreen: Pewnie! :mrgreen:
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dan, gwarantuję Ci że reaguje błyskawicznie. Jeśli będziesz w pobliżu - zapraszam na piwo i sprawdzenie :) Jeśli chcesz, to mogę jutro zmierzyć Ci czas w jakim reaguje na zmianę temperatury w określonym zakresie - porównasz sobie. Załóżmy że różnica 10°C, 15°C-25°C. Pasuje?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
screwdriver, interesuja mnie rekacje w malym zakresie. Chodzi o oszczednosc czasu. Przyklad: Przygotowuje roztwor wywolywacza, wywolywacz ma temp. 24°C, zeby dostac roztwor 20°C potrzebuje dodac iles tam wody, zalozmy o temp. 19,5°C. Odkrecam kran, wkladam termometr i patrze na reakcje. Jesli widze, ze jest za cieplo, daje wiecej zimnej - i termometr od razu powinien pokazac taka zmiane. Hama plastikowy pokazywal po 2 min, co bylo totalnie bez sensu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan, ja tez go mam, do dzisiaj bylem przekonany, ze on jest ze szkla. Gdy go bierzesz do reki, jest chlodny. To nie jest taki zwykly plastik. Jak wlejesz cieplej/zimnej wody do roztworu, to w oczach widzisz jak slupek podnosi sie/opada. Ja go polecam. Poza tym miesci sie do Patersona.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dobra, zamawiam!

Dziekuje Wam :-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Jeśli chcesz termometr o szybkim czasie reakcji ( czyli minimalnej własnej pojemności cieplnej ), to tylko i wyłącznie pomiar elektroniczny, czujnik albo termistorowy, półprzewodnikowy, najdokładniejszy platynowy. Żaden szklany nie będzie tak szybki. Niestety kwestia ceny raczej nie do przyjecia. Chociaż ja do tego mniej więcej celu jaki i Ty potrzebujesz używam elektronicznego z allegro (dział termometry) za ca 50 zł, ma rozdzielczość 0,1 stopnia , ale dokładność oczywiście gdzieś w okolicy 0,5 stopnia - można przeskalować z jakimś wzorcowym, bo powtarzalność jest na poziomie rozdzielczości.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dzerry napisał/a:
Gdy go bierzesz do reki, jest chlodny. To nie jest taki zwykly plastik. Jak wlejesz cieplej/zimnej wody do roztworu, to w oczach widzisz jak slupek podnosi sie/opada. Ja
Dokładnie, reakcja jest natychmiastowa. Również miałem termometr Hamy (plastikowy, rtęciowy) i gdy zobaczyłem ten w działaniu, to byłem mocno zdziwiony. Reaguje szybko nawet na wyjęcie z roztworu i kontakt z powietrzem o innej temp., czy też przytrzymanie w dłoni.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
podepne sie pod temat... czy taki bedzie dobry?
http://www.togo.lodz.pl/s...dzialka-0,1%B0C

moj aktualny jest do bani wiec trzeba zmienic na cos co szybko reaguje... macie jakies propozycje oprocz tego patersona?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
jiro, to jest rtęciowy termometr, więc za szybki to on nie będzie.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
screwdriver napisał/a:
http://www.czarno-biale.p...roducts_id=1646
Kupiłem ostatnio. Podziałka inna niż chcesz - 0,3 ale serdecznie polecam.


Tylko ze do slajdow sie nie nadaje, jakby ktos potrzebował.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
darius_Er, pojawiła się jeszcze jedna wersja tego o którym tu wcześniej pisałem. Inna skala: http://www.czarno-biale.p...roducts_id=1654
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
zastanawiam sie po prostu co moge sobie kupic przed weekendem(zamowic juz nie dam rady zeby przyszlo przez neta)... a ogolnie nie wiem gdzie szukac czegos co by bylo stosunkowo szybkie(chodzi o termometr oczywiscie)... mam troche filmow do wywolania na ten weekend, a nie chce tego przekladac :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jiro, w reverze byłeś w zielonej? Zwykle mają termometry :-)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
no to pieknie... jutro akurat bede przejezdzal przez ZG(jakos o nich nie pomyslalem) :-D dzieki... przy okazji w koncu sprawdze co ciekawego tam maja.

[ Dodano: 2009-06-19, 13:17 ]
no i nie wyszlo... dzwonilem do nich zeby sie upewnic czy u nich dostane termometr, no i aktualnie na stanie nie maja ani jednego :-/ chyba mi negatywy przeleza kolejny tydzien...
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
screwdriver napisał/a:
darius_Er, pojawiła się jeszcze jedna wersja tego o którym tu wcześniej pisałem. Inna skala: http://www.czarno-biale.p...roducts_id=1654


a masz go , robisz nim slajdy ?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
darius_Er napisał/a:
a masz go , robisz nim slajdy ?
Mam, ale wywołuję tylko b&w, za kolor raczej nie będę się zabierał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach