tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
Short Tele Pentax 77mm / 85mm
Szanowni Forumowicze, zabawa/post wyłącznie dla osob lubiacych testy, prosze o nie pisanie ze test zostal zrobiony niepoprawnie, bez sensu itp itd. Kto ma sie zle o zabawie wypisywac niech nie pisze wcale. Potomnosc bedzie WAM wdzieczna!

Do sedna:

Prosze o poswiecenie co najmniej kilku minut na przejrzenie wszystkich zdjec. Ocene 1-10 opieramy o ogniskową f4, w komentarzu mozna dopisac nt reszty ogniskowych. prosze o nie pisanie wnioskow i ocen na podstawie przelotnego kilkusekundowego przejrzenia zdjec! Abstrahujemy od tego jak bardzo nam jest potrzebny AF!!! Wnioski prosze pisac w nastepujacej formie:
1) Rozdzielczosc: (twoja subiektywna ocena od 0-10).
2) Kolor: jw
3) Bokeh: jw
4) ogolne wrazenie: jw
5) Komentarz jak kto chce.

Link ze zdjecami:

http://www.arnoldstark.de/pentax/pentax.htm

dziekuje

OTO MOJE WNIOSKI
smcK smcM smcA smcFA smcLTD smc zoom
1) 08 09 09 09 10 06
2) 09 10 10 09 10 06
3) 10 08 08 08 10 06
4) 09 09 09 08 10 06

AD 1) Roznice w rozdzielczosci widoczne sa tylko dla pedantow testowych robiacych powiekszenia plakatowe. /Zoom jednak slaby w kazdym zakresie od 1-4)/
AD 2) Kolor odczucie zupelnie subiektywne. Mnie najbardziej podoba sie nieco bardziej nasycony kolor w smc A, podoba mi sie tez neutralny kolor w smc M i smc FA. Do obrobki w programie komputerowym wg wlasnego widzimisie.
AD 3) No cóż, 77mm bardziej mi odpowiada niz inne ogniskowe. Aberacje widoczne w powiekszeniach najlepiej wypadaja w smcK. Reszta na poziomie porownywalnym.
AD 4) Chcesz miec fajny portet, kup zooma. Chcesz miec bardzo dobry portet, kup ze wzgledu na cene smc M. Jestes bardzo wyczulony na niuanse techniczne zdjecia i stac cie na szklo warte 3-4tpln kup LTD.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dodam tylko, że jeśli ktoś chce poczytać porównanie 77/1.8 vs 85/1.4 niech zajrzy tutaj:
77/1.8LTD vs. FA85/1.4 - niestety....
7/1.8 Ltd - galeria, sample, cropy
A 70mm vs 77mm - bokeh
77/1.8 Limited
M 85/2 za 800 PLN - warto ?
bylo trochę tego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach