clony  Dołączył: 10 Kwi 2009
[lampa] k20d + af-540fgz
Panowie mam pewien problem ponieważ zakupiłem używaną lampę i nie wyświetla się tryb błysku z kontrolą kontrastu oraz oraz synchronizacja z krótkimi czasami.
Zoom chodzi ładnie wyświetla się ogniskowa.
Czy to oznacza że lampion w jakimś stopniu jest walnięty ?
Pozdrawiam liczę na odp.[/quote]
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
clony, HS wyświetla się tylko przy czasach krótszych niż 1/180
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
clony napisał/a:
nie wyświetla się tryb błysku z kontrolą kontrastu
Przeczytaj punkt 4 ze strony 31 instrukcji obsługi lampy. Jeśli nie masz, to mogę przesłać.
Cytat
Jeżeli wbudowana lampa błyskowa aparatu nie jest używana, włącza się tryb synchronizacji błysku z otwarciem migawki nawet jeżeli przełącznik trybu synchronizacji jest ustawiony w pozycji synchronizacja błysku z kontrolą kontrastu.
 
clony  Dołączył: 10 Kwi 2009
Dziękuję za zainteresowanie.
Instrukcję mam i problem w tym iż nawet na wyświetlaczu lcd lampy ruszając suwakiem nie wyświetla się HS z piorunkiem oraz dwa piorunki ze strzałką (trójkątami) Wyświetlane jest jeden piorunek i trójkąt pierwszy ciemniejszy.Automatyczny zoom próbowałem i na manualu zmieniałem obiektywy oraz z P-TTL na M i A
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
clony napisał/a:
Instrukcję mam i problem w tym iż nawet na wyświetlaczu lcd lampy ruszając suwakiem nie wyświetla się HS
Chyba powinien wtedy, gdy korpus ustawi czas krótszy od 1/180 s.
clony napisał/a:
oraz dwa piorunki ze strzałką (trójkątami)
Przeczytaj proszę, co cytowałem. Znacznik kontroli kontrastu pokaże się wtedy, gdy będzie to możliwe. Czyli muszą w błysku brać udział dwie lampy.

[ Dodano: 2009-09-09, 20:15 ]
Nie mam w tej chwili lampy, pożyczyłem chrześniakowi. Nie sprawdzę.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
clony, a zrób tak. Podepnij kita, lampę. Włącz aparat i lampę. Przekręć na M, na lampie nie HS i ustaw czas na np. 1/200. Palnik ustaw na wprost, tak żeby pokazywało zasięg lampy.

Zasięg się powinien zmniejszyć, i pokazać piorunek i HS, a w aparacie czas 1/200.
 
clony  Dołączył: 10 Kwi 2009
Z przyczyn losowych na dzień dzisiejszy nie posiadam kita ale jutro już będzie u mnie .
Zrobiłem to na sigmie 17-25 w manualu jak i również w priorytecie migawki nie mogę wyciągnąć więcej niż 1/180 mnie dłużej tak np.1/90 i co więcej zauważyłem mimo podpięcia lampy w priorytecie przysłony aparat pokazuje 0,5 s lampa powinna skrócić ten czas naświetlania a nie robi tego .Trzy razy już przeczytałem instrukcje obsługi oraz zaglądałem do instrukcji k20 i raczej powinna lampa wyświetlać te tryby synchronizacji.Powiedzcie co może być walnięte.

[ Dodano: 2009-09-10, 00:06 ]
Teraz żałuję że nie kupiłem Metz 58 może mniej delikatniejszy bo słyszałem że w pentaxe te tryby mogą się zacinać albo zoom, tu zoom chodzi i wyświetla bez zastrzeżeń.Cy da się to naprawić ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
clony napisał/a:
Zrobiłem to na sigmie 17-25 w manualu jak i również w priorytecie migawki nie mogę wyciągnąć więcej niż 1/180
clony napisał/a:
w priorytecie przysłony aparat pokazuje 0,5 s lampa powinna skrócić ten czas naświetlania a nie robi tego .
Może coś ze stykiem lampa-korpus.
clony napisał/a:
Teraz żałuję że nie kupiłem Metz 58 może mniej delikatniejszy bo słyszałem że w pentaxe te tryby mogą się zacinać albo zoom
To po co kupowałeś ? :shock:
Za to w Metz-ie żarnik zdaje się, nie jest na gwarancji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach