bartek:]  Dołączył: 27 Gru 2006
Obiektyw MC-MIR-47K
Witam!
Co możecie o tym obiektywie mi powiedzieć i czy on bedzie współpracował z lustrzanką cyfrową?? To jest obiektyw szerokątny??
Dane:
Ogniskowa 20mm, kąt widzenia 94 stopnie
Otwór względny 2,5 - F 2,5 do F 22
Minimalna odległość 0,3 m
Masa 420 gram

Filtry są mocowane z tyłu obiektywu (M25 X 0,5)
obiektyw produkcji rosyjskiej MC-MIR-47 K z mocowaniem Pentax-K.

Nie znam sie za bardzo więc prosze o pomoć

Pozdrawiam
Bartek:]

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ryve napisał/a:
jest dość rzadkim obiektywem

w sensie popytu czy podazy? bo jesli chodzi o podaz, to na allegro chyba jest staly koles, ktory sprzedaje miry 20 z mocowaniem pk.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ryve napisał/a:
Trochę co innego obiektywy "MC MIR-20M 3,5/20" (o takim zdaje się myślisz) a "MC-MIR-47K" (bo o taki chodziło autorowi wątku)

aaa, chyba ze tak 8-) zwracam honor :-B
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Na pełnym otworze brzegi rozmyte,po przysłonięciu 4/5,6 wszystko ostre.Dużo ostrzejszy na pełnym otworze(w środku)jak Flektogon 20/2,8.Dobrze skorygowana dystorsja i winietowanie,dobra ostrość po lekkim przysłonięciu.Na przysłonie 5,6 jakościowo odpowiada markowej optyce zachodniej.Barwa zimna nie ma kłopotów z blikami.Lepszy od Flektogona a więc tego ostatniego sprzedałem.Filtry nakręcane od tyłu.Pozdrawiam
 

bartek:]  Dołączył: 27 Gru 2006
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawel1967 - i to wszystko na cyfrze? Czy na kliszy?
 

bartek:]  Dołączył: 27 Gru 2006
Do jakiej ceny ten obiektyw jest warty??
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Do cyfry praktycznie go nie używam.Świetnie sprawdzał się jako uzupełnienie 28-70/4 imprezy weselne to jego żywioł.Teraz jednak w dobie cyfry straciło sens jego użycie.Trzymam go przez sentyment i mogę polecić.Gdyby ktoś chciał używać go z cyfrą jakość będzie ekstra już od 2,5 na całej klatce (matrycy).Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Gdyby ktoś chciał używać go z cyfrą jakość będzie ekstra już od 2,5 na całej klatce (matrycy).Pozdrawiam
Jeśli mam być szczery, to nie wierzę. Mógłbyś pokazać jakiś przykład w pełnej rozdzielczości?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie wysyłam zdjęć gdyby ktoś był w Tarnobrzegu mógłbym pokazać a nawet naświetlić nim negatyw.Zresztą optyki u mnie dostatek(chomikowałem przez lata).To naprawdę dobry obiektyw a za cenę 250-350zł to już skakać z radości.Był kiedyś w prasie artykół Sigma 20/1,8 kontra Canon 20/2,8 i Flektogon(starego typu)20/4.Przy przysłonie 8 obiektyw Flektogon wygrywał,oczywiście poza blikami.Cena oczywiście była 10 czy 15 razy niższa owego DDRowca.Mir 47K jest zdecydowanie lepszy od następcy tej 20tki.Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-01-25, 18:27 ]
Sorki za błedy ale piszę szybko bo moja neostrada i Kasperski wariują i przerywają połączenie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja o matrycy, przykładach - a Ty, że nie i że możesz klisze naświetlić...

Obiektywy szerokokątne dobre na kliszy, wcale nie muszą (i przeważnie nie są) dobre na matrycy. Nie wiem, jak tytułowy Mir, ale o Flektogonie nie słyszałem ani jednego dobrego słowa, jeśli chodzi o współpracę z cyfrówką (a na kliszy to bardzo fajne szkło).

Stąd moje wątpliwości.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
bije się o niego od początku
 

bartek:]  Dołączył: 27 Gru 2006
Hmm.... czyli nie polecacie zbytnio na cyfrówkę?? No to bedzie trzeba poczekać na inny sprzęt i okazje :p
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
To nie znaczy że on jest zły,z moim udręczonym DSem jest niepraktyczny.Po co bawić się w bezstykowy stałoogniskowy obiektyw.Posiadam Legalnego Photoshopa CS2 a więc korekcja błędów optyki vario jest do zrobienia błyskawicznie,po za tym 16-45 to jedynie poprawa dystorsji i to na zdjęciach które tego wymagają.Może tylko jasność 2,5.Tak się zastanawiam jak puścić zdjęcie na nowe forum,tego nie robiłem i przy moich kłopotach z neostradą może być ciekawie.Posty muszę pisać po kilka razy bo draństwo mi kasuje.Ale tak na przyszłość chętnie bym się dowiedział.Chyba że na adres mail.Tak na marginesie posiadam kolekcję aparatów i optyki przez 20 lat uzupełnianą,zamienianą itp.Przed najazdem na ZSSR optyka Feda okazała się lepsza od Laikowskiej,ciekawe.20/2,5Mir to tzw retrofokus i może dlatego takie ciekawe szkło zreszta Flektogon też.Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach