DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Proszę o szybką poradę!
Sprawa wygląda tak:

Zamierzałem kupić nowy telefon na allegro. Padło na Nokię E63. Znalazłem kilka aukcji.
Napisałem do kilku osób wystawiających ten przedmiot, czy nie dało by się taniej.
Odpisały dwie osoby. Postanowiłem wziąć za 510zł + koszty wysyłki.

http://allegro.pl/item739...lep_kalisz.html

Jednakże chłop poprosił mnie bym nie dawał Kup Teraz, żeby nie musiał płacić prowizji. W zamian obiecał wysłać paczkę z możliwością jej otwarcia przed dostarczeniem, za pobraniem.
Przyszła dzisiaj. O dziwo nie było możliwości otwarcia jej przed. Wziąłem, ufając ludziom. Pomyliłem się.
Telefon nie jest nowy, ma rysy na protektorze, pudełko jest lekko pogniecione, a co najważniejsze obudowa jest walnięta od góry.
Zadzwonię zaraz z awanturą. Taki jestem zły!
Najśmieszniejsze, że jest to jakiś sklep, rachunku mi nie dali.
Co mam teraz robić? Zadzwonię, mając nadzieję na całkowity zwrot kosztów.

Poradzicie coś? :-(
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam nadzieję, że nie skasowałeś w swojej skrzynce korespondencji z gościem? W razie gdyby nie zmiękł po awanturze jaką mu szykujesz może Ci się przydać.
Jak nie będzie chciał zwrócić kasy to wystąp najpierw do serwisu Allegro i poinformuj ich, że ten użytkownik sprzedaje towary poza aukcją. Nie wiem czy to coś da ale warto spróbować. Jeśli nic nie wskórasz to pozostaje jeszcze sięgnięcie po ostrzejsze środki, łącznie z powiadomieniem policji.
Kiedyś kupiłem kartę pamięci Sandiska po okazyjnej cenie i oczywiście dostałem podróbkę. Postraszyłem sprzedającego, że nie zostawię tak sprawy a ponadto napisałem do wszystkich, którzy kupili karty na tej aukcji i facet się chyba naprawdę przestraszył bo zwrócił mi kwotę jaką zapłaciłem, a także koszty przesyłki w drugą stronę i nawet prowizję od przelewu bankowego. ;-)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Tak to wlasnie jest isc ludziom na reke. Jak masz maile to postrasz, ale grzecznie. Jak nie to coz... idz sie upic, bo raczej nic nie zdzialasz :-/
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Zadzwoniłem, przedstawiłem się, powiedziałem na początku, że dzwonię w sprawie Nokii E63.
Gościu odparł, że została wysłana. Przeszedłem do konkretów, że telefon nie jest nowy, że ma nawet zdjęcia w pamięci robione w czerwcu. Wtedy odparł, że musi porozmawiać ze wspólnikiem, bo sprawa, była załatwiana przez internet, a on nie wie o niczym.
W tym przypadku zorientowałem się, że dokładnie wie w czym rzecz, gdyż powiedział mi jak się z nimi kontaktowałem i kiedy paczka została wysłana.
Odparł, że porozmawia ze wspólnikiem i się skontaktują. Zwrot pieniędzy musi być. Druga rzecz, jaki jest stopień bezczelności, gdyż nie wyczyścili nawet telefonu dokładnie ze zdjęć!
Najśmieszniejsze, że jest to jakiś sklep, komis, punkt z telefonami i takie rzeczy odstawiają. Oni mogą tylko na tym stracić nie ja!
Dzięki za słowa wsparcia :-B
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Nie chcę cię martwić, ale się nie skontaktują, a napewno nie zwrócą kasy. :-/
 

KoZoL  Dołączył: 07 Sie 2009
Nie do końca - bo kwota przywłaszczona >500zł nie na leży już do niskiej szkodliwości społecznej i jest karana.
Jeśli jet to sklep i nie dostałeś paragonu - tu kolejny argument, żeby zwrócili kasę bo z urzędem skarbowym to nikt nie chce mieć do czynienia -zwłaszcza mały sklepik. :)
Mocnych nerwów życzę :)
Pozdro
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
To będzie moim argumentem. Oni mogą stracić dużo, problemy z urzędem skarbowym.
Równocześnie mogę być złośliwy i odstraszać potencjalnych klientów.
Jak się nie skontaktują, będę dzwonił. Wtedy już mocniej zareaguje.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
DrEwNiAK napisał/a:
Jednakże chłop poprosił mnie bym nie dawał Kup Teraz, żeby nie musiał płacić prowizji. W zamian obiecał wysłać paczkę z możliwością jej otwarcia przed dostarczeniem, za pobraniem.
Przyszła dzisiaj. O dziwo nie było możliwości otwarcia jej przed.


Nie chcę, żeby zabrzmiało to za bardzo mentorsko (sam często bywam naiwny), ale zwróciło moją uwagę to, że sprzedawca pokazał, że ma skłonności do nieprzestrzegania zasad już podczas rozmowy telefonicznej :!: . Przecież poprosił mnie bym nie dawał Kup Teraz, żeby nie musiał płacić prowizji. Zatem zadeklarował, że oszuka Allegro, a Ciebie wziął na wspólnika :-/ .
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Dzwoniłem do nich jeszcze kilka razy, zgodzili się na odesłanie paczki. Stracę w sumie z 10zł, bo źle podałem im cenę za przesyłkę, a nie chce już tracić więcej nerwów.
Zgodzili się wysłać za pobraniem z możliwością otwarcia. Mam teraz nadzieję, że nie zwrócą mi paczki, którą wyślę w poniedziałek! Brrr!

Mam nadzieję na zakończenie sprawy!

Dzięki za porady i wszelakie słowa!!! :-B :!:
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Cóż, ja zawsze kupowałem z przekonaniem, że wszystko musi iśc drogą oficjalną. Sprzedawanie poza aukcją wychodzi może taniej, ale jak sam wspomniałeś - w Kup teraz nie kliknąłeś. Tak więc allegro tu nie pomoże, bo nie było przez nie transakcji. Za to o prowizję mogą się czepiać w przypadku sprawy.

Jakbyś kupił towar przez Kup teraz, byłaby podstawa do niezgodności towaru z opisem.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Wysłałem paczkę z możliwością sprawdzenia zawartości przed odbiorem, wypełniłem listę zawartości, jednakże zapomniałem z pośpiechu dopisać słuchawek (wpisałem telefon, pudełko, kabel usb, karta gwarancyjna). Czy będzie z tym jakiś problem? Czy zależy to tylko od adresata czy przyjmnie po otwarciu?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
DrEwNiAK, niestety mogłeś paść ofiarą grubego oszusta, który ukradł jakieś 900 kont.
http://technologie.gazeta...go_oszusta.html
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Dzięki dagio. Mam nadzieję, że nie. Odesłałem im telefon za pobraniem, czekam.

[ Dodano: 2009-09-30, 15:10 ]
Uff! Sprawa skończona. Odesłałem im paczkę, dzisiaj przyszły pieniądze! Dzięki za wsparcie!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach