pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dziwne te Allegro
Dziwią mnie ceny obiektywów na Allegro. Ale nie to, że drogo, tylko, że takie dziwne ceny.
Ostatnio nawet manualne 50 1,7 idą drożej niż niedawno sprzedany takumar 135 f2.5. A może to po prostu 'takie sobie' szkło?
50/1.7 na PK-A ma już cenę 222zł, a 50/1.7 ponad 300zł. Chyba na razie pokupuję sobie m42 i pierścienie pośrednie do każdego z nich, bo za długo kupowałem aparat i najlepszy okres na kupowanie szkieł do Pentaxa się skończył. Może obecne problemy z BF/FF K10D zmienią ten trend?
Poczekamy zobaczymy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Może obecne problemy z BF/FF K10D zmienią ten trend?
Przecież problemy są ze szkiełkami AF. Raczej pogłębią się, wszyscy rzucą się na szkiełka MF :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
hahaha. już to widzę :mrgreen:
wszyscy z wielką chęcią rzucą się szczególnie na zoomy na bagnecie K, gdzie trzeba ustawić i ogniskową i ostrość, a następnie przymknąć przesłonę do wartości roboczej :lol:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen, nie siej propagandy, bo się ktoś doczyta i będzie jeszcze gorzej :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ostatnio nawet manualne 50 1,7 idą drożej niż niedawno sprzedany takumar 135 f2.5.


Ludzie usłyszeli, że 50-tka jest gites i teraz każdy posiadacz Pentaxa musi taką mieć, a nowych nie bardzo robią ;-) Może dobrze się stało, że swoją kupiłem przed cyfrówką?
A tego Takumar'a to nie miałem czasu dopilnować :-p

Cytat
50/1.7 na PK-A ma już cenę 222zł, a 50/1.7 ponad 300zł.


Ponad 300 to jest chyba F? Oj, F to by się porzydała...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Re: Dziwne te Allegro
pawelek-79 napisał/a:
Ostatnio nawet manualne 50 1,7 idą drożej niż niedawno sprzedany takumar 135 f2.5. A może to po prostu 'takie sobie' szkło?

Może jest właśnie tak jak piszesz. Takumary na bagnet nie mają raczej rewelacyjnych opinii (chyba, że piszesz o S-M-C Takumarze na M42), a te 50-tki o których mówisz raczej tak i stąd się bierze różnica w cenie. Do tego dochodzi popyt. Po tej aukcji na której SMC-A 50/1.7 poszedł za 460zł (a była chyba też aukcja powyżej 550zł) to miałem myśl, żeby wystawić swojego na aukcję :-) ale teraz już ceny spadły do ok. 200-250zł.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Tak właśnie się zastanawiałem nad cenami obiektywów Pentaxa na PK-M. W sumie to zabawy tyle samo, co z tymi na M42 po zamocowaniu na stałe przejściówki. Skoro 50 jest najkrótszą cyfrową portretówką, to i tak z reguły używa się jej na największym otworze, więc automatyka przesłony niepotrzebna. Z reguły portrety robi się w dobrych warunkach oświetleniowych, więc w razie potrzeby zastosowania przesłony 3,5, czy nawet 5,6, to jest wystarczająco jasno, aby ostrzyć na roboczej przesłonie.
Sens by miało mieć jakiś cyfrowy standard na PK-A, coby z nim chodzić po mieście i domu, gdzie są różne warunki oświetleniowe i raz przydaje się duża, raz mała dziura.
No i kwestia jasnego tele. Z jednej strony chcę jasny, aby mieć krótkie czasy (nie ze względu na trzęsące się ręce, bo i tak bym robił ze statywu) w gorszych warunkach oświetleniowych, z drugiej natomiast ciężko używać dłuższych tele w kiepskim świetle. Ot takie dylemat niezamożnego posiadacza aparatu.

Pozdrawiam serdecznie.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wlasnie sprzedalem swojego F50 1.7 za 665 pln ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Wlasnie sprzedalem swojego F50 1.7 za 665 pln ;-)
"Spadł z fotela "
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
pentax - system dla studentów
(wieczorowych, prawa - pracujących u ojca w kancelarii w warszawie)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
MKw napisał/a:
Wlasnie sprzedalem swojego F50 1.7 za 665 pln ;-)


jeszcze złotówka i byłby wynik z piekła rodem. Choć i tak jest wstrząsający (oczywiście nie dla MKw, któremu gratulejszyn)... Tego się obawiałem wzrost popularności marki (i podaży)=wzrost popytu=skok cen. Oby ta fala jednak trochę opadła...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
MKw napisał/a:
Wlasnie sprzedalem swojego F50 1.7 za 665 pln


Na to jest tylko jedno okreslenie... ŻENADA
oczywiscie nie dla Ciebie, Ty zarobiles...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
milo napisał/a:
MKw napisał/a:
Wlasnie sprzedalem swojego F50 1.7 za 665 pln


Na to jest tylko jedno okreslenie... ŻENADA
oczywiscie nie dla Ciebie, Ty zarobiles...


głupia sprawa, że drożej stara używka niż nówki AF do innych systemów .. i nie ma znaczenia porównanie jakości, a fakt, że po prostu jest to tak ciężko dostać ,że jest zupełne przewartościowanie.

ale kto wie, może za jakiś czas znów uruchomią zwyczajną i niezbędną produkcje kilku stałek i zoomów..

(choć najgorsze to, że wygląda to na przejście na DA tylko, chyba już FF szkieł nie zapowiadają .. :(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
chyba już FF szkieł nie zapowiadają .. :(
W roadmap jest chyba coś o DFA 200 i DFA 300. Chyba, ze masz na myśli szkiełka z pierścieniem przysłony( przesłony ? jak sie to pisze ?)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
przysłony( przesłony ? jak się to pisze ?)
Apertóre, tak jest najbezpieczniej.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Apertóre
Znaczy aperture ?

[ Dodano: 17-01-07, 18:29 ]
Masz rację, bezpieczniej. A słówko przysłona sprawdzę w słowniku :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Apertóre
Znaczy aperture ?
Tak.
Znowu mi żart nie wyszedł.
Nie wiem, czy przesłony, czy przysłony, do słownika nie chce mi sie teraz zaglądać. Skłaniałbym się ku tej drugiej opcji, jakoś tak lepiej brzmi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak przysłony, sprawdziłem. Wiesz, ze przysłona po łacinie to właśnie apertura z a na końcu :-)

[ Dodano: 17-01-07, 18:33 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Znowu mi żart nie wyszedł.
Jak bym zaczął tak pisać, to by mieli ubaw :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
argawen napisał/a:
guerilla napisał/a:
chyba już FF szkieł nie zapowiadają .. :(
W roadmap jest chyba coś o DFA 200 i DFA 300. Chyba, ze masz na myśli szkiełka z pierścieniem przysłony( przesłony ? jak się to pisze ?)


mhm. pieprzyć ,że tak się wyraże pierścień przysłon, można sobie manualne aparaty odpuścić w ostateczności. ale nowe 50 i 80 są bardzo,bardzo potrzebne na rynku. aż dziwne,że ludzie dają się wmanewrować w ten system:) a 200 i 300 ... hm, no niektórzy napewno potrzebują takich szkieł :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
ale nowe 50 i 80 są bardzo,bardzo potrzebne na rynku
No i są zapowiedziane ich cyfrowe odpowiedniki - 35 i 55 (myślę, że oba ze światłem 1.4)
Szkieł na pełną klatkę zapewne robić nie będą, po analizie wyników sprzedaży puszek na film. To, co daje dziś FA 501.4, będzie dawać DA 55/1.4.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach