citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
konwerter szerokokątny Selco
link

interesuje mnie jaki efekt by to dało z kitem wyzoomowanym na 18mm.
jeśli ktoś używa, to poprosiłbym o zdjęcie jak się to coś spisuje (chodzi mi o poszerzenie kąta, a nie o makro ;) ).
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
 
Selco :evil: Kupiłem kiedyś polara tej firmy bo cena była ponad 2 razy niższa niż np hoya.
Niestety kasa poszła w błoto :evil: Nigdy więcej Selco :!:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Miałem kiedyś podobną nasadkę do hybrydy Lumix FZ50.
Koszmarne aberracje chromatyczne, paskudna beczka i winieta.
Jeśli już to może się to przyda do macro, ale żeby poszerzyć kąt - IMHO nie ma sensu...
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
znaczy zdjęcia jak z komórki :) brzmi zachęcająco. jeśli to prawda to dysponując takim sprzętem mógłbym robić małolatom zdjęcia na fotka.pl ;) do tego w formacie RAW
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ta moja lupa była w dodatku cholernie ciężka i za każdym razem kiedy ją wkręcałem w obiektyw bałem się, że mi się coś urwie w obiektywie.

IMHO szkoda kasy na takie wynalazki. Moim zdaniem lepiej już kupić jakiegoś taniego szerokiego manuala... Pozdrawiam :lol:
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Benek napisał/a:
taniego szerokiego manuala

To to się obecnie nie wyklucza? :-P
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
no- szeroki kąt minimum 350 funtów, czyli ok 1750 zeta... dlatego pomyślałem o tym adapterze (co prawda mamy trzeciego, ale cała moja wypłata została już zainwestowana ;)... a do następnej jeszcze miesiąc :D ) ... ponadto z bliskiej odległości aberracja nie powinna stanowić problemu.
dlatego fajnie by było zobaczyć foty zrobione z tym ustrojstwem.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
citipunk napisał/a:
no- szeroki kąt minimum 350 funtów, czyli ok 1750 zeta..


Za około 800zł masz falcona 8mm, tam jest baaaardzo szeroko :-P , no i zawsze można sobie zdjęcie wyprostować, jak zniekształcenia nie pasują.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
no właśnie go widziałem.... przy 50 mm stała ogniskowa sprawdza się nieźle, natomiast 8mm sprawia że wszystko jest na jedno kopyto. A mój ulubiony sklep gdzie można zwrócić towar do 28 dni beza podania przyczyny (np że kolor mi się nie podoba ;) ) niestety nie ma czegoś co by mnie zadowoliło.

czyli co? wynika że nikt tego konwertera nie używa, albo nie chce się przyznać :)

wygooglowałem na jakimś forum, ale podpięte było to do innego systemu, i innej firmy, to to co niektórzy nazywali winietowaniem wyglądało mi raczej na obcięcie lewego górnego rogu :)

jeszcze wynalazłem patent na samoróbkę... czyli wklejenie szkła - 6 do - 10 dioptri na redukcję filtra (mniejszy/ większy- dzięki czemu można go było łatwiej wkleić)
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
citipunk napisał/a:
natomiast 8mm sprawia że wszystko jest na jedno kopyto


Wszystko zależy od Twojej pomysłowości, zresztą chciałeś szeroki kąt to po co zmieniać ogniskową na węższą?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
citipunk,
miałem taki ze współczynnikiem 0.45




Tu razem z DA 18-55 @ 18



Tak sam DA 18-55 @18


W tym dziale kilka stron do tyłu/nazad o nim pisałem.
Wybór nalezy do Ciebie.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
jak tak to się nie opłaca,.... cycki mojej modelce niezbyt wyraźnie wyjdą
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
citipunk,
tu masz jeszcze trochę

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=18385
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
W zasadzie mam coś takiego samego jak dżejpi, tyle że nazywa się Sirius Semi-Fish eye. Parametry te same, generalnie z tymi konwerterami to jest tak: w centrum jest jako tako, ale na brzegach jakość ssie i aberruje kosmicznie. Ja kupiłem to cacko za 50 zł (wraz z wysyłką) na eBayu, natomiast pukam się palcem w głowę jak widzę ludzi dających za to samo lub coś podobnego 150 - 200 zł.

Co do zastosowań, jak ktoś ma pomysł to nie widzę problemu by robić tym ciekawe zdjęcia. Tylko trzeba uważać na te kilka ograniczeń ...
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
są takie znaki drogowe z lustrem, ... może lepiej taki zawinąć, wyczyścić, i fotografować odbicie... kolejny pomysł na miarę fotka.pl
spróbuje w sklepie jeszcze zagadać że chcę przetestować ;)

[ Dodano: 2009-12-13, 12:32 ]
wracając do tematu. soczewka 6 lub 8 dioptrii (nie pamiętam) zamontowana na redukcji filtra 52-58mm. jedno zdjęcie z, drugie bez (koszt eksperymentu to ok 40 zeta). obszar który łapałem na samym obiektywie przy 37 mm pokrywał się z 47 mm (plus minus) przy założonej soczewce. ten blink to prawdopodobnie korytarz który znajdował się pod kątem 90 stopni. może by kołnierz pomógł.

efekty

"bez" :


"z" :

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach