piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
FOTOGRAF - PRACA
Witam. W piątek mam rozmowę o prace w studio foto .
I mam takie o to pytanie w związku z tym:
- Jakie mogą paść pytania ?
- Co sobie poczytać ?
- Czego można się spodziewać ?
- Sam nie wiem jakieś rady ?

Owe studio foto zajmuje się foceniem zdjęć na legitymacje, poszport, w porywach wesela i śluby .

Proszę o odpowiedź. Bardzo się stresuje.
(W czasie rozmowy z kierowniczką [ między nami fajna kobieta :) ] powiedziałem szczerze że nie mam doświadczenia ze "studiem foto."- odpowiedziała poślemy na szkolenie wszystkie można się nauczyć) - pomyślałem bomba :D

Proszę o wasze rady, wskazówki.

Wielkie dzięki.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja bym sobie jakies portfolio przygotowala...
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
mygosia napisał/a:
Ja bym sobie jakies portfolio przygotowala...

w mojej CV którą dałem dzisiaj mam www do mojego portfolio. coś jeszcze??
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
piotrek0001 napisał/a:
mam www do mojego portfolio. coś jeszcze??

Sadze, ze lepsze psychologiczne wrazenie zrobilyby odbitki - pokazujesz, ze traktujesz sprawe powaznie i profesjonalnie :-)
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
mygosia napisał/a:
Sadze, ze lepsze psychologiczne wrazenie zrobilyby odbitki - pokazujesz, ze traktujesz sprawe powaznie i profesjonalnie :-)

OK.. a kwestia pytań do mnie skierowanych ??
 
p_ttl
[Usunięty]
podstawy teoretyczne (żeby sprawdzić czy świadomie robisz zdjęcia czy jedziesz na zielonym), inspiracje itp itd
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
piotrek0001 napisał/a:
a kwestia pytań do mnie skierowanych ??

Z pewnością padnie pytanie dotyczące zarobków. Jeśli nie masz doświadczenia i będzie to Twoja pierwsza praca to nie wołaj więcej niż 1000 zł. Ile masz dostać, to dostaniesz a skoro pracodawca twierdzi, że wyśle Cię na szkolenie to Twój plus.
Cytat
Sadze, ze lepsze psychologiczne wrazenie zrobilyby odbitki - pokazujesz, ze traktujesz sprawe powaznie i profesjonalnie :-)

Zgadzam się - zwłaszcza w dużym formacie. Zupełnie inaczej się na to patrzy.
piotrek0001 napisał/a:
Bardzo się stresuje.

Moja rada - podejdź do tego na zasadzie" i tak tej roboty nie dostanę". Człowiekowi wtedy wszystko zwisa, a jak zwisa to i luźniejszy jest trochę i sympatyczniej się z nim rozmawia ;-) Poza tym "dzień dobry", "do widzenia", pozycja boczna (nie wpychamy się z łokciami na biurko) i małpujemy zachowanie naszego rozmówcy :evilsmile:
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Pracowalem w czyms takim ale u mnie troche inaczej to wygladalo.Maja tez lab i kiedys przy odbieraniu odbitek sie zapytali czym sie zajmuje i wogole i tak od slowa do slowa zaczalem tam pracowac. Powiedzieli jakie sa wymagania do legitymacyjnych, paszportowych itp. Pozniej kilka dni szkolenia organoleptycznego co robic zeby nie zwariowac robiac zdjecia dzieciom w szkole i do boju. Aha pytali o fotoszopa itp. Placili nedznie wiec sie zwolnilem ;) Poczytaj sobie o ustawianiu swiatla do portretow i innych kotletow to moze "zablysniesz" na poczatku :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Podejrzewam, że to "studio" to zwykły zakład fotograficzny. Na 100 procent mogę powiedzieć, że szefowej nie interesuje Twoje portfolio, inspiracje itp.(chyba, że jednak angażują się w te wesela i inne). Chodzi o to, byś pokazał, że jesteś otwarty na klienta, że potrafisz z nim nawiązać kontakt, że jesteś uprzejmy... Masz się do klienta uśmiechać, masz być energiczny i otwarty. A szkolenie? Jeśli to "studio" jest w jakiejś sieci, to możliwe, że będzie to szkolenie zbiorowe. Jeśli nie, to najprawdopodobniej szefostwo Cię sami przeszkolą. Z czasem dojdzie obsługa maszyn.
No i będzie pytanie: ile chce pan zarobić. Możesz nieśmiało, tonem pytającym powiedzieć 1000 zł? I tak Ci dadzą ile będą chcieli. Pamiętaj: oko bystre, twarz otwarta i jasna, wykazuj zainteresowanie tym co mówi szefowa i swoboda wypowiedzi bez zbędnych ekwilibrystyk słownych (szefostwo musi czuć się mądrzejsze od pracownika ;-) ).
Powodzenia!
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
technik219 napisał/a:
Podejrzewam, że to "studio" to zwykły zakład fotograficzny

Tak tak masz racje to tylko zakład foto ;)

[ Dodano: 2009-09-23, 20:00 ]
technik219 napisał/a:
Jeśli nie, to najprawdopodobniej szefostwo Cię sami przeszkolą.

No i chyba tak będzie

[ Dodano: 2009-09-23, 20:07 ]
technik219 napisał/a:
Powodzenia!

nie dzięki :)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
piotrek0001, wybierz jeszcze odpowiedni ubiór.Wiesz bluza z kapturem i adidasy to raczej nie.Ja myślę,że garnitur,koszula i dobrze dobrany krawat powinny zrobić swoje(czytaj dobre wrażenie).Pamiętaj,że jak cię widzą tak cię piszą.Powodzenia,co ja piszę,przecież Ty już masz tą pracę. ;-)
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
andrzejb napisał/a:
piotrek0001, wybierz jeszcze odpowiedni ubiór.Wiesz bluza z kapturem i adidasy to raczej nie.Ja myślę,że garnitur,koszula i dobrze dobrany krawat powinny zrobić swoje(czytaj dobre wrażenie).Pamiętaj,że jak cię widzą tak cię piszą.Powodzenia,co ja piszę,przecież Ty już masz tą pracę. ;-)


hehehehhehe
No ok... ok... ubiur to jasne nawet mi nie trzeba mówić...

powiem co jeszcze :
mam konkurentke taką jedną dziewczyne która też chce być foto. jednak sama kierowniczka mi mówiła ze co tu dużo mówić jest gruba lekko i nie atrakcyjna i ma wielkie problemy ze znalezieniem pracy wszędzie gdzie ją widza to automatycznie mówią ze soryyy nie..
i z rozmowy wywnioskowałem ze chcą jej dać szanse i przyjąc do pracy. sumienie itd. ( troche się nie dziwie) człowiek - też człowiek ;)
Tylko myślę że i tak ja będe lepszy na to stanowisko może dzięki tej pracy poznam innych foto i jakoś może po zdobyciu doświadczenia i kasy na fish-eye oraz lampkę sam zaczne chodzić na wesela itd.

Jak widzę na allegra od 1000zł do 2000 zł zdjęcia pro z ślubu to się łapie za głowe nie często są to po prostu fotki jakie ja robiłem 1 rok temu - czyli nic szczególnego ;)
Jakby co moja galeria : http://mozefajnypio.digart.pl/digarty/
Mile widziane komenty ( jak nie macie konta to zróbcie - kilka minut i po sprawie , a stronka naprawde ciekawa)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Piotrek życzę powodzenia :-B
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
andrzejb napisał/a:
Ja myślę,że garnitur,koszula i dobrze dobrany krawat powinny zrobić swoje(czytaj dobre wrażenie)

niby tak, ale ja swoją obecną pracę wywalczyłem będąc jako jedyny z kandydatów nie ubrany w garnitur (fakt, że był to zbieg okoliczności, ale nie miałem)
może to ten mały szczegół między innymi wronami? ;-)

[ Dodano: 2009-09-23, 21:10 ]
piotrek0001 napisał/a:
co tu dużo mówić jest gruba lekko i nie atrakcyjna i ma wielkie problemy ze znalezieniem pracy wszędzie gdzie ją widza to automatycznie mówią ze soryyy nie.

no nie żartuj, Stary..
rozumiem, jakby szukała roboty jako hostessa, ale każda inna robota? co to ma do rzeczy?
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Kosmo napisał/a:
no nie żartuj, Stary..
rozumiem, jakby szukała roboty jako hostessa, ale każda inna robota? co to ma do rzeczy?


Tak mi ( nie dosłownie) powiedziała... że od kilu lat szuka jako fotograf ale nie chcą ją przyjąć ...

no jest coś w tym...

Chciałbyś chodzić do brzydkiej fotograficzki ?

A z resztą ja nie wiem pisze tylko to co zasłyszałem z rozmowy.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
Cytat
Chciałbyś chodzić do brzydkiej fotograficzki ?


a co, ona będzie stała przed obiektwem???
no sorry, ale co ma uroda do talentu???
chłopie, załamujesz takimi hasłami...
i wiesz co, o wiele bardziej wolałabym pójść "do brzydkiej fotograficzki " niż Ciebie...
ręce opadaja do ziemi....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
piotrek0001 napisał/a:
ubiur

Mam nadzieję, że w CV czy liście motywacyjnym nie wspominałeś o ubiorze...

piotrek0001 napisał/a:

Chciałbyś chodzić do brzydkiej fotograficzki ?

Do fotografa idę po dobre zdjęcia a nie żeby się na niego lampić. Ale ja inny jestem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
piotrek0001 napisał/a:
Chciałbyś chodzić do brzydkiej fotograficzki ?
nie ma brzydkich...
... nawet fotograficzek!

Enzo napisał/a:
Do fotografa idę po dobre zdjęcia a nie żeby się na niego lampić.
Fakt, to zwykle oni "lampią" w klienta ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
piotrek0001 napisał/a:
Tak mi ( nie dosłownie) powiedziała... że od kilu lat szuka jako fotograf ale nie chcą ją przyjąć

:-)
jakby kryterium była atrakcyjność seksualna, to najpierw musiałbym odrzucić foty wszystkich facetów..
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
piotrek0001 napisał/a:
Chciałbyś chodzić do brzydkiej fotograficzki ?
Chodzę do bardzo brzydkiego fotografa :->

[ Dodano: 2009-09-23, 22:39 ]
Kosmo napisał/a:
jakby kryterium była atrakcyjność seksualna, to najpierw musiałbym odrzucić foty wszystkich facetów..
Hehe, właśnie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach