noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Wywoływacz BKA - Acufine
Witam
znalazłem na macodirect.de wywoływacze firmy BKA - najbardziej zainteresował Acufine
jednak nie potrafię znaleźć żadnych dodatkowych informacji o jego działaniu czy opinii na jego temat może ktoś z was już na tym pracował?? - podobno materiał zwiększa czułość filmu - tylko jak to dobrać??
http://macodirect.de/acufine-gallon-p-273.html
jeżeli ktoś ma jakies informacje i może zaradzić to będę wdzięczny kupię go z samej ciekawości ale chciał bym wiedzieć w co się pcham 8-)
noncyh
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
hej,

sam nigdy nie robiłem w tym wywoływaczu, ale rozmawiałem kiedyś z gościem, który z niego często korzysta.
Twierdził, że Trix w tym wywoływaczu ma czułość 1000.

gilby
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
no właśnie o to mi chodzi - wywoływacz zwiększa czułość filmu ale o ile? - jest jakiś wzór na to? wg opisu na maco to wszystko jest super ostro itd ale jaka jest prawda?? czy np nie zrobi się ziarno jak pingpongi :-D no i jak naświetlać film żeby to się :?: zgrało?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
robisz pierwsze pół rolki testowo lecąc na różnym iso te same motywy, gdzie masz całe spektrum tonów - czyli nie szara kartka. Potem po wywołaniy robisz odbitki lub skanujesz i tam gdzie wg ciebie wygląda najlepiej takie będziesz miał iso ;-)
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
hmm faktycznie:) najlepsze są najprostsze rozwiązania:) - dzięki zamawiam go w przeciągu 2 tyg i dam znać jaki efekt:)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
noncyh, ja tez rozmawiałem z tym gościem co gilby ;-) Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego o tej wołajce to zagadnij dadan_mafak na forum koreksa :-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
To jest jeden z najlepszych wywoływaczy do filmów wysokoczułych, niestety u nas praktycznie nieznany i niedostępny, natomiast popularny w USA.
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Yeti napisał/a:
praktycznie nieznany i niedostępny,


ja jak zwykle zamawiam u naszych sąsiadów:) więc co do dostępności to nie ma problemu
nie mieszkamy juz na wyspie socjalizmu:) - dziękuję za informacje pozdrawiam - i postaram się pokazać jakieś efekty - paczka powinna być w tym tygodniu:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach