hondac  Dołączył: 02 Gru 2011
Firmware 1.01 lub 1.03 do k-5 potrzebne
Wydaje mi się,ze po wgraniu nowego 1.11 do k-5 moja Sigma 30/1,4 zaczęła się dziwnie zachowywać i ma spore problemy z celnością AF-a.Oczywiście reset zrobiony i mikrokalibracja ustawiona
Czy ktos ma i mógłby mi podesłać starszy firmware 1.01(taki miałem oryginalnie) lub 1.03 ?
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Nawet jak ktoś Ci podeśle wcześniejszy firmware, to i tak nie będziesz mógł go zainstalować. Po wgraniu nowszego firmware nie można wrócić do wersji starszej.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
hondac, nie ma możliwości downgrade-u za każda próbą wgrania starszego softu,wyskakuje komunikat- oprogramowanie które próbujesz zainstalować jest starsze od obecnego. Serwis natomiast informuje,że każdy następny soft ma tylko dodawane opcje do poprzedniego,więc nie może być gorszy. Szczerze mówiąc,mam wątpliwości,ale to może być subiektywne odczucie. Softy starsze sa na stronie rosyjskiej,której link podaję ci na PW. Zostałem upomniany,że stron ze wschodu nie linkujemy.
 
hondac  Dołączył: 02 Gru 2011
Dziękuje kolegom za szybką reakcję.Trzeba będzie na nowo odkrywać tę Sigmę ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Jeszcze jedno. Koledzy którzy wcześniej wgrywali nowe firmware,sugerowali reset ustawień.
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
A dokładnie reset ustawień mikroregulacji. Dopiero po tej czynności zaleca się dokonać ponownej ewentualnej mikroregulacji.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również trzeba wykonać reset ustawień korekcji obiektywów.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
hondac napisał/a:
po wgraniu nowego 1.11 do k-5 moja Sigma 30/1,4 zaczęła się dziwnie zachowywać
Miałem to samo. Przez 2 puszki (ist DS i K200) ostrzyła idealnie w punkt. do FW 1.10 w K-5 także, a od 1.11 przestała. Pracuje dobrze, ale wymaga korekcji -6. I teraz twierdzenie
andybond napisał/a:
każdy następny soft ma tylko dodawane opcje do poprzedniego,więc nie może być gorszy.
jest pod znakiem zapytania. W dodatku podobno zmiana dotyczyła tylko GPS-u.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dada napisał/a:
jest pod znakiem zapytania. W dodatku podobno zmiana dotyczyła tylko GPS-u.

Pełna zgoda Pawełku,ale ci co wzięli korpusy na dniach mając w środku soft 1.01 nie mają innej alternatywy jak ten 1.11. To co napisałem,jest dosłownym cytatem z maila od serwisu Apollo.
W moim przynajmniej przypadku,po ponownym wyjustowaniu szkieł,p pstrykach rodzinnych,jestem bardzo zadowolony z ostrości zdjęć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach