Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
NIKON D3S
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Jak zobaczyłem te niedźwiedzie, to aż mnie ciarki przeszły po plecach. Pięknie Vincentowi to wyszło!
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
W ciemnościach to jest jak noktowizor. A ja byłem tak sceptycznie nastawiony na video w lustrach...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No, bardzo ciekawie to wygląda :-) Tylko skąd wiesz, że to ISO 102 400?

Swoja drogą, zapewne niedługo wyjdzie D700s i matryca trafi pod strzechy, a na allegro zaroi się od D700 ;-)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Takie filmy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że video w lustrzankach (szczególnie pełnoklatkowych) to coś cudownego :) Ma swoje wady, ale zalet więcej :-D

matth napisał/a:
No, bardzo ciekawie to wygląda :-) Tylko skąd wiesz, że to ISO 102 400?


Na stronie nikona jest zdjęcie tego misia robione 400/2.8 na iso 12800.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
superkomornik, dzięki :-) Tak się zastanawiam.. Jak aps-c osiągnie pod względem jakości wyższych czułości obecne FF to będą jeszcze fajniejsze do takiego filmowania. GO przy tak długich szkłach i tak jest paskudnie mała, a z 400/2.8 robi się 600/2.8 :->

Też byłem sceptyczny do tego ficzera, ale widzę, że jak ktoś wie co robi, to może zrobić coś bardzo fajnego :-) Mi chyba jednak będzie zbędny.. :roll:
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Ja się nastawiam na kupno kolejnego aparatu, którego w 50% będę wykorzystywał własnie do kręcenia klipów, własnych projektów audiowizualnych :)

Naprawdę, ile kosztuje najtańsza kamera cyfrowa z wymienną optyką, oraz matrycą wielkości aps-c. To są kosmiczne pieniadzę...a tutaj możemy mieć wysokiej jakości obraz z małą GO, dobrą plastyką za stosunkowo niewielkie pieniądze.
A taką lustrzanką za kilka/naście k zł. możemy kręcić filmy deskowe fiszem, życie seksualne mrówek obiektywem makro, czy jelenie na rykowisku długim tele.

Jako że siedzę w N padł na d300s. D90 nie ma mic in, a d3s kosmicznie drogi.
Już nie mogę się doczekać aż go dostanę :-D
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
No filmik fajny, jak wiele tego typu filmów (przyrodniczych), ale i tak nie przekonuje mnie to do kręcenia filmów - lustrzanką (jak by nie była) czy kamerą. Dla mnie ta funkcja jest całkowicie zbędna :roll:
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
No ale jeśli jest w korpusie to będzie przeszkadzało? Nie ma nakazu uzywania :-)
Tak samo jak programy tematyczne...większośc ma je w swoich korpusach, ale czy uzywa? :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ken nie wymieni swojego D3 na D3s, bo nowa puszka ma po złej stronie guzik "Info"

http://www.kenrockwell.com/tech/00-new-today.htm
"The D3s has a new dedicted INFO button, but it's on the wrong side of the camera, so I don't see any compelling reason to replace my D3."
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
I ma rację chłopak - zawsze go ceniłem za praktyczne podejście do tematu.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
Ken nie wymieni swojego D3 na D3s, bo nowa puszka ma po złej stronie guzik "Info"

Cytat
I ma rację chłopak - zawsze go ceniłem za praktyczne podejście do tematu.

dokładnie , w życiu nie ma zmiłuj za błędy trzeba płacić , teraz jego fani oczywiście pójdą za nim w jego ślady i nikt nie będzie chciał tego bubla kupić . Przez co oczywiście nikon będzie zmuszony do drastycznych obniżek ceny , a ja już kasę zbieram na to wybrakowene ustrojstwo ( dokładnie 2 tysiaki)

PS tak na marginesie kto teraz kupuje pełną klatkę z dwunastoma milionami pikseli.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja bym kupił, gdybym miał kasę i możliwości na FX. Po co mi więcej pikseli, tak serio? Głównie do zamulania kompa przy obróbce i zwiększaniu szumu.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
No tak, przycisk info pełni strategiczną funkcję. Bez niego nie można robić zdjęć :lol:

Dobrze, że zostawili tyle pixeli. Mogli znacznie obniżyć szum. Dodatkowo pliki nie ważą nie wiadomo ile (raw z d700 max 25mb, zazwyczaj 17-18).

Po co komu więcej? Do studia jest D3x.
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
 
:-> Niech ktoś napisze lepiej jakie to są koszta w takich lustrzankach mieć kamerkę czy nie mieć ??(wszystko to jest chwytem marketingowym) Ja bym wolał jednak mieć aparat fotograficzny gdybym się bardzo interesował kamerowaniem to wybrałbym pewnie Canon XM2 na początek.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
http://imaging.nikon.com/.../d3s/sample.htm , kilka zdjęć na wysokim iso.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
jakbym miał tego nikosia to bym się nieobraził :mrgreen:

czasem bym jakiegoś misia w bieszczadach "ustrzelił"

na razie mam k10d i też żyje :-B
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Bez sensu, przecież eksperci na tym forum twierdzili, że nikomu nie potrzeba czułości większych niż ISO800. Inżynierowie Nikona niestety nie znają naszego języka i z tego powodu zaprojektowali i wypuścili do sprzedaży aparat, w którym marnuje się 101600 ISO :)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no mi się moje 1600 nie podoba zbytnio, więc z tych kilku tysiaczkow bym sie cieszył :]

ale ja sie nie znam jak znawcy, bo nie jestem znawcą

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach