dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
  czy ktoś ma lub wie coś o tych obiektywach ?
witam
zakupiłem taki oto zestawik
k10d + KIT 18-55mm
plus gość dorzucił gratis kilka słoików typu:


MIRANDA 28mm MC 1:2.8 MF
TOKINA RMC 25-50mm 1:4 MF
TOKINA SZ-X 80-200mm 1:4.5-5.6 MF
TAMRON 80-210mm 1:4.5-5.6 AF


nie mam pojęcia o nich zbytnio, czy są warte zachowania czy pchać je od razu na handel za jakieś tam pieniądze, bo tylko miejsce zajmują i ich raczej nie wykorzystam, a kasę z nich przeznaczyć na jakieś 50-200 lub 70-300

pogrzebałem troszku w googelkach i coś nieco wiem o TAMRONIE (że dość kiepski i mydli) i ciut o tokinie 25-50 (ceny na allegro i że niby fajna do portretów)

jak ktoś miałby ochotę i jakaś wiedzę na ten temat byłbym bardzo wdzięczny

zaznaczam jestem początkujący amator, więc nie wymagam na razie Bóg wie czego od szkieł ;-)

podziękował

 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
A jakie mają światło?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
kurde zapomniałem ;]
sorki juz edytuje

-------------zrobione
śpiącym jeszcze chyba, że o tym zapomniałem :]
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Powinny być niezłe, nie wiem jakie są Twoje wymagania, oczekiwania...
Mam np. Mirandę A 2,8 / 24 - bardzo dobre szkło, a nieznane, myślę że 28 nie powinna odbiegać jakością. Tokiny i Tamron nieco ciemnawe, ale przeciętnie rzecz biorąc OK.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dlugas1982, przypnij do aparatu, zrób zdjęcia i sam oceń, czy jakość tobie odpowiada
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no przypinam i probuje, ale raczej bym sie skłaniał do AFów
ale poszaleje chwilę na MF i wtedy zdecyduję

tak na szybkości sprawdzając jakbym mial farta i opylił te 4 to bym kupil jakis jeden 50-200 lub 70-300


ale ta pomysle jak juz bede w kraju za kilka tygodni

obiektywy wyszły praktycznie za friko w tym zestawie, wiec taki bonus do nauki, a moze potem do handlu

EBAY.uk jednak lepszy jak allegro :mrgreen:
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Ja mam Tokine SZ-X 70-210 4-5.6 Takiej jak piszesz chyba nie bylo, Byla tylko AT-X 80-200 ze swiatlem 2.8 manual, a pozniej w wersji PRO z AFem. Jesli chodzi o moja to calkiem spoko, metal i szklo. Kupilem juz jakis czas temu nowa. Teraz lezy w szafie, bo w tym zakresie mam Sigme EX APO, wiec Tokina sie kurzy. Ale jakbys chcial, moge ja odkurzyc :D
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
wiec albo mam fejka albo zaraz wrzuce fotke i sie wsio wyjasni ;]


------------------------------edit
no nieche mi sie teraz go focić wiec na leniwca pójde i dam linka

mam to samo



dlatego pytam czy ktoś ma takie wynalazki bo są to straszne rzadzizny że tak powiem
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Yeti Możesz napisać coś więcej o tej Mirandzie 24/2.8? Jak się sprawuje na cyfrze? Właśnie nabyłem taką za 130 PLNów - przyjdzie do mnie za parę dni.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
to dziwolag... Nie widzialem nigdy nic takiego, a nawet Tokina nie pisze o takim tworze ichniejszym....
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no dziwoląg
niby japoński ale może z Chin jakis wynalazek

no strona główna TOKINY wymięka i niema takowego czegoś na niej


cuda na kiju i tyle;]
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
Cytat
to dziwolag... Nie widzialem nigdy nic takiego, a nawet Tokina nie pisze o takim tworze ichniejszym....


;-)

Na Stronie Tokiny jest tylko parę słów o aktualnej ofercie.
Naprawdę to był w latach 70-tych i 80-tych jeden z największych producentów optyki foto.

Ta Tokina 25-50/4 to mało spotykane szkło z końca lat 70-tych.
Powinno być niezłe nawet dzisiaj.

Długą Tokinę i Tamrona wrzuć lepiej na allegro.
Co do tej Mirandy, to prawdopodobnie (biorąc pod uwagę MC) jest to budżetowe szkło robione przez Soligora. Prawdopodobnie 8 soczewek, średnie powłoki - może być kiepsko pod światło. Raczej nie jest oto rewelacja.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
dlugas1982 napisał/a:
MIRANDA 28mm MC 1:2.8 MF

Ja miałem to szkiełko. Całkiem fajne, całkiem ostre tylko abberuje pod światło dosyć mocno. Potem wpadł mi w ręce SMCA28mm/f2,8 i Mirande sprzedałem. Dobre szkło aby sie przekonać czy 28mm nam pasuje
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
to niezłe pamiątki ktoś posiadał:]
szkła fajne bo ciężkie i metalowe, ale właśnie niestety bez rewelki


czyli tak jak sądziłem wrzucę wszystko lub prawie wszystko na allegro i powstała kasa pokryje zakup pentaxa 50-200mm (na ktorego jeszcze chwilę poczekam zanim mi go przyślą bo dopiero mi zamawiają:)
moze dokupie Tamron 70-300mm F4/5.6 DI LD Macro (tamron dlatego ze cena podobna do pentaxa co zamowilem) i wtedy porownam ktorego zostawie a drugi pchne znowu na allegrosie lub u nas na forum :]

ale zycie pokaze

dzieki za duze info o szklach

jak ktos jeszcze cos wie niech smialo pisze

ja tym czasem stawiam



--------------------------
tylko jakie ceny zapodać na allegro za te słoje ?:]
ma ktos jakies pomysly?

tokina 25-50 to ok 100-120zł chyba
miranda? (35zł jest na aukcji obecnie wiec moze do 50 dojedzie:)
TOKINA SZ-X 80-200mm 1:4.5-5.6 MF niemam pojęcia ???

TAMRON 80-210mm 1:4.5-5.6 AF - ok 100-200zł?

jak ktoś moze mi pomoc, bo ja jestem dość nowy w temacie ;]
moze ktoś chce kupic ? :mrgreen:

pytam bo musze porównac nasze ceny z tutejszymi na ebayu.uk
gdzie lepiej sprzedać
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Jedna z tych Mirand poszła za 70 pln (na K), druga za 97 pln (na Olympusa), jeszcze inna za 36 pln (na K). Ceny różne (ta co obecnie jest licytowana ma nawet styki), warto poszukać w aukcjach zakończonych na alledrogo.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
poszła MIRANDA za 86,10zł
nieźle nawet :]

posprawdzam inne ceny

dzieki
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
bo to całkiem fajne szkiełko (o ile sie nie robi pod światło :mrgreen: )
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
witam
zdecydowałem się sprzedać te słoje

czy mógłby mi ktoś pomóc je mniej więcej wycenić ?
byłbym wdzięczny i bym nawet piwko wirtualne postawił :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Tokinę SD 70-210/4-5.6 (ze stykami) i uważam, ze jest to bardzo dobry obiektyw. Oczywistą cechą jest ręczne ustawianie ostrości. Tak więc sugerowałbym przed sprzedażą Twojej Tokiny zrobienie serii zdjęć, bo się może okazać, że pozbędziesz się dobrego szkła za parę złotych.

Oznaczenia SD czy SZ-X tokina dawała obiektywom wyposażonym w soczewki ze szkła o niskiej dyspersji, co oznacza, że taki obiektyw powinien mieć niezłą ostrość nawet na pełnej dziurze. Do mojej Tokiny nie mam zastrzeżeń jeśli o to chodzi.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
Mam Tokinę SD 70-210/4-5.6 (ze stykami) i uważam, ze jest to bardzo dobry obiektyw.
Ja także taką mam. Oprócz braku AF moim zdaniem jest to szkiełko w pełni porównywalne z długim kitem. Co ciekawe, że oprócz dobrej ostrości nie ma aberacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach