pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Marketing górą
Poniższe, nieprawdziwe zdanie znalazłem na www.fotografuj.pl:
Cytat
Tym, którzy chcieliby skorzystać z dobrodziejstw HDR-a, ale nie chcą się zmagać z programami do obróbki zdjęć (albo po prostu nie dysponują takim, który oferuje odpowiednie funkcje), z pomocą przyszła firma Sony, wprowadzając lustrzankę cyfrową A550 – pierwszy aparat, który całkowicie automatyzuje proces wykonywania zdjęć w technice HDR.

Nie zamierzam robić tu następnych lamentów o nieuczciwości portali, czy inne tego typu teksty i doszukiwanie się spisku. Podaję to jako ciekawostkę. I dowód na to, że marketing w Pentaksie nadal kuleje.

Link do artykułu:
http://www.fotografuj.pl/..._czesc_1/id/224
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Napisałem do redakcji sprostowanie, ciekawe jaka będzie (jeśli będzie) reakcja.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawelek-79, ale to jest prawda

bo oni napisali
pierwszy aparat, który całkowicie automatyzuje proces wykonywania zdjęć w technice HDR.
a w k-7 musisz mieć statyw żeby wykonać dobrego HDRa, czyli nie jest to całkowicie automatyczny proces ;-)

w Sonym można strzelać z ręki
 
wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
plwk Twoja interwencja chyba przyniosła efekt ! Teraz w artykule można przeczytać:

Cytat
...wprowadzając lustrzankę cyfrową A550 – pierwszy aparat tej firmy, który całkowicie automatyzuje proces wykonywania zdjęć w technice HDR.
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
ups, kiedy pisałem do nich (dziś 8.37), w artykule było jeszcze po staremu..
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ale materiał promocyjny dobry. I to już chyba nie pierwszy, kiedy opisywana jest jakaś technika i wyjaśnione jest dokładnie, jak robić takie zdjęcia TYM aparatem, jak sobie radzić z różnymi problemami występującym podczas robienia takich zdjęć z TYM aparatem.

opiszon napisał/a:
a w k-7 musisz mieć statyw żeby wykonać dobrego HDRa

A wciśnięcie spustu migawki, to co? ;-)

A w K7 działa wyzwalanie pilotem w trybie HDR, na co skarżyli się w Sony. No i u nas HDR jest z 3 zdjęć, a nie dwóch i nie ma w związku z tym takich kwiatków z przepałami świateł, jak w Sony :-P
Z innych rzeczy - w Sony jednak jest możliwość konfiguracji skoku, natomiast w K7 nie doszukałem się nawet w instrukcji informacji, jaki jest bracketing ekspozycji brany do złożenia HDR.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wojtek_84 napisał/a:
interwencja chyba przyniosła efekt

Odpisali, przeprosili za błąd, podziękowali za zwrócenie uwagi.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
No proszę, są kulturalni ludzie na tym wirtualnym świecie.
Sprawa pierwszeństwa zresztą była zawsze drażliwa, nie tylko w dziedzinie fotografii. Do dziś trwają spory, czy na pewno Pentax był pierwszy np we wprowadzaniu TTL.
Ponieważ spory niedługo w tej sprawie ustaną poprzez wymarcie spierających się, dodam tylko, że pierwszy był Topcon :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Moim zdaniem w tym artykule brakuje jeszcze jednej rzeczy - dopisku "Artykuł sponsorowany". Niestety, chyba za mało klikamy w reklamy na stronach portalów, żebśmy to my stali się ich klientami, a nie firmy zamieszczające reklamy :evilsmile:

A swoją drogą, to może uczciwsze by były te portale, gdyby nie zamieszczały reklam firm sprzedających artykuły fotograficzne, tylko np. biura turystyczne ("Wyjedź na fantastyczny plener - zdjęcia jak u Gudzowatego gwarantowane" :mrgreen: ), albo proszki do prania (no może nie najlepszy target), albo produkty spożywcze i sprzęt sportowy. :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Proszki do prania? Idealny target! Już widzę te hasła "Biel bez zafarbu! Głęboka czerń ze szczegółami!".
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a_czacha napisał/a:
Ponieważ spory niedługo w tej sprawie ustaną poprzez wymarcie spierających się, dodam tylko, że pierwszy był Topcon :-P
a co masz grype? :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
wojtek_84 napisał/a:
plwk Twoja interwencja chyba przyniosła efekt ! Teraz w artykule można przeczytać:

Cytat
...wprowadzając lustrzankę cyfrową A550 – pierwszy aparat tej firmy, który całkowicie automatyzuje proces wykonywania zdjęć w technice HDR.

Myślę, że w świadomości czytającego artykuł i tak utkwią kluczowe słowa: A550, pierwszy aparat, (który umożliwia automatyzację) HDR. Obawiam się, że dodanie słów "tej firmy" niewiele tu zmieni :-/ chociaż sprostowanie cieszy chociaż ze względu na część osób, które ten dopisek zauważą :-o

Ps. Mozna trochę popracować nad marką Pentaksa ;-) Adorama zrobiła ankietę która miałaby wskazać najciekawszy produkt tego roku. Ciekawe czy gdyby K-7 wygrało to przełożyłoby się to w jakimś stopniu na sprzedaż w ich sklepie?
http://www.adorama.com/al...ice-Camera-2009
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Ciekawe czy gdyby K-7 wygrało to przełożyłoby się to w jakimś stopniu na sprzedaż w ich sklepie?
juz oddalem glos :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Nie będę Cię pytał czy głosowałeś za Pentaksem czy na inny aparat :-)
Zastanawiałem się czy wrzucić tu tego linka, bo gdyby na liście był przysłowiowy na tym forum Nikon D40, to mógłby wygrać :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
na K7 :evilsmile:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Fafniak napisał/a:
a_czacha napisał/a:
Ponieważ spory niedługo w tej sprawie ustaną poprzez wymarcie spierających się, dodam tylko, że pierwszy był Topcon :-P
a co masz grype? :evilsmile:

Nie, uderzam w kalenarz normalnie, ze starości :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
Druga sprawa co daje ogłupiony klient, w momencie gdy oglądałem statywy matka kupowała 12-13 letniemu synowi(jako pierwszą lustrzankę bo mówiła że wcześniej miał tylko kompakta cyfrowego) Canona 7D + karta San Disca 8 giga + kit + 70-200 + 50/1.8... :shock:


Mamo, a na forum Pentaksa mówili, że liczy się tylko Full Frejm.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja z kolei byłem świadkiem rozmowy klienta z obsługą:
Klient: ...taki, żeby dało się robić zdjęcia przy -15°C?
Obsługa: No to koniecznie musi być body magnezowe, bo tylko takie wytrzyma eksploatację w takich warunkach. Amatorskie body są całe z plastiku i przy takich temperaturach mogą pękać (tutaj wskazuje na EOS 40D albo 50D - nie wiem dokładnie który, bo były obok siebie)
Klient: A ten Nikon? D5000?
Obsługa: To jest lustrzanka półprofesjonalna. Może nie wytrzymać takiej eksploatacji.

Nieco później, w tym samym centrum handlowym, w innym sklepie ten sam Klient oglądał przy asyście innej Obsługi EOSy 50D i 7D. Z ciekawości zerknąłem co tam napisali przy K7 i K20d i zauważyłem że nie ma ani słowa o uszczelnieniach czy o zalecanej przez producenta temperaturze otoczenia.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jorge.martinez napisał/a:
a na forum Pentaksa mówili, że liczy się tylko Full Frejm.


No przecież każdy po I klasie podstawówki wie, że 7 to więcej niż 5 !
I to jest genialny chwyt Canona, gdzie spora liczba dyletantów kupi 7D myśląc, że mają Fulfrejma. Ale nawet nie zauważą, że nie mają Fulfrejma*.

* Fulfrejm oczywiście z dużej litery - przez szacunek do małego obrazka :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ha, Pentax K-7 zwyciężył w ankiecie Adoramy na najważniejszy aparat zaprezentowany w 2009 roku!
Właściwie to zmiażdzył konkurencję (zadecydował o tym głos Fafniaka bo nie widziałem, żeby ktoś jeszcze tu głosował ;-) ).

http://www.adorama.com/al...-2009-Winner-Is


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach