Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Newsreportaż 2009 zakończony
Na poniższej stronie wyniki kolejnego konkursu Newsweeka. Podobno pierwszy na świecie konkurs fotograficzny z kategorią Fotokast.
Newsreportaż 2009
 

boberski  Dołączył: 18 Cze 2008
jakoś tak nijako
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Mi osobiście bardziej podobają się ostatnie miejsca i wyróżnienia niż główne i drugie nagrody.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
też chciałem skomentować ale jakoś ciężko idzie...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A co myslicie o fotokastach? Cholernie trudna sprawa te fotokasty. Nie dosc, ze trzeba zrobic dobre zdjecia, to jeszcze dobrze opowiedziec historie i ubrac to wszystko w ciekawa forme. Ja mam wrazenie, ze to tak nierealnie wysoka poprzeczka, ze wiekszosc fotokastow jest skazana na niepowodzenie. W zsadzie zadne z nominowanych w Newsreportazu nie przyciagnelo mojej uwagi na tyle, by wysiedziec te 5 minut przed monitorem.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
dzerry napisał/a:
A co myslicie o fotokastach?
Mi udało sie tylko dwa pierwsze obejrzeć i się zniechęciłam, no i trochę czasu brak.
Po tych dwóch widać, że to takie amatorskie początki w tej dziedzinie. Trochę chaotyczne i bez pomysłu.
 

boberski  Dołączył: 18 Cze 2008
dzerry napisał/a:
Nie dosc, ze trzeba zrobic dobre zdjecia, to jeszcze dobrze opowiedziec historie i ubrac to wszystko w ciekawa forme.


A nie przypadkiem na tym polega fotoreportaż?? :-P

;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
No dobra, obejrzałam wszystkie. Kilka mi się naprawdę spodobało:
3. Michał Łuczak „Biały Dom” - to chyba najbardziej fotograficznie mi się podobało, chociaż sam temat też ciekawy i dobrze opowiedziany.
5. Adam Golec, Sergiusz Wasilewski „Kili Wojownicy na dachu Afryki” - ciekawa historia, podnosi na duchu.
6. Krystian Bielatowicz ”Pasterze” - tutaj włączył mi się sentyment do gór.
10. Przemek Krzakiewicz ”Dom” - krótko i sprawnie opowiedziane.
11. Magdalena Wadowska „Najdroższy Tateniek – opowieść katyńska” - bez wydziwiania, prosto, a zrobiło wrażenie.


Ogólnie ciekawe wrażenie - odbierałam te fotokasty jak połączenie filmów dokumentalnych z reportażami radiowymi, które lubię słuchać w Trójce. Przyłapałam się na tym, że nie zwracam uwagi na walory pojedynczych zdjęć, tylko odbieram pokaz jako całość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach