andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
SIGMA EX 28-70 2,8 -opinie
Witajcie
Czy ktoś z was może mi coś powiedzieć na temat tego szkła?Czy warto Sigmą zamienić kita?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Sporo zależy od tego czy jest to wersja DG czy DF.
 
frymak  Dołączył: 10 Gru 2006
Witaj andybond!
Mam taką S w wersji DF.
Solidny kawał szkła...duuży...i ciężki - jak nosisz go na szyji dłużej to baaaardzo ciężki ;-) .
Moim zdaniem fotki lepsze niż z KITII ale od przesłony 4 w górę..ale różnica niezbyt duża. Myślę ,że wart ceny za jakie chodzą używki. Do zdjęć w pomieszczeniach zdecydowanie brakuje szerszego kąta ale w plenerze jest ok. Oceniam go pozytywnie - ale wiesz jak jest z opiniami - ilu użytkowników - tyle opinii.
Pozdrawiam
Marek
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
ja wybrałem T28-75 za ładniejszy bokeh i 75 mm ;)
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Mam S28-70f 2.8 DG i 24-60 f 2.8 DG (idzie zaraz na giełda)porównywalne i bardzo dobre szkiełka tylko trzeba egzemplarz trafić -ja trafiłem 28-70 ideał ;kalibracja 0, a 24-60 na K200D kumpla ideał a na mojej K7 kalibracja -9, więc zostawiam 28-70. Ważne,że niezbyt wielkie i w miarę lekkie i poręczne.
frymak napisał/a:
Moim zdaniem fotki lepsze niż z KITII ale od przesłony 4 w górę..ale różnica niezbyt duża.
Kit II nie ma podejścia szczególnie, że zaczyna się od 3.5 :mrgreen: a Sigma ostra od 2.8 (obie ;tyle, że jedna na K200 a druga na K7 :-D )Bokeh ładny, AF myli się rzadko. Kit na mokrą żeglugę tylko został- S wszędzie rządzi. szeroki kąt załatwiam innym szkełkiem :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach