slimak  Dołączył: 31 Sty 2007
Czy opłaca sie dołożyć pare(dziesiąt)złotych za.....
Witam

Jestem nowy i najpierw chciałbym się z wszystkimi przywitać i pozdrowić

Witam, pozdrówki :)

Ostatnio zostałem posiadaczem K100 (oczywiście szczęśliwym) i zakupiłem redukcje pod mocowanie M42 ze względu na ograniczony zasoby pieniężne i stosunkowo tanie obiektywy z tym właśnie mocowaniem, a i kuzyn podarował mi obiektyw i sporo drobiazgów zgodnych z tymże systemem.

Stoję przed dylematem zakupu obiektywu portretowego (krótkiego tele) i teraz nie wiem czy kupić np jakiegoś Pentacon'a 2,8/135 czy np dołożyć do ciemniejszego CARL ZEISS SONNAR'a 3.5/135 (ponoć lepszego , tylko dlaczego). Posiadam już Pentacon'a 1.8/50 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jaka cena dla jakiego aparatu jest "okazją" ponieważ wydaje mi się ze teraz na allegro ceny są zawyżone??

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Pozdrawiam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na początku witam!
Gratuluję Kasetki, a skoro chcesz portretówkę i wiesz, że ma to być ~135 to ja polecę jednak bagnecik. Zamiast za Sonnar 3,5/135 MC płacić ~210PLN kup jakąś SMC135. Ale to moje zdanie, może inni doradzą imaczej.
Co innego, gdybyś pytał o Sonnar'a 2,8/180. Tego bym nie odradził. Oczywiście trzeba wiedzeć, że nie jest mały :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Czy opłaca się dołożyć pare(dziesiąt)złotych za.....
slimak napisał/a:

1.Witam, pozdrówki
2. Pentacon'a 2,8/135 czy SONNAR'a 3.5/135 (ponoć lepszego , tylko dlaczego)
3. wydaje mi się ze teraz na allegro ceny są zawyżone

ad
1. kto to jest pozdrówki?
2. Ostrzejszy, powłoki MC, bokech
3. Rynek - podaż - popyt, a ludzie rzeczywiście wariują z chciejstwa takiego jak Ty :-P Kupują drogie body a nie stać ich na systemowy porządny obiektyw :evil: :-P :mrgreen:
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
rychu napisał/a:
kto to jest pozdrówki?

Żyjemy w czasach skrótów myślowych :-) Nie kto , a co - pozdrówki inaczej pozdrowienia . Wiem to od moich córek i słyszę wtedy , gdy wspomogę je finansowo
rychu napisał/a:
systemowy porządny obiektyw
. :-D
Porządny systemowy obiektyw do portretu kosztuje około 5 .tys. i jest przedmiotem westchnień pewnie wielu na tym forum. Rozumiem aluzję patrząc na emotikony :-D
[b]Ślimak [/b], jeżeli mogę coś daradzić to za Trefem to jednak bagnet . Sam nie dawno kupiłem 135 M i jestem bardzo zadowolony . I uważaj zabawa w kupowanie obiektywów niewinnie się zaczyna .
 
slimak  Dołączył: 31 Sty 2007
Witam.

Czyli doradzacie abym pozostał przy bagnecie. Ceny są porównywalne chyba (takumar 2,5/135 - 250 zł) lecz już SMC 2,5/135 160zł i 11 dni do końca aukcji. Jakie ceny osiąga taki SMC?? Z drugiej strony posiadam pierścienie, mieszek, i parę innych gadżetów pod m42. Czy ktoś porównywał SMC i CArl'a Z. 135, jeśli tak to który lepszy??

Dzięki za wypowiedzi.
Pozdrawiam
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
slimak napisał/a:
Czyli doradzacie abym pozostał przy bagnecie.

Jest wygodniej .Praca z przejściówką jest utrudniona (blaszka, którą lepiej usunąć zostawić samą srubkę )
SMC 135 M kosztują od 200- 300 zł. Moim zdaniem najlepszy bokeh ma Sonnar 180/ 200

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach