fryderykp  Dołączył: 23 Lut 2008
SIGMA 50-500 mm f/4.0-6.3 EX APO
Proszę o opinie korzystających z tego zoomu. Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące tego obiektywu mile widziane. ;-) Przede wszystkim interesuje mnie działanie AF, bo jak wiadomo musi sobie radzić bez silniczka ultradźwiękowego.

Pozdrawiam.
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Ja gdzieś wyczytałem że jest całkiem ok. Wprawdzie rozpiętośc ogniskowych wręcz szalona, ale podobno znacznie lepszy niz sigma 135-400. Wiem że kosztuje chyba ok 800-900$. Ja za takie pieniądze brałbym sigme 100-300
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
a w ogóle ktoś ma to szkło na K? Niech się przyzna ;-)
popieram spox73, - 100-300
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
samber, ktos chyba niedawno nawet sie pozbywal o ile dobrze pamietam

byl tez jakis watek o nim
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
No to się przyznaję że nie pamiętam :oops: Cobretti sprzedawał coś długiego, ale to chyba nie to było. Nieważne.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Tak to był: Cobretti :-B
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Hmm, no cóż, posiadam to szkło, kupione od pewnego sympatycznego forumowicza. To co można o nim powiedzieć to jest to jednak kawał grzmota i z tego wględu należy je traktować jako obiektyw stacjonarny, włóczenie się z tym po terenie potrafi być kłopotliwe - i nie bez przyczyny, niektórzy mówią o tym szkle Bigma. Sympatycznie użyteczny od tak mniej więcej od 100 mm do 400. Powyżej też jest nieźle, chociaż w pewnych sytuacjach można się trochę zdenerwować winietką. Kupiłem to szkło pod koniec października i niestety okazji do testowaia nie było zbyt wiele. Zima do doopy, ostrzę sobie zęby na wiosnę na rogacze i niedoliski. Żeby było ostro trzeba jednak odrobinę przymknąć, chociaż na pełnej dziurze źle nie jest.
Dziwło mnie stwierdzenie, że jet to obiektyw przydatny do landszafciarstwa, ale po nabraniu własnych doświadczeń stwierdzam, że jest to opinia słuszna. Pewne ujęcia da się zrobić tylko z dobrym tele, sprawdziłem i potwierdzam.
Na nówkę pewnie bym się nie zdecydował, ale trafiła się używka w uczciwej cenie i szafnąłem.
Jestem zadowolony i polecam, ale chyba lepiej polować na używkę. Tylko że ja mam taki układ że mogę pożyczyć tą Sigmę 100-300/4, a kolega bierze ode mnie tą Bigmę i obaj jesteśmy zadowoleni.
No coż, palenie albo picie - wybór zależy od Ciebie :evilsmile:
Pozdrówka - Kuszelas
 
brodacz  Dołączył: 16 Lut 2007
za kilka tygodni będę na chwilę w stanach. kupuję dla siebie sigmę 50-500 a nic nie stoi na przeszkodzie, żebym kupił jeszcze jedną dla kogoś. cena i szczegóły do uzgodnienia
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kuszelas napisał/a:
szafnąłem

A skąd ty chłopie jesteś? Takie stwierdzenie znam od polskich Niemców ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
dobra cena jest na brytyjskim amazonie - około 4100 zł , a ponieważ to na terenie UE to nie trzeba płacić cła i vatu. Na ebayu jest też sklep we włoszech ( ma bardzo dobre opinie w dużych ilościach ) z cenami rzędu 3500 zł - niestety nie mają na pentaxa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach