Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
AGFA Scala 200
Mam prośbę taką skromną. Zakupiłem sobie na Allegro pięciopak tej AGFY. 2 już naświetliłem no i teraz przyszedł czas na ciąg dalszy. Czy ktoś mógłby mi polecić lab który to dobrze wywoła, żebym potem jakichś palpitacyji nie dostał.
Dzięki - K
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
gdzieś mi się rzuciło w oczy że można to dość ładnie w hc110 wywołać.

Oryginalnego procesu nikt już w europie nie robi, pewnie ten lab w stanach co kodachroma woła zrobi ci też scalę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
W Warszawie chyba bliżej :-P
http://www.czarno-biale.pl/sklep/catalog.php
"...obrabiamy czarno-białe diapozytywy Agfa Scala oraz Fomapan R 100 ..."
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
możliwe, ale to co mogą ci zrobić w czarno białych możesz sobie zrobić sam, to nie jest już oryginalny proces.

btw to:

Currently; some retailers are http://www.bhphotovideo.c.../100348REG/Agfa still selling outdated scala film. AGFAPHOTO produced many master rolls of a few of their film types. These master-rolls are what you see in the market today. The last film produced by AGFAPHOTO was well over 6 years ago. ALL AGFAPHOTO films have been discontinued. SCALA film is susceptible to age related problems. We would highly suggest you shoot this film @ 100iso or lower. This will help offset any age related issues.

źródło - www.agfascala.com
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Przy pięciu sztukach, to już ma sens...
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
jakiś czas temu napisałem do Jakuba Jarońskiego i dostałem odpowiedź:

"Witam,
Chemię składam sam stąd taka atrakcyjna cena. Chemię mam dobrej jakości i czystą. Ja akurat korzystam z przepisów Fotonu i Orwo. Wywoływacz Orwo jest troszkę bardziej kontrastowy. Jest to identyczny odwracalny proces jak oryginalnej Scali czy R100.
Slajdy te różnią się przede wszystkim czułością. Foma jest trochę bardziej kontrastowa.

Co do jakości i trwałości to właściwie jest taka sama czyli bardzo dobra i zależy w głównej mierze od staranności obróbki a nie od filmu."

Pozdrawiam
Jakub Jaroński"
Pracownia Fotografii Tradycyjnej
www.wywolywanie.com

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach