White  Dołączył: 31 Paź 2008
gezeb, :-B :-B :-B
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wczoraj odszedł B.B. King.
A ja wykopałem takie nagranie.
Gary i BB
Polecam zwłaszcza od połowy, jak się już skończy piosenka i panowie sobie pykają na gitarach.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Chyba sobie kupię analogowy smyczek, też można grać. Przykład https://www.youtube.com/watch?v=ZOw-c47T8lU
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
20 lat temu pod wpływem Jimmy'ego Page'a sięgnąłem po smyczek. Fajna, chociaż trudna zabawa.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Trudna na pewno ale z kaczką albo whammy może być niezła zabawa. A ten elektroniczny smyczek to ponad 300 zł. Szkoda mi pieniędzy na gadżet, który ma zastosowanie incydentalne.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Z kaczką jest ekstra. Posłuchaj sobie środkowej części Dazed And Confused w wersji koncertowej. To jest kwintesencja użycia smyczka.
Smyczek 4/4 z włókna szklanego można znaleźć za około stówkę. Takiego używam, niestety włosie powoli należy wymienić.
 
cezex  Dołączył: 01 Cze 2009
tylko struny trzeba czyścić z kaliforni....
a właściwie wymienić od razu.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Właśnie mi się przypomniało, że miałem mojego Epiphona pokazać.
Mam już jakiś czas i w końcu go odgruzowałem. Podstrunnica była tak ufajdana, że normalnie ręce opadajom. Wszystko wyczyściłem, ustawiłem, zmieniłem siodełko itd. Pięknie dało się wyregulować i bez problemów. Przetworniki fabryczne alnico V grały całkiem przyzwoicie jak na budżetowe, ale jakoś mnie nie zadowalały specjalnie. Miałem złote pickupy Wilkinsona z Les Paula V100 z kremowymi ramkami i postanowiłem zrobić autorski projekt ;)
Tak więc kremowe ramki, pod mostem Seymour Duncan SH-1 '59. Przy gryfie Wilkinson w złotej puszce. Tego ostatniego wymienię bo też taki mało ciekawy i zaciemniony.
Klasyczny SG, korpus i wklejany gryf z mahoniu, podstrunnica palisander.
Gra całkiem przyjemnie :)

 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Ładniutka.
SH-1 to świetny przetwornik.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dzięks.
SH-1 bardzo lubię, pod gryf chyba wstawię APH-1. Jeszcze się zastanawiam.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Swego czasu regulowałem znajomemu Epi LP - miał SH-1 przy mostku i SH-4 przy gryfie. Ta SH-4 dawała piękne, okrągłe brzmienie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jimmy, a ten SH-4 to nie jest tylko pod mostek? Kolega wpakował go pod gryf i dobrze grało?
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Bardzo fajnie to grało. Poszukam czegoś co tym zgrałem i Ci podeślę.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Chyba zrobię z siebie kłólika doświadczalnego i wpakuję pod most Melrina MPH czyli P90 w obudowie humbuckera.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Ciekawy pomysł, chociaż single akurat wolę montowane przy gryfie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Chodziło mnie oczywiście o miejsce przy gryfie :oops:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Wsadziłem pod gryf SD SH2n. Zmieniłem gały na kolor do ramek. Gitara ogólnie brzmi klasycznie rockowo. Dużo środka, klarowne basy i nie sypiąca piachem góra (miła dla ucha). Przetworniki bardzo podatne na artykulację. Gałki volume w zależności od rozkręcenia od cleanu do solidnego przesteru. Cholernie ciężka.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
I love you, Eldred
https://youtu.be/tn_7K3vLFXM
:-B
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Odświeżę archeo, ale dla elektroakustyków.
Porównanie dwóch małych wzmacniaczy w wykonaniu Maćka Czemplika.
https://youtu.be/pLGW9I5_UPo
Co sądzicie?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak już tu taka archeologia się odbywa, to ja dodam, że pod choinkę Gwiazdor (tak u nas jest Gwiazdor!) przyniósł mi chińskiego prawie Strata. Najgorzej, że moje zdolności muzyczne kwalifikują się pod znęcanie nad rodziną i gitarą. Klasyka też odkopałem z pokoju córki.
Starość...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach