janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Soligor MC 60-300/4-5,6 - sample
Obiektyw występuje min. jako Soligor, Tokina, Vivitar, Kalimar, Sirius i inne. Zachęcony pozytywnym doświadczeniem z wersją AF do Minolty postanowiłem wypróbować manuala z bagnetem K. Spodziewałam się że będzie miał spore gabaryty i wagę, tymczasem jest odwrotnie. Wymiary: 111mmx69,5mm i masa: 590g sprawiają że jest bardzo kompaktowy jak na ten zakres ogniskowych. Pomimo niewielkiej wagi obiektyw jest solidnie wykonany i nie sprawia wrażenia plastikowej zabawki, a styki do przenoszenia wartości przysłony zwiększają znacznie komfort użytkowania. Poniżej sample wykonane na skrajnych ogniskowych - 60mm i 300mm z użyciem pełnego otworu przysłony i po przymknięciu do f=8. Jpegi prosto z aparatu zostały objętościowo zmniejszone za pomocą przeglądarki bez wyostrzania. Krótszy koniec jest trochę słabszy ale po przymknięciu ostry jak brzytwa, za to długi koniec da się wykorzystać od pełnego otworu. W tym zakresie bije o głowę FA80-320, którego miałem przez pewien czas i sprzedałem ze względu na dość słabą, najdłuższą ogniskową.

60mm f4


60mm f8


300mm f5,6


300mm f8


Jeszcze jedno testowe zdjęcie, wykonane na zewnątrz z odległości kilkadziesiąt metrów.

300mm f5,6

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach