mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
xrog napisał/a:
Stoi na przeszkodzie - za cienki w uszach jestem, zeby dobry konkurs wymyslić.

Dziwne...
Bo sadzac po ilosc wypowiedzi w tym temacie mozna sadzic, ze jestes ekspertem i ze taki konkurs to bulka z maslem. ;-)

A jak widac to nie takie proste. :roll:

Jak to sie mowi - nie spada tylko ten, kto nie jezdzi. Nie bladzi ten, kto nie szuka. Bledow nie popelnia ten, co nic nie robi.
Wiec chociaz poprzez szacunek dla czyjejs pracy i wysilku [i odwagi] proponuje nie napadac na czlowieka. Bo jak tak dalej pojdzie pozostana sami krzykacze, ktorzy absolutnie nic nie robia - czy to ze strachu przed krytyka, czy to z lenistwa, czy to braku pomyslow. :roll:

xrog napisał/a:
Skoro jemu wolno mieć brak ogłady, to mnie też, o sprawiedliwa mygosiu.

Skoro uwazasz, ze zostales obrazony, to lepszym wyjsciem byloby zgloszenie postu do moderacji.

Jakby ludzie sami wymierzali sprawiedliwosc na swiecie, to by sie szybko pozabijali nawzajem :mrgreen:

[ Dodano: 2010-01-08, 11:19 ]
i bylby swiety spokoj... :roll:
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
mygosia napisał/a:

A jak widac to nie takie proste. :roll:


Powiem więcej, to jest trudne. Należy się cieszyć, że jest chociaż jedna praca. Należy zakasać rękawy, odwalić robotę i wyciągnąć wnioski, aby prac było więcej. Wskazywałem problem jeszce przed konkursem, ale organizator nie chciał poluzować reguł.
Widocznie zależało mu na tym ograniczeniu, by podołały tylko jednostki wybitne.

mygosia napisał/a:

Jak to sie mowi - nie spada tylko ten, kto nie jezdzi. Nie bladzi ten, kto nie szuka. Bledow nie popelnia ten, co nic nie robi.


Można krytykować fotografie, a nie można krytykować regulaminów?
Oczywiście, że można popełnić błąd, ale uparcie trwać w błędzie to jest dopiero kiks.
I trzeba prostować pewne rzeczy, bo jeszcze ktoś pomyśli, że fałsz jest prawdą.
A prawda jest taka, że trudno jest dobrać zimowy/adwentowy temat do letniego aparatu, jak to sugerują dzerry i tatsuoki, i trudno jest zrobić małpką zdjęcie nocne lub w pomieszczeniu bez lampy. Zwłaszcza 24 razy pod rząd, a każdy raz bez możliwości prób i weryfikacji.
Zależy mi na fotografii i realizacji pomysłów, ale takie ograniczenie z punktu mnie "zabiło".
I nie tylko mnie.

Dzerry coś wymyślił i coś zrobił - czekam niecierpliwie by to zobaczyć.

 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Pomijając cały flame-war w tym temacie, niestety również muszę powiedzieć że byłem jedną z osób które deklarowały udział poza konkursem i również dałem (_).(_) :(

Niezależnie od formuły tegorocznego konkursu, o ile ten będzie w ogóle (widząc dyskusje jaka tutaj jest, mi by sie odechciało go organizować), to obmyślanie kadrów i tematu zacznę na jakieś pół roku przed terminem.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
xrog, przypuszczalam, ze nie zrozumiesz co Ci chce powiedziec.

Nie trafilam w target.

trudno.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
mygosia napisał/a:
xrog, przypuszczalam, ze nie zrozumiesz co Ci chce powiedziec.

Nie trafilam w target.

trudno.


Proszę o konkretniejsze sformułowanie... Czy chodzi Ci o to, że mam siedzieć cicho i nie marudzić ma matb i jego regulamin?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Chodzi o to, ze jestes czlowiekiem z ktorym dyskusja nie ma najmniejszego sensu, bo nie trafiaja do Ciebie zadne rozsadne argumenty.

W zwiazku z czym szkoda mojego czasu i energii na kopanie sie z koniem.

I tyle.

Eot.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
mygosia napisał/a:
Chodzi o to, ze jestes czlowiekiem z ktorym dyskusja nie ma najmniejszego sensu, bo nie trafiaja do Ciebie zadne rozsadne argumenty.


Ciekaw jestem, które to rozsadne argumenty masz na mysli, bo nie nadyskutowałas sie ad rem za wiele...

matb, liczę na to, że pokażesz te zdjęcia dzerrego.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
xrog, twoje wypowiedzi natchnęły mnie do stworzenia kolejnej przypowiastki, tym razem w stylu Ezopa...

Do świni przyszedł lis. Opowiedział jej o pięknym niebie nad nią. O błękicie w południe i różach nad ranem. O bieli puszystych obłoków i grozie burzowych chmur. Świnia pełna goryczy chciała stratować lisa, "dlaczego mnie męczysz? dlaczego torturujesz? przecież wiesz, że moje ciało uniemożliwia mi spojrzenie w górę!". Lis nic nie powiedział, stanął jedynie przednimi nogami na dużym, polnym kamieniu...

[ Dodano: 2010-01-08, 14:52 ]
aha, taki sobie pomysł wpadł mi do głowy wczoraj, gdy czytałem ten wątek:
przez pierwsze 23 dni fotografuję pojedynczo swoje śpiące koty. ostatniego dnia fotografuję jak wszystkie trzy z zainteresowaniem patrzą na ostatnie przygotowania do Wigilii. Kątem oka widziałem, że okazji na ostatnią fotografię znalazłbym co najmniej kilka, także bonusowe klatki były jak znalazł...
Jest pomysł? Jest możliwość zrealizowania go małpką? Jest jakaś treść, którą ze sobą niosą zdjęcia? Jest wymiar artystyczny?...
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
tatsuo_ki, chłopie, jak masz do mnie osobistą sprawę, pisz na PW.
W przeciwnym wypadku chcesz chyba napisać coś na temat, jak rozumiem.
Więc wyjaśnij konkretnie, o co ci chodzi (czy ta przypowieść jest o robieniu zdjęć aparatem Kodak Fun z oświetleniem studyjnym w stylu "tatsuo-ki"? :lol: ).

tatsuo_ki napisał/a:

Jest pomysł? Jest możliwość zrealizowania go małpką?


To spróbuj zrobić cyfrą takie zdjęcie na ISO 100 i bez lampy błyskowej, przysłona dajmy optymistycznie 3,5. Chociaż jedno.
A potem pomyśl, że to zdjęcie robisz małpką z takimi parametrami, nie znasz czasu migawki i masz tylko jedno podejście. Podejmiesz się? Pokażesz taką fotkę z cyfry jutro?

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
widze, że inaczej nie zrozumiesz...

gratuluję bezmyślnego przeskakiwania wzrokiem po literkach, bądź z premedytacją udawania, iż tak jest...

zdaje się w ogóle nie zrozumiałeś treści moich postów...

jak widać mimo doświadczenia budowlanego nie przebiłem się przez ten sam beton, który napotkała mygosia.
trudno.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
tatsuo_ki napisał/a:
jak widać mimo doświadczenia budowlanego nie przebiłem się przez ten sam beton, który napotkała mygosia.
trudno.


Więc nie zrobisz tej fotki, nie będzie żadnych konkretów?
Wolisz po prostu ubliżyć... Wracaj na budowę.

[ Dodano: 2010-01-08, 15:24 ]
Zanim ktoś kolorowy zamknie wątek, to chcę jeszcze raz przypomnieć matb o mojej prosbie, zeby pokazał konkursowe zdjęcia dzerrego.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
xrog, proszę Cię, ośmieszasz się...

[iso 200, ale przysłona 5,6 , także co najwyżej wyszłoby ciut ciemniejsze... poza tym, gdybym robił pod zabawę odsłoniłbym bardziej zasłonki...]
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
tatsuo_ki napisał/a:
także co najwyżej wyszłoby ciut ciemniejsze... poza tym, gdybym robił pod zabawę odsłoniłbym bardziej zasłonki...


OK. Szkoda, że nie wystartowałeś.
Ja nie podjąłem się robić tego aparatem, z którego nie wiem co wychodzi - ale to tylko ja.
Może doczekamy się zdjęć dzerrego, rzuci to więcej światła na kwestię stopnia trudności.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Ej kochani poluzujcie trochę. :-B
Coś musi być na rzeczy skoro:

Cytat
Byłem jednym z pięciu. Dziś dopiero odebrałem film w labie. Niestety, prawie wszystkie klatki były nienaświetlone prawidłowo, musiało być ciemniej niż myślałem - film przeźroczysty. Trudno. Sorry chłopaki :)


Co to za aparat ten kodak fun (może jakieś zdjęcie)?
jaka czułość filmu ?
jaki czas ?
jaka przysłona ?
aparat bez lampy?
jaką mieliście pogodę, ładna (słoneczna), czy szarówa :lol:

A jak wyszły zdjęcia dzerrego :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Bez lampy, przyslona najprawdopodbniej 6,7 albo ciemniej, czas na oko cos kolo 1/125 albo krotszy, film 400 ASA (myslalem, ze 800). Slonca troche bylo. Jak widac u mnie, wszystkie zdjecia w dzien sa akceptowalne. To, ze polowa moich zdjec nie istnieje jest tylko i wylacznie moja wina, bo dalem sie poniesc zludnemu optymizmowi i zlamalem swoje pierwsze, oczywiste wg mnie zalozenia. Viola!

http://dzerry.pentax.org.pl/adwent
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja uzyskałem 12 obrazów :-P Nie mam dostępu do skanera, więc mogłem liczyć tylko na skanowanie w labie.
Do zdjęć w dzień nie mam żadnych zastrzeżeń. Tutaj słabym punktem okazałem się ja sam. Gorzej z resztą, czyli wtedy, kiedy mogłem coś zrobić tylko w nocy lub w pomieszczeniach. Dwóch kadrów mi szczególnie żal, że zupełnie nie wyszły.
http://szpajchel.pentax.org.pl/adwent/index.htm
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z przyjemnością obejrzałem, mz wyszło Wam git :-B
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
dzerry, szpajchel, szacunek za udział w konkursie i za pokazanie fotek!
Tam, gdzie było słońce, wyszło najlepiej z naświetleniem.
U dzerry'ego najbardziej podoba mi się zdjęcie z mikołajami na motocyklu,
a u szpajchla zdjęcie nr 19 - normalnie jak Todd Hido. :-)

Te pasy u dzerry'go to efekt pracy labu? :roll:

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xrog napisał/a:
Te pasy u dzerre'go to efekt pracy labu?
To zaciek, ktorego nie chcialo mi sie juz usuwac.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
A tak w ogóle, to przepraszam wszystkich.
Jestem zbyt wymagający.
:oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach