Renn  Dołączył: 31 Mar 2011
Śruba do statywu 1/4 r-strap
Witam
Chcę zrobić sobie pasek do aparatu typu quickstrap. Robił ktoś z Was już kiedyś taki ? Gdzie można kupić taką śrubę? Albo chociaż podobną ?

 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Na forumowej giełdzie i na allegro.
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
ebelbeb napisał/a:
Na forumowej giełdzie i na allegro.


Ten osobnik (tak domniemam) męczył mnie drogą mailową " ...gdzie,skąd, większa ilość" etc. ;)

Widać 19 zl. to za dużo ;) Ktoś chce łatwa drogą nabyć większa ilość produkcyjna.

Te co ja sprzedaje de facto, jest juz przerobiona na gotowo za darmo ! Nawiercałem na pionówce + dodany zaczep stalowy. Sama śruba w zakupie wychodzi 18 zl. Myślę, że założyciel tematu będzie usatysfakcjonowany tą wiedzą :-P
 
Renn  Dołączył: 31 Mar 2011
rssilv3r napisał/a:
ebelbeb napisał/a:
Na forumowej giełdzie i na allegro.


Ten osobnik (tak domniemam) męczył mnie drogą mailową " ...gdzie,skąd, większa ilość" etc. ;)

Widać 19 zl. to za dużo ;) Ktoś chce łatwa drogą nabyć większa ilość produkcyjna.

Te co ja sprzedaje de facto, jest juz przerobiona na gotowo za darmo ! Nawiercałem na pionówce + dodany zaczep stalowy. Sama śruba w zakupie wychodzi 18 zl. Myślę, że założyciel tematu będzie usatysfakcjonowany tą wiedzą :-P


O męczeniu nie ma tu mowy, bo zostały wysłane 2 wiadomości. Cóż poszukam innego rozwiązania.

Pozdrawiam.
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
(...) Cóż poszukam innego rozwiązania.


Polecam sklep metalowy, zwykła śruba koszt ok. 1 zl. :mrgreen:

Tokarz przy ilosci min. 10 szt. zrobi to za 20 zl./szt.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
rssilv3r napisał/a:
Polecam sklep metalowy, zwykła śruba koszt ok. 1 zl.

Tokarz przy ilosci min. 10 szt. zrobi to za 20 zl./szt.

rssilv3r, A wiesz że istnieje jeszcze alternatywa? Za 20 zł kupujesz narzynkę+gwintownik 1/4" i stajesz sie panem sytuacji? Ceny za śruby czy nakrętki foto były dla mnie za drogie więc nabyłem komplecik i teraz jestem niezależny od tokarzy i sprzedawców ;-) Na nie gwintowanej części każdej śruby ø6mm można narżnąć sobie dowolnej długości gwint ;-)
Ostatnio robiąc mocowanie lamp do mini-studyjka potrzebowałem 8 śrub. Gdybym skorzystał z twojej "promocji" utopiłbym ponad stówkę a tak jestem do przodu o kilka dyszek a gwintownik z narzynką zwróciły mi się już na drugim gwincie :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
andybond, tylko jeżeli każdy w naszym pięknym kraju będzie wszystko robił sam, to będzie kiepsko. Bezrobocie na poziomie kilku-dziesięcioprocentowym mamy gwarantowane. Ale kończę, bo wkraczamy na zbyt śliskie tematy i forum też nie to. Pzdr. :-B
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
andybond napisał/a:
rssilv3r, A wiesz że istnieje jeszcze alternatywa? Za 20 zł kupujesz narzynkę+gwintownik 1/4" i stajesz sie panem sytuacji?(...)


Tutaj w temacie chodziło o taka konkretna sruba do r-strapa, na gwintowniki narzniesz co najwyzej gwint. Mini tokareczka była by wskazana (choćby samoroba). Ja akurat kopiłem na gotowo śruby, jedynie lekko przerobione na uchwyt.

Bardzo pochwalam wszelkie samodzielne inicjatywy. Sam robiłem wg. własnej koncepcji reporter strapa. Został mi nadmiar śrub ;) Biznesu z tego nie zrobie, sprzedaż po kosztach jedynie.

Ktoś tu widać chciał na handel i szuka gotowizny.
 
Renn  Dołączył: 31 Mar 2011
[quote="rssilv3r"]
andybond napisał/a:
rssilv3r
Ktoś tu widać chciał na handel i szuka gotowizny.


Jeśli masz na myśli mnie to się mylisz. Napisz który sprzedawca napisze gdzie kupił śrubę jeżeli zapytam go bezpośrednio ? hmm ?
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
bez komentarza :mrgreen:
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
andybond napisał/a:
Za 20 zł kupujesz narzynkę+gwintownik 1/4" i stajesz sie panem sytuacji?


Chyba na e-bayu od Chińczyka ale taką to chyba 2 śrubki nagwintujesz.
Dobry zestaw (porządna stal) który podałeś to w granicach minimum 100 zł :)
Do tego jeszcze dodaj uchwyt na narzynkę i gwintownik.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
huri_khan napisał/a:
Chyba na e-bayu od Chińczyka ale taką to chyba 2 śrubki nagwintujesz.

Całe szczęście że "włączyłeś" tryb przypuszczający ;-) Jeżeli dla ciebie oznaczenia na narzędziach HSS i FWP nic nie mówią to może i dobrze ;-)
Gwintów zrobiłem już trochę,bo jak koledzy się dowiedzieli to co chwilę jakiś wpada po gwint "foto"
huri_khan napisał/a:
Do tego jeszcze dodaj uchwyt na narzynkę i gwintownik.

Dział nazwano Złota rączka" a nie "Jak wyciągnąć królika z kapelusza",dlatego jak się nie ma czym zrobić to się kupuje gotowce ;-)
huri_khan napisał/a:
Dobry zestaw (porządna stal) który podałeś to w granicach minimum 100 zł :)

Tylko żeby się napić mleka wystarczy kupić karton a nie oborę na 100 sztuk bydła mlecznego ;-)
powalos napisał/a:
andybond, tylko jeżeli każdy w naszym pięknym kraju będzie wszystko robił sam, to będzie kiepsko.

Boże broń od polemiki a jedynie w formie wyjaśnienia.powalos,nic nie poradzisz że dział się tak nazywa. Nic nie poradzisz że są tu porady jak doszlifować matówkę ze starego Zenita,zrobić sobie Beauty Dish itd.
Stare przysłowie pszczół mówi: Jak się nie ma miedzi to albo się coś robi samemu albo się na d..ie siedzi ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
andybond, :-B :-B :-B
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
andybond napisał/a:
Całe szczęście że "włączyłeś" tryb przypuszczający ;-) Jeżeli dla ciebie oznaczenia na narzędziach HSS i FWP nic nie mówią to może i dobrze ;-)


Ilość narzynek i gwintowników które kupiłem można chyba już liczyć w setkach. Widziałem już Chińskie narzynki z napisami HSS i FWP, niestety ale te napisy nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.
Jeszcze jest sprawa pracowników, może będę musiał iść na halę i zobaczyć jak oni gwintują :)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
huri_khan napisał/a:
jak oni gwintują

Na którym kanale leci ten show ? ;-)
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
ebelbeb :-B
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
1/4" to dość powszechnie stosowany gwint w różnych maszynach. Kiedyś w sklepie z częściami do traktorów kupiłem kilka stalowych wkrętów z takim właśnie gwintem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś kupiliśmy licencję na ciągnik Massey Ferguson a on jest na calowych gwintach.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
wiktor33 napisał/a:
1/4" to dość powszechnie stosowany gwint w różnych maszynach. Kiedyś ................

Właśnie dziś byłem w 3 lokalnych nieźle zaopatrzonych sklepach narzędziowych,
w żadnym nie było narzynki 1/4 cala :-/
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach