seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Astrotracker i GPS
Czy Ktoś używa Astrotrakckera ? Mam KS-2 i w menu ma opcje śledzenia gwiazd ale trzeba dokupić moduł 0-GPS1 za około 1000 zł. Czy jest sens i jak wygląda te śledzenie jak to wygląda w praktyce? Tym bardziej, że mój KS-2 ma już ok 6 lat.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Czy ma sens? Jeżeli chcesz się bawić w astro bez inwestowania w montaż paralaktyczny to może być..ale nie za taka cenę... ja swój sprzedałem za 650...za ok 1000 masz już prostą głowicę..np: star-adventurer-mini...co nie znaczy że nie można uzyskać wspaniałych efektów za pomocą astrotrackera..https://www.flickr.com/search/?text=Astrotracker
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dzięki. Chodzj mi uwagi z użytkowania tego śledzenia w menu. O głowicach wiem
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ostatnio okazało się ze Affinity ma jakiś moduł Astro - i skłąda serie zdjęć niwelując ruch gwiazd. na filmiku opisującym wygląda to ciekawie choć ja częściej składam tak żeby było widać ruch gwiazd

 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
OK mój "australijski" Astrotracer właśnie dotarł (chyba pisałeś też na Astropolis -tam "zeznawałem" historię oczekiwania). Oczywiście na niebie chmury więc hmmm. Natomiast sam O-GPS jest jeszcze mniejszy niż myślałem - super. Jutro będę już chyba miał ciut lepszą pogodę - chcesz widzieć coś konkretnego, czy poznać ogólne wrażenia?
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
seele napisał/a:
Dzięki. Chodzj mi uwagi z użytkowania tego śledzenia w menu. O głowicach wiem

Jeżeli chodzi o użytkowanie to nie miałem jakiegoś dużego doświadczenia...zrobiłem kilka - kilkanaście zdjęć, generalnie po kalibracji można zacząć zabawę...zwykle tryb Bulb, obiektyw nie za szeroki...bo mogą ci się gwiazdy trochę na bokach rozmyć...przysłona jak najmniejsza ale taka żeby obiektyw był przy niej ostry, czasy spokojnie 1.5min, ile ekspozycji to już trzeba eksperymentować...mi wyszło coś takiego:
Pentax astrotracer first test by krzyc sur, on Flickr

oczywiście pierwszy plan będziesz miał rozmyty, więc trzeba zrobić krótsza pierwszą ekspozycję i potem połączyć z resztą....
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Ładnie wyszło.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Mam go (niedawno dotarł z Australii po prawie 2 miesiącach)! Niebo dzisiaj było słabe - zanieczyszczenie światłem wyraźne, dodatkowo testowałem z balkonu w Warszawie, więc nie bawiłem się w wydłużanie czasu - przedłużyłem tylko 5 razy w stosunku do statywowego (choć powinien uciągnąć co najmniej 2 minuty bez żadnego problemu).
Jak dla mnie mega rewelacja - wpinasz w sanki flasha, kalibracja zajmuje mniej niż minutę, ustawiasz czas, kadr, włączasz migawkę pilotem i tyle. Samo urządzenie waży plus minus tyle, co pół tabliczki czekolady, na długość jest mniejsze niż szerokość mojego smartfona.
Dodatkowo z Astrotracerem da się ustawić dłuższe czasy niż 30 sekund w aparacie, mój Kr sam z siebie nie ma takiej opcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach