Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
foto napisał/a:
Paffcio - a bawiłeś się Fujikiem ?

Tak, bawiłem się. No i bardzo mi się spodobał. RAWy wywoływane C1 dają bardzo ładne obrazki, szkła (16-55 i 50-140) bardzo ostre, choć duże. AF przy KP to poezja. I to już nawet nie o szybkość mi chodzi a o celność/powtarzalność.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
apemantus napisał/a:
U mnie wygrał sentyment. A jak chcesz rzucać kostką, to dobierz sobie jeszcze cztery modele :mrgreen:

ja bym dorzucił, ale mój portfel się buntuje :mrgreen:
 

Maro66  Dołączył: 30 Lip 2017
Ja dla Fuji popchałem wszystko. Zostawiłem sobie tylko Nikona D610 ze szkłami pasującymi do niego :lol:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
apemantus napisał/a:
W "międzyczasie" wyszło, że DXO PL-3 nie obsługuje K-3III i będę musiał dopłacić do wersji 5. 99 Ojro :-( . Póki co posiłkuję się trialem, ale to się za dwa tygodnie kończy.


Zawsze możesz sfałszować w DNG przy pomocy edytora EXIF aparat. Spróbowałem tego na jakimś RAW-ie z K3iii i działa. Podmieniłem na K-3. Prawidłowo renderuje obrazek, dobrze czyta także wymiary. A także dobrze wywołuje do JPG.
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
To można by nawet hurtowo podmieniać sygnatury jakimś skryptem, jeśli edytor exif nie obsługuje takiej opcji. Na szagę podmienić bajty numer tyle a tyle na wartości z plików od k3
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Igor Grzegorski napisał/a:
To można by nawet hurtowo podmieniać sygnatury jakimś skryptem, jeśli edytor exif nie obsługuje takiej opcji. Na szagę podmienić bajty numer tyle a tyle na wartości z plików od k3


Trzeba nazwę aparatu zmienić Pentax K3 Mark III na Pentax K3
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Widzę, że już chyba wszystkie sklepy w Polsce zmieniły cenę na 7799
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
zmowa cenowa
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Wina Tuska!
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Pentusk? :-P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Kerebron napisał/a:
Pentusk? :-P

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Mnie się najbardziej podoba "matka Pentax" :-P
Przy takich okazjach - wyłącznie odbiór osobisty :roll:
 
soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Przy takiej cenie z każdego krańca Polski warto podjechać. No chyba, że to oszustwo...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eh no 31mm już mam - a do całej kwoty troche mi brakuje - bo pewnie juz bym kupił
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Cytat
Sprzedaję jedynie z powodów finansowych, dlatego ogłoszenie będzie aktualne jedynie przez 7 dni.

Co to za cudak z tego sprzedającego :mrgreen: Kogo obchodzą jego "powody finansowe" i co ma z tym wspołnego czas trwania ogłoszenia - próba wywarcia presji typu "kupuj, bo za chwilę nie będzie"? ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no aż ciekaw jestem co będzie po 1 czerwca :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
greentrek napisał/a:
Mnie się najbardziej podoba "matka Pentax" :

Marka pantax ?
Oj ten tezaurus 😁
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ciekaw jestem FA 31 w wersji HD jak reaguje na boczne słońce, bo FA potrafi złapać blika na K-1
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
foto napisał/a:
Ciekaw jestem FA 31 w wersji HD jak reaguje na boczne słońce, bo FA potrafi złapać blika na K-1

Tutaj: link
masz dość szczegółowe porównanie starszej wersji z nowszą wszystkich 'Trzech Muszkieterów', jedna ze stron jest poświęcona kwestiom flar i blików przy pracy pod światło. O ile pamiętam, generalnie wersja HD wypadła lepiej w tej kwestii, choć zjawisko nie zostało wyeliminowane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach