apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Na zdjęciu napis HOYA CORPORATION, a w opisie: Oryginalny produkt High-End firmy Ricoh.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Przecież Amazon może używać tych samych zdjęć produktowych od lat ... (Więc Hoya całkiem prawdopodobna).

Sprzedawane bezpośrednio przez Amazon, nie jakiś wątpliwy sklep na ich platformie, wiec jak się okaże że coś nie tak to po prostu można zwrócić.

No i łapie się na darmową przesyłkę z Prime, wiec raczej porządna opcja.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Fakt.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
No to zobaczymy :-)
 

Wincek  Dołączył: 16 Lip 2008
MCsubi napisał/a:
Jeśli bateria wygląda jak na rysunku - to jest podróbą. Przy logo Pentaxa na oryginale było białe okienko z datą produkcji. Zresztą kiedy Hoya sprzedała Pentaxa - 12 lat temu?

Moje mają daty produkcji i wyglądają identycznie jak oryginał, a nie jak na foto na stronie Amazona.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
W takim razie - moja wdzięczność będzie Cię ścigać z butelką piwa w dłoni :-B
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
No i promocja się skończyła. Regularna cena - 382,98zł :(
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Wincek napisał/a:
Oferta na Amazonie. Zamówiłem dwa, przyszły po kilku dniach (z Francji). W kartonikach, nówki. W tej cenie to ciężko o dobry zamiennik!
https://www.amazon.pl/Pen...1574301&sr=8-48

Masz u mnie :-B . Zamówiłem 2 sztuki w cenie promocyjnej (mimo iż na amazonie była dostępna ostatnia :-D ), doszły dzisiaj :!: ;) Jeśli to ma być podróba to bardzo dobra ;) Oczywiście łatwo rozpoznać na poniższym które dwie są nowe ;)...
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Mam takie pytanie, może głupie: jak Wam się udaje wyczerpać tyle baterii ?? Ja jeszcze nie byłem w stanie wyczerpać jednej w rozsądnym czasie.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Robert N napisał/a:
Mam takie pytanie, może głupie: jak Wam się udaje wyczerpać tyle baterii ?? Ja jeszcze nie byłem w stanie wyczerpać jednej w rozsądnym czasie.
Pewnie to zależy od wprawy ;) U mnie tejże brak i jak kadruję korzystając z LV to bateria jedzie dość szybko. A jak masz 2 aparaty to po jednej na zapas trzeba mieć ;)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
incosgnitos napisał/a:
LV

No teraz rozumiem :)
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Robert N napisał/a:
Mam takie pytanie, może głupie: jak Wam się udaje wyczerpać tyle baterii ?? Ja jeszcze nie byłem w stanie wyczerpać jednej w rozsądnym czasie.


Ja mam razem 6 baterii :p Ale czasem mi się zdarza na dwie puszki fotografować, plus każda z gripem, więc już 4 baterie ^^ Poza tym jak jadę gdzieś na dłużej to nie muszę się martwić o zabieranie ładowarek i kabli i o dostęp do prądu. Kolejna sprawa to to że mam za sobą etap filmowania Pentaxami, a wtedy baterie szły jak opętane ^^ A i przez nieco ponad godzinę robienia zdjęć w nocy z Astrotrackerem też baterie wymieniałem na drugą, a potem zabrałem się za wschód słońca a wieczorem jechałem na zorzę polarną i tak oto 2 baterie do dna i jedna do połowy w niecałe 24 godziny :) A no i najważniejsze, jak ktoś jest gapa i nie ładuje baterii regularnie (jak ja) to przy wielu bateriach zawsze któraś ma trochę prądu :p
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
25 % zniżki na obiektywy : Irix 30mm F/1.4 i Irix 45mm f/1.4 z okazji Dnia Ojca. ;)
Nie jestem więc nie skorzystam ale gdyby ktoś się postarał to ma jeszcze 2 dni na - >ZAKUP <-
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Bardzo fajna cena. Jeżeli byłby w systemie DFA 24-90/4 a najlepiej 24-120 to nie wiem czy znowu bym go nie kupił

https://www.mediaexpert.p...DRSvL62C5tb_los
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
7k ?

Za 8k masz 24-120/4 + Nikona z5 :-P
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
opiszon napisał/a:
7k ? Za 8k masz 24-120/4 + Nikona z5 :-P


No, w Pentaksie nic już nie ma sensu... ale Z5 jednak nie jest lustrzanką.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
opiszon napisał/a:
7k ?

Za 8k masz 24-120/4 + Nikona z5 :-P


Mam Z6II + Z 24-120/4 jest to świetny zestaw. Miałem K-1, bardzo lubiłem tą puchę, ale brakowało mi podobnego zooma
 

Nicram  Dołączył: 15 Mar 2012
A ja mam takie trochę inne pytanie do obeznanych. Bo trochę dla zabawy, a trochę bo jednak łatwiej się "robi" z szerszym ekwipunkiem - doposażam się w różny elementy. Czasami używki bo w wypadku Pentaxa o dziwo są zwykle bardzo zadbane i nic złego się z nimi nie dzieje. Ale do brzegu - dokupuje różne elementy, baterie, gripa, GPS itp. I za każdym razem ceny sprowadzenia z Japonii, z podatkiem i cłem wychodzą niżej. Do tego u nas często są w ogóle niedostępne. Np. wyżej wspomniany grip (D-BG7). Chciałem kupić najpierw używany, znalazłem 1 sztukę za 850pln. Biorąc na firmę odliczam VAT (znalazłem ofertę 999zł) i wychodzi 769pln. Informuję Pana czy może by nie obniżył ceny, ale nie - okej. Kupuje w Polskiej firmie - informują, że jednak nie mają na stanie (błąd na www) i trzeba czekać aż ściągną. Po bodaj tygodniu informacja, że jednak się to nie uda bo ponoć nie ma i robią zwrot środków. No i chwała zarówno sprzedawcy prywatnemu jak i sklepowi za to, bo znalazłem w Japonii nową sztukę, za którą z kosztami przesyłki, vatu i cła wyszło niecałe 680pln. A znam tamtejszy system podatkowy i nie jest lepszy od naszego. Podobne sytuacje z GPS-em, ładowarkami do D-Li90 itp. Ostatnio rozglądam się za długim tele, i znowu, wychodzi mi że zaoszczędzę 1,5 do 2K PLN. I zastanawia mnie, gdzie tkwi haczyk?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Japonia jest głównym rynkiem dla Pentaksa i stąd jest tam największe nasycenie sprzętem. Były lata, że Pentax stanowił kilkanaście procent tamtego rynku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach