matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ale tylko Pentax jest beeeee ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Samp napisał/a:
andrusz, ale z tego co piszesz wynika, że jedni mają w poziomie, a inni w pionie :-P

No, tak to przedstawiają w specyfikacjach i nawet tak rysują, np. Phase One:

Phase One P 40+ datasheet (PDF)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
matth napisał/a:
Ale tylko Pentax jest beeeee ;-)
Bo to Pentax. Już z samej nazwy wynika, że to nie może dobrze działać. :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Pentagram napisał/a:
matth napisał/a:
Ale tylko Pentax jest beeeee ;-)
Bo to Pentax. Już z samej nazwy wynika, że to nie może dobrze działać. :mrgreen:


Pentak's ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Generic napisał/a:
A sam aparat brzydki jest... Niby wiem że z taką dużą komorą lustra cudów wymyślić nie można było... Ale mogli pójść w kanciastość a nie obłość przy obudowie pryzmatu.

Jak zwykle to kwestia gustu, a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje. Mnie się bardzo podoba. Gdyby nie kasa, to miałbym pretekst, żeby polecieć w maju do Japonii ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ciekawe czy będzie miał bf/ff.. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, będzie miał mf - i to wystarczy :-P
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
645d wew rękach na CP+: http://dc.watch.impress.c...311_354026.html
i w bardziej przystrzyżonym języku:
http://translate.google.p...311_354026.html
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hehe, wyglada na to, ze 645D zdominowal stoisko Pentaxa na targach CP+ w Japonii. Fajny przezroczysty model, jak i przekrojony :-) No i nowe szerokie szklo - czyzby z jakims shiftem sadzac po pokretlach? Trudno powiedziec, to jakis baaardo wczesny prototyp ;-)
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
andrusz napisał/a:
No, tak to przedstawiają w specyfikacjach i nawet tak rysują, np. Phase One:

Na mój chłopski rozum to celowy i przemyślany zabieg, jeżeli rzeczywiście tak jest. Aparat dedykowany jest dla fotografa studyjnego; w studiu (chyba ; ) ) częściej pracuje się ustawiając klatkę/matrycę poziomo robiąc portrety itp.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
szczypiorrr, czy oni mają nad stoiskiem napisane "SUPRISE"? Pomijam challange oraz impress.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
sylwiusz napisał/a:
No i nowe szerokie szklo - czyzby z jakims shiftem sadzac po pokretlach? Trudno powiedziec, to jakis baaardo wczesny prototyp

Z obrazka i załączonego komentarza wynika że nie ma pierścienia przysłony: DA 645?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
szczypiorrr, pewnie się przesłonę ustawia pokrętłem, a kółeczkiem regulacja fish/rectlinear ;-)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Kółeczkiem to się bokeh reguluje, a pokrętłem poziom lansu ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
szczypiorrr napisał/a:
Z obrazka i załączonego komentarza wynika że nie ma pierścienia przysłony: DA 645?

Nowy 55 mm tez nie ma pierscienia przyslon ;-) A jest DFA jednak. Podobnie nowe DFA macro na bagnet K. Anyway oznaczenie DFA nie ma nic wspolnego z pierscieniem przyslon. To raczej "Digital Analog Auto_focus" ;-)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Raczej "DX & Fullframe Autofocus" ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwiusz napisał/a:
Anyway oznaczenie DFA nie ma nic wspolnego z pierscieniem przyslon. To raczej "Digital Analog Auto_focus"
to o co chodzi w serii "SMC- F" samo focus, bez auto?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, SMC-F nie przekazuje pewnych informacji do korpusu, które są obecne w FA

więc skoro seria A oznaczała automatykę, czyli przekazywanie pewnych informacji ze szkiełka do korpusu przy pomocy styków
to seria F wzbogacona o dodatkowe informacje, stała się analogicznie serią FA

FA nie jest skrótem od autofocus (tym była seria AF, składające się z 1 szkła ;-) )

http://pentax.org.pl/wiki..._-_terminologia
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, no wiem, dziwiłem się temu co napisał sylwiusz,
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Eldred napisał/a:
o co chodzi w serii "SMC- F" samo focus, bez auto?

Tak, to były ostatnie szkła, gdzie Pentax trafiał z ostrością, potem przyszedł autofocus i... ;-)


PS. Nie wiem, czy te literki K, D, F i A w jakikolwiek sposób się przekładają na pełne wyrazy. Może tak, a może to są japońskie wyrazy. Na KMP nie znalazłem, ale może źle szukałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach