matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pentagram, a po angielskiemu ze zrozumieniem czytamy? Larger = większy. I fizyczna wielkość (czyli powierzchnia) jest 1,7 większa niż klatki 135. Nikt o przekątnej słowa nie napisał.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jeżeli chodzi o powierzchnię, to się zgadzam. :mrgreen:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
A mnie tak zastanawia czy sprzedaż 645D zwiększy sprzedaż k7;) chociażby ze względu na tę samą baterię ( jeśli oczywiście dobrze przeczytałem ) czy też jest to może sygnał dla posiadaczy k7, żeby przesiadac się na wiekszą zabawkę;)

Swoją droga to chyba jest to o czym tak wielu marudziło względem FF pentaxa.. bo znacząca większośc z nas wie, że im to niepotrzebne, wie że to ciężkie i że drogie i trochę przerost formy nad treścią ale i tak nie przeszkadza to wzdychac na samą myśl i się ekscytowac.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Serafion napisał/a:
Swoją droga to chyba jest to o czym tak wielu marudziło względem FF pentaxa..
Nie, to nie jest to. To jest, w pewnym sensie, inny system. Inne mocowanie obiektywów.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Oj inny.. Jego zaletą jest to, że są tylko dobre szkła :-D Nie ma kitów czy takich jakiś średnich. Jest komplet zoomów, są stałki i wszystko prima sort, a od dawna FA35 jest najlepszym szerokokątnym szkłem wśród systemów 645. Komplecik FA35, FA 75, FA 150 i FA 200 to przy dzisiejszych cenach na rynku wtórnym jakieś 10tys zł. Jak ktoś woli zoomy to 45-85 i 80-160 załatwiają sprawę, a koszt to 3-4tys zł (i są praktycznie niezniszczalne). Można szukać mniej popularnych 33-55 i 55-110 oraz długiego 150-300, ale te pojawiają się rzadko i są sporo droższe.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ten obiektyw 55 to moja ogniskowa kurcze
wiadomo nie kazdemu potrzebny ten sprzet.
Duzo ludkow marzylo o wysokim iso a tu powrot do k10 z lepszym AF ;)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
grabber napisał/a:
ten obiektyw 55 to moja ogniskowa kurcze


Na średnim? Bo crop :-P
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Poczytałem sobie komentarze o 645D na optycznych.
Jest tam wpis:

Cytat
Arek | 2010-03-10 12:04:57


Przypominam, że tematem komentarzy w tym wątku jest Pentax 645D. Wszystkie posty nie związane z tematem będą kasowane.



No i ciekaw jestem kiedy zamkną możliwość komentowania :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A jeszcze zauważyłem, że... leciutka ta 55-tka: 146g :mrgreen:

Dla porównania DA* 55/1.4 SDM waży 375g :!:

Edit:
A jednak na DPReview jest błąd, bo nowe szkło waży 416g.

 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ubeuszek napisał/a:
Na średnim?

Tak na tym srednim bo po przeliczeniu na maly jest blisko 40 :)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
matth, niestety byl wyjatek, 45 mm uchodzilo, jak to mawiaja Anglosasi, za "cytryne" w 645 ;-) Ale reszta faktycznie, spokojnie moglaby miec "*" lub "Ltd" w oznaczeniu ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Już przestańcie z tymi optycznymi, o mi sie niedobrze robi :evil:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Pentagram napisał/a:
Serafion napisał/a:
Swoją droga to chyba jest to o czym tak wielu marudziło względem FF pentaxa..
Nie, to nie jest to. To jest, w pewnym sensie, inny system. Inne mocowanie obiektywów.


Oj nie chodzi mi o FF jako o 35mm tylko jako pewny cel czy symbol czegoś lepszego i elitarnego. Dotychczas marudzono, że pentax nawet nie planuje walczyc o profesjonalnego klienta nie ma rzadnego produktu wyróżniającego go w wyższej półce cenowej ( jak zresztą tak może byc jak takiego produktu zwyczajnie nie ma ). A ja dzięki temu posunięciu jakkolwiek jest ono dobre czy złe widzę, że P jako firma znacząco się zmieniła.
Niedawno czytałem wywiad z prezydentem Pentax USA i on tam wspominał, że teraz zamiast dużo deklaraowac by potem pomysł zarzucic ze względu na brak pieniędzy czy małe zainteresowanie teraz P stawia wyraźnie na dotrzymywanie obietnic i nie stawienie próżnych deklaracji. Jakkolwiek wygląda K7 moim zdaniem jest to jeden z najlepszych jak nie najlpeszy aparat APS-C od P do tej pory. Miał byc nowy entry level? i jest. Pojawił się wreszcie 60-250, chodzi mi o to, że wreszcie dostajemy to co było dawno obiecane i widac w tym tą cudowną upartą konsekwencję.
Powyższym piłem do tego, że pomimo tego iż mnie samemu nie jest to aparat niezbędny do szczęścia to bardzo się cieszę że wyszedł i nie przeszkadza mi myślec o tym jak by to miło było go przygarnac. Sądzę, że dla wielu jest to właśnie taki sygnał, że gdzieś tam powyżej istnieje coś więcej, może nieosiągalne zbytnio ale istnieje.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
sylwiusz, a fakt.. No podobno 45-85 jest lepszy niż FA45, no i muszę przyznać, że jest bardzo dobry. Tylko FA45 nigdy nie miałem nawet w rękach.. Za to FA150.. Ech :roll:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No FA 150/2.8 to taki odpowiednik 85/1.4 na 645, mniodzio :-)
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
sylwiusz nie to zebym cos mial przeciw 645d... ale te 150/2,8 to raczej 123mm a nie 85mm, to spora roznica, no chyba ze chodzi o analoga
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
No teraz tylko czekać kiedy redakcja NG zanabędzie parę sztuk do landszaftów :lol: . Się biedaczyska przez tą(te-ę?) cyfrę musieli ze średniaków na mały obrazek przesiadać a tu mamy uszczelniony p.panc od pentaksa w okazyjnej cenie ;-) .
No i fajnie posłuchać urażonych wieścią o 645 wydumań właścicieli "fufu" :evilsmile: jakie się przetaczają po różnych forach, że to tylko crop i brzmi to haniebnie nieprofesjonalnie :lol:

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
FA150 na dzień dzisiejszy na moim body daje mniej więcej 100mm na 135 ;-) Na 645D będzie ciut węższy. Bardzo jestem ciekawy jak seria FA będzie się sprawowała na cyfrowej matrycy, ale biorąc pod uwagę, że wszywali do softu korekty dla tych szkieł to pewnie nie zamierzają ich masowo wymieniać > czyli pewnie dobrze :-)
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
denvi napisał/a:
No i fajnie posłuchać urażonych wieścią o 645 właścicieli "fufu" jakie się przetaczają po różnych forach, że to tylko crop


w tym przedziale cenowym wolalbym miec chyba 645, choc ciekawe jak to wyjdzie w praniu...gdy sie zderza D3x vs. 645d oczywiscie gdybym wygral w totka :lol: :-P wazne ze jest konkurencja ktora znow kaze zjechac z ceny tyle odemnie pzdr
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
bobek napisał/a:
sylwiusz nie to zebym cos mial przeciw 645d... ale te 150/2,8 to raczej 123mm a nie 85mm, to spora roznica, no chyba ze chodzi o analoga

Na analogowym 645 to bedzie kat widzenia ~86 mm na klatce filmu 135, na cyfrowym 645, po pomnozeniu przez te 1,3x, wyjdzie ok. 112 mm ;-) Tak czy inaczej portretowka jak ta lala :-)

[ Dodano: 2010-03-10, 15:26 ]
Ponizej sporo fotek zrobionych 645 ze 150 mm, male ale troche widac jaki charakter ma to szkielko :-)
http://homepage3.nifty.co...raitsindex.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach