michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mówimy o górnym wyświetlaczu, nie ekranie LCD z tyłu puszki.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
michal5150 napisał/a:
Mówimy o górnym wyświetlaczu

niedoczytałem, przepraszam - napisałem o wyświetlaniu "SEL" w wizjerze K-5 (nie na LCD).
 

zunlicht666  Dołączył: 28 Lut 2011
Własnie przeglądałem sobie ofertę sklepu fotozakupu i widzę
wysyp obiektywów na razie bez cen , ale ciekaw jestem :)
i czy da rade stosować na innych puszkach :shock:
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Myślę, że oferowane obiektywy dadzą się zastosować bez problemów z 645 i 645N, zwłaszcza te które mają sterowanie przysłoną na obiektywie.
Sądzę jednak także, że po zaprezentowniu cen przeżyjemy mały wstrząsik :mrgreen:
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ceny są obecne - podane mało inwazyjną czcionką w euro ^^
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
Nagroda TIPA 2011 dla Pentaxa 645D w kategorii "Lustrzanka dla profesjonalistów" :)


Informacja ze strony Pentaksa



PENTAX 645D Medium-format Digital SLR Camera Named
“Best DSLR Professional” at 2011 TIPA European Photo & Imaging Awards


HOYA CORPORATION PENTAX Imaging Systems Division is pleased to announce that the PENTAX 645D lens-interchangeable, medium-format digital SLR camera, first launched in June 2010, was selected the Best DSLR Professional in Europe 2011 by the prestigious Technical Image Press Association (TIPA). The selection was made primarily because of the camera’s exceptional, super-fine image quality, as well as its excellent reliability and outstanding operability.

TIPA is an independent, non-profit organization comprising the chief editors and technical editors of 29 leading photo and imaging magazines in 14 countries, most of them in Europe. This year’s winners in various categories were decided from all new photo and imaging products introduced to the market from April 1, 2010 to March 31, 2011. The PENTAX 645D received the highest rating in the Best DSLR Professional category.



In its official product citation, TIPA noted that its members “appreciated the design, build and feature specs,” in addition to the super-fine image quality delivered by 40 effective megapixels. The camera’s magnesium alloy body is fully dust-proof and weather-resistant, “making it a great choice for outdoor and location photographers.” They continued to note that “the all-glass trapezoid pentaprism finder makes for a dazzling capture experience.” Finally, they made a special mention of the lens system. “Perhaps most impressive is lens compatibility, which encompasses both the new D FA autofocus lenses as well as older 645 lenses.”
 

benet  Dołączył: 22 Gru 2008
Nagrody jak zwykle dla każdego coś miłego, chociaż Best Professional Lens i Best Expert Lens trochę przegięli. Canon syty i Sigma cała.
Ale fajnie, że zwrócili uwagę na naszego średnioformatowca.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Pentax 645D został tym razem wyróżniony tytułem "Camera of The Year" podczas ceremonii Camera GP w Japonii: Kolejna nagroda dla średnioformatowego Pentaxa 645D. ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Fajny filmik pokazujący możliwości i zalety użytkowe nowego 645 :

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Markus, było już ze dwa razy, ostatnio w grudniu na 28 stronie wątku.
Ty lepiej ceny obserwuj, bo jak spadną z wysokości ceny nowego samochodu do wysokości cen starego samochodu, to może zrobi się zakup forumnowy :mrgreen:
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
a był na PPD jakis 645D?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Cena chyba nie spadnie.
Co najwyżej będzie tańszy używany jak wejdzie nówka z 80 MP :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
D nie było ale samych 645 kilka tak ;-) .
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Pewnie był jakiś N.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No, było parę sprzętów kończących się na N i parę zaczynających się na N. :-D
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Miałem na myśli 645N.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja między innymi też :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Są jeszcze dwa:
645D
;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
"Obecnie nie ma przedmiotów spełniających Twoje kryteria wyszukiwania." :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach