Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Nie mogę uwierzyć :-) . Średni format z czasem 1/4000 sek. i do tego jeszcze SDM!
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Karol Popik napisał/a:
Średni format z czasem 1/4000 sek.


To akurat nic nowego ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matth napisał/a:
Karol Popik napisał/a:
Średni format z czasem 1/4000 sek.


To akurat nic nowego ;-)


Nie nowe, ale rzadkie.
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
Cytat
No i ciekaw jestem kiedy zamkną możliwość komentowania :evilsmile:


Za to wprowadzili silną cenzurę... Mi jeden post skasowali a drugi okroili.. A nie były to jakieś szczególne komentarze.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
sinster napisał/a:
Za to wprowadzili silną cenzurę... Mi jeden post skasowali a drugi okroili.. A nie były to jakieś szczególne komentarze.

Chłopaki, dajcie już spokój. Jest wątek na ten temat. Niech nie wchodzę na każdy wątek na forum, żeby czytac co się dzieje na optycznych.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dokladnie, nie schodzmy z wlasciwego tematu, bo modowe miotly beda musialy zrobic porzadek w watku :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Serafion napisał/a:
Powyższym piłem do tego, że pomimo tego iż mnie samemu nie jest to aparat niezbędny do szczęścia to bardzo się cieszę że wyszedł i nie przeszkadza mi myślec o tym jak by to miło było go przygarnac. Sądzę, że dla wielu jest to właśnie taki sygnał, że gdzieś tam powyżej istnieje coś więcej, może nieosiągalne zbytnio ale istnieje.


100% poparcia. Tak się buduje prestiż marki. Do tej pory brakowało puszki z logo P, na którą nie stać by było przeciętnego Kowalskiego. Teraz już jest. I to jaka! :mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Kilka dni temu (8 Marca) Mamiya ogłosiła swój nowy korpus 645 z 40MP. Na DPReview piszą:
Cytat
Featuring a resolution of 40 megapixels with a peak capture rate of .8 seconds per frame and a sustained capture rate of 60 frames per minute, the Mamiya DM40 is the industry’s fastest large-sensor DSLR.

Wygląda na to, że im się nie udało, bo Pentax 645D cyka z prędkością 1.1kl/sek. czyli to on jest teraz naszybszym korpusem w kategorii średniaków :-D A swoją drogą, to tani ten Pentax (połowa ceny Mamiyi) ;-)

 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Szkoda że nie zostali przy KAF3900. Matryca byłaby ciut większa, czyli bardziej zbliżona do klatki na filmie (przekątna 61mm - obecnie 55mm).
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
michal5150, a jaką to robi różnicę? Przecież ważne są osiągi matrycy, a nie to czy ma przekątną 55 czy 61mm.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Różnica będzie widoczna po podpięciu analogowych obiektywów. Inne kąty widzenia.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez mi roznica w wielkosci. 45.7x35.3 mm vs 49 x 36.8 mm. Za to sa spore roznice w architekturze. KAF-39000 to produkt sprzed niemal 5 lat, KAF-40000 - z konca zeszlego roku. 4 lata roznicy robi swoje w jakosci obrazu z przetowrnikow.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
No to reasumując - może Pentax nie ma "pełnej klatki", ma jednak za to "pełniejszą" (bo taki klasyczny MF to tak niekoniecznie to jest). Teraz pora poczekac na sample.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nie podnieca mnie ten rozmiar o-P

A sam aparat brzydki jest... Niby wiem że z taką dużą komorą lustra cudów wymyślić nie można było... Ale mogli pójść w kanciastość a nie obłość przy obudowie pryzmatu.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dłuższy bok matrycy 645d jest tej samej długości, co krótszy bok kliszy 645. Zupełnie jak w APS-C.
Ten 645d to typowy, średnioformatowy APS :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Pentax zwyczajnie lubuje się w cropach, przelicznikach i takich tam. Gdyby wypuścił coś pełnoklatkowego, to byłoby za prosto. Tak bez liczenia?! Nieee. :evilsmile:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Przynajmniej nie trzeba przeliczać razy 1.6... Ech, wszędzie te szóstki.. :evilsmile:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
pawelek-79 napisał/a:
Ten 645d to typowy, średnioformatowy APS


Ktoś dalej marzy o FF w pentaxie ? :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A swoją drogą, to ciekawa rzecz:
- Phase One P 40+, matryca 40MP 44x33mm CCD
- Hasselblad H4D-40, matryca: 40MP 33 x 44mm CCD (premiera 2.02.2010)
- Mamiya DM40, matryca: 40MP 44 x 33mm (premiera 8.03.2010)
- Pentax 645D, matryca: 40MP 33 x 44mm CCD

Kodak jakąś promocję ogłosił na te matryce czy co? ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
andrusz, ale z tego co piszesz wynika, że jedni mają w poziomie, a inni w pionie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach