Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Materiał na nowy pas nośny do Lowepro
Jest tak - mam Lowepro Steath Reporter 200, ale nigdy nie mogłem dogadać się z firmowym paskiem, a to za sprawą wszytego na stałe naramiennika (mi to akurat skrajnie nie pasuje). Chciałbym uszyć sobie nowy pas, ale nie wiem gdzie znaleźć odpowiedniej szerokości (5cm, nie chcę mniejszego) pas jak najbardziej podobny fakturą do oryginalnego. Ma ktoś pomysł?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Nie znam akurat tej torby, ale jakaś większa (niż ta w bramie za rogiem) pasmanteria?

Ja właśnie dziś do takiej się udaję (w sumie, to do takiej w bramie ;-) ) by kupić zatrzaski do pasków na statyw pod moim Lowepro - bo oryginalne zaciągane powodują, że montaż/demontaż statywu do/od plecaka trwa dobrą minutę... jak nie więcej - irytujące
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Ja też mam torbę Lowepro, tylko, że Apex i ten naramiennik mam ruchomy.
Mertz napisał/a:
Ma ktoś pomysł?

Zajdź do jakiegoś sekendhendu i poszukaj. Może czasem mają jakieś torby, plecaki. Będziesz miał gotowca za parę groszy.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Re: Materiał na nowy pas nośny do Lowepro
Mertz napisał/a:
Chciałbym uszyć sobie nowy pas, ale nie wiem gdzie znaleźć odpowiedniej szerokości (5cm, nie chcę mniejszego) pas jak najbardziej podobny fakturą do oryginalnego. Ma ktoś pomysł?


Poszukaj pasków do toreb turystycznych, toreb na laptopa.

http://www.allegro.pl/ite...nki_srebro.html

Pierwszy z brzegu przykład, pewnie można znaleźć ładniejsze i solidniejsze.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Mertz napisał/a:
a to za sprawą wszytego na stałe naramiennika (mi to akurat skrajnie nie pasuje)


Masz na myśli to, że nie można go po prostu zdjąć z pasa naramiennego i schować gdzieś, czy on się nie porusza po pasie i zawsze zajmuje tę samą pozycję?

Strzelam, że możesz (chyba, posiłkuję się tylko obrazkami tej torby - na żywo nie widziałem) przeciąć szwy stabilizujące ten naramiennik w miejscu oraz jego samego w połowie, przy czym do każdej połówki dokleić (teraz sprzedają takie samoprzylepne - bajer :D) i przyszyć rzep. Będziesz mógł sobie zapiąć i odpiąć w zależności od humoru.

W celu zdobycia taśmy wypróbuj trzy miejscówki - po pierwsze pasmanterię przy Świętokrzyskiej (idąc od metra na zachód, w stronę Ronda ONZ, po prawej stronie w ciągu sklepików jest niewielka pasmanteryjka, ale chyba mają tam kilka różnych kolorów i grubości taśm. Druga miejscówka to pasmanteria przy Emilii Plater, wejście od strony Złotej (i Złotych tarasów), tak jakby na rogu, po przeciwnej stronie do PKiN. Trzecia to pasmanteria w pasażu podziemnym pod skrzyżowaniem Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Chodzi o ten kawałek na planie kwadratu. Sklepik jest od zachodu (naprzeciwko pizzy Dominium mniej więcej).
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
Nie znam akurat tej torby, ale jakaś większa (niż ta w bramie za rogiem) pasmanteria?


Ni cholery, bliżej temu, czego potrzebuję, do pasa bezpieczeństwa z samochodu.

thrackan napisał/a:
Masz na myśli to, że nie można go po prostu zdjąć z pasa naramiennego i schować gdzieś, czy on się nie porusza po pasie i zawsze zajmuje tę samą pozycję?


Pogrubiony, piankowany i z jednej strony gumowany odcinek, wszyty na stałe, do tego profilowany - lekko łukowaty (jak ktośma Reportery sprzed 3-4 lat to wie o co mi chodzi). Bardzo fajne jak się nosi na ramieniu, znacznie gorsze jak trzeba przerzucić przez szyję. A czasem trzeba, np. kiedy kręgosłu zacznie pękać z bólu :(

thrackan napisał/a:
W celu zdobycia taśmy wypróbuj trzy miejscówki - po pierwsze pasmanterię


Sprawdzę, ale jakoś nie dowierzam.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Mertz, na Śniadeckich jest taki sklepik ze sznurkami wszelkiego rodzaju. Nie jestem pewna, czy mają tam też takie taśmy, ale możesz sprawdzić.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Mertz napisał/a:
Pogrubiony, piankowany i z jednej strony gumowany odcinek, wszyty na stałe, do tego profilowany - lekko łukowaty (jak ktośma Reportery sprzed 3-4 lat to wie o co mi chodzi). Bardzo fajne jak się nosi na ramieniu, znacznie gorsze jak trzeba przerzucić przez szyję. A czasem trzeba, np. kiedy kręgosłu zacznie pękać z bólu :(

Hmm... mam bardzo podobną podkładkę naramienną w Lowepro Nova 140 AW. Tyle, że da się przesuwać po całej długości pasa naramiennego. I żeby było śmieszniej, noszę tylko przełożoną przez głowę (tak mi wygodniej).

Mertz napisał/a:
Sprawdzę, ale jakoś nie dowierzam.

Jak szukałem taśmy gumowej do czołówki, to mieli do wyboru różne szerokości i kolory takich nierozciągliwych "parcianych" pasów, a gum wybór mizerny, jak na złość. ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...i se w końcu znalazłem rozwiązanie.
Gdyby ktoś szukał - polecam dział z militariami na allegro. Moża tam znaleźć m. in. pas nośny do M16 - IDEALNY! Ma może tylko jedną wadę, jest oliwkowozielony - niektórym w połączeniu z z czarną torbą może nie pasować.
Koszt - 11 PLN + wysyłka. Nie wiem czy komponenty kupiłbym taniej...
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
fajny też jest od kałacha :D
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:-> pas z pasa bezpieczeństwa samochodowy :idea: mój 54mm
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
adriano210 napisał/a:
fajny też jest od kałacha :D


Ale nie ma haczyków/zapinek na końcu, więc i tak będzie wymagał przeróbek.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
ale przeżyje nas obu i armagedon

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach