sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Pisanie o LXie wymyka się z zasad racjonalnego myslenia.. tego typu aparaty kupuje się nie glowa a sercem...

trzeba również pamiętać, że ten korpus powstawał również bardziej sercem niż głową, bo przecież powstał z wiadomo jakiej okazji :) to miała być taka perełka systemu, tak ja teraz zapewne zapowiadana lustrzanka cyfrowa Panasonica. Coś czym można się chwalić i pokazywać jaki to dany system jest wspaniały ii jakie ma możliwości - taki Van Gogh w kolekcji obrazów czy inny Leonardo. Coś dla koneserów fotografii, zapaleńców, dla których każde naciśnięcie spustu jest niemal tym co stworzenie świata, jest chwilą magiczną, naelektryzowaną, niepowtarzalną .. to dla takich, tak mi się zdaje, fotografów (których prócz tego było na to stać) był stworzony ten korpus. Nie dla wszystkich są Leiki, nie dla wszystkich Contaksy, tak i z całą pewnością nie dla wszystkich są Pentaksy a LX szczególnie ...
 
Rava
[Usunięty]
Spinner napisał/a:
Profi, profi... 20letnie czy starsze profi... I co? W czym to sie przejawia? Jak sie ma do osiagow amatorskich lustrzanek obecnie?
Spinner

.
Tak mniej więcej jak obecne lustrzanki profi do osiągów amatorskich lustrzanek za 20-30 lat.
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
o jaaaaki staroc odgrzebales :P
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Witam. Mam pytanie takie. Aparat Pentax Super A z założonym deklem na obiektyw dobiera czas w ciemnym miejscu 8s a jak słoneczko zaświeci w okienko na pryzmacie a dekiel nadal na obiektywie to na wyswietlaczu pojawia się 1 albo 1/2 s. Czy przy fotografowaniu nie oszukuje to pomiaru?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jesteś pewien, że w okienko na pryzmacie, a nie w wizjer? Wizjer trzeba zasłaniać, jeśli nie przykładasz oka do niego.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Wiem wiem, wizjer zasłonięty i czas się zmienia na zewnętrznym z 8s na 1s gdy skieruję na światło. To chyba nie wada tego egzemplarza, tak musi być z każdym aparatem z okienkiem na pryzmacie.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
dsk napisał/a:
Jesteś pewien, że w okienko na pryzmacie, a nie w wizjer? Wizjer trzeba zasłaniać, jeśli nie przykładasz oka do niego.
Obecnie dodają do lustrzanek takie zaślepki na wizjer (dawniej też zapewne), zresztą ... czytając instrukcję chyba też gdzieś było o konieczności zasłaniania wizjera - odnośnie teog co dsk napisał.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
OK, za chwilę wezmę Program A i zobaczę jak to jest u mnie. :-)

[ Dodano: 2009-11-21, 14:42 ]
Faktycznie po skierowaniu iluminatora na światło skraca się wskazywany czas.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czy migawka zareaguje w jakiś szczególny sposób, kiedy przy stałym oświetleniu ustawimy korekcję powiedzmy na 2x a pokrętłem czułości wykonamy ruch o 1 DIN w kierunku przeciwnym ? Skoryguje czas o "ułamek" działki, czy walnie na najbliższym "pełnym" (z krokiem 1 EV) ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
PK napisał/a:
o "ułamek"
Co prawda nie piszesz w jakim korpusie, ale we wszystkich przewijających się w tym wątku migawka jest elektroniczna i tak naprawdę działa bezstopniowo. Pokazuje jedynie czas umowny (w ME-Super ze względu na diody)najbardziej zbliżony do rzeczywiście dobranego. Oczywiście mówimy o Av.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Oczywiście oba korpusy z tego wątku.
Czyli (teoretycznie) mamy korekcję o ~trzecią część EV ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Teoretycznie tak.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Wybaczcie moją ignorancję ale zwyczajnie nie znam tematu. Czy jak podłącze nadajnik radiowy do SuperA to czy ten przekaże sygnał do obiornika podpiętego do manualnej Yangnuo560 ?
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Mam obydwa, ME Super i Super A, z tym że ten ME Super od dawna leży prawie nie używany bo uważam Super A za lepszy, przynajmniej dla mnie. Oczywiście kazdy z nich ma jakieś swoje wady i zalety, chociaż zasadniczych różnic nie ma, nie licząc wszelkich możliwości trybów pracy Super A z obiektywami A, to ma czasem znaczenie.
Dla mnie wadą Super A jest łatwe przypadkowe włączenie samowyzwalacza, dlatego musiałem zakleić go taśmą. Pomimo że jest troszkę większy i cięższy lepiej go się trzyma dzięki temu minigripowi. Korzyścią ME S jest troszkę bardziej powiększony wizjer, ale i tak kiedy ma to być dla mnie prioruytetem to biorę MX`a :-)
 
woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
WojtekKawecki napisał/a:
Wybaczcie moją ignorancję ale zwyczajnie nie znam tematu. Czy jak podłącze nadajnik radiowy do SuperA to czy ten przekaże sygnał do obiornika podpiętego do manualnej Yangnuo560 ?


Pamiętam, że kiedyś próbowałem wyzwalać 50-tkę Metza przez najtańsze Phottixy i nie było problemu, oczywiście na 1/125. Głowy nie dam, bo padła mi bateria w przekaźniku i nie sprawdzę teraz.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Jak to jest naprawdę? (pomijam poboczne tematy) Często z dobrym znajomym śmigamy po świecie i fotografujemy - ilekroć idziemy w zestawie: Ja+ Me super, On+ SuperA, tylekroć rzuca k*****i i narzeka na baterie, słabą ergonomię oraz ciężki do ogarnięcia wizjer.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
luhso napisał/a:
rzuca k*****i

Czym? Kalafiorami?
Może po prostu taki stary kanciasty aparat nie dla niego? Niektórzy nie wyobrażają sobie aparatu bez sterczącego "gripa" po prawej stronie. Ot, gusta i przyzwyczajenia.
 
woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
luhso napisał/a:
Jak to jest naprawdę? (pomijam poboczne tematy) Często z dobrym znajomym śmigamy po świecie i fotografujemy - ilekroć idziemy w zestawie: Ja+ Me super, On+ SuperA, tylekroć rzuca k*****i i narzeka na baterie, słabą ergonomię oraz ciężki do ogarnięcia wizjer.

Tak naprawdę to SuperA jest super. Ciężki do ogarnięcia wizjer? Co to znaczy?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
woroniak napisał/a:
Tak naprawdę to SuperA jest super.


Zwłaszcza w komplecie z motorem A i tą "seksowną" naklejką "camera of the year". ;-)
 
woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
MarWoj, szczerze mówiąc nie widziałem tej seksownej naklejki nigdy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach