odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też przeszedłem dimage scana IV i oddałem z tych samych powodów. Chętnie przygarnąłbym takiego ed4000 ale tylko do zrobienia porządku z archiwum i najchętniej z podajnikiem na całe filmy. Kilka średnioformatowych filmów na miesiąc jestem w stanie strawić ale wolę robić zdjęcia niż je obrabiać, zwłaszcza swoje.

pozdrawiam
Sławek
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
V700 ostrosc ma calkiem przyzwiota (po dobrym ustawieniu wysokosci ramek). Gorzej z gestoscia optyczna. Do slajdow dalbym sobie spokoj. Dla mnie wszystkie zalety slajdu wychodza na bardzo dobrym skanie (czyli nic ponizej ls-5000/ls-9000). Natomiast na zlym skanie (plaszczaki) wychodza wszystkie wady slajdu.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
dan napisał/a:
Natomiast na zlym skanie (plaszczaki) wychodza wszystkie wady slajdu.


Zgadzam sie, na plaszczaku porazka ale w labie niewiele lepiej mi to zrobili.
Pozostaje wiec przy tym, ze slajd to tylko na sciane.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
dan napisał/a:
V700 ostrosc ma calkiem przyzwiota (po dobrym ustawieniu wysokosci ramek). Gorzej z gestoscia optyczna. Do slajdow dalbym sobie spokoj. Dla mnie wszystkie zalety slajdu wychodza na bardzo dobrym skanie (czyli nic ponizej ls-5000/ls-9000). Natomiast na zlym skanie (plaszczaki) wychodza wszystkie wady slajdu.


Witam

Wrzucanie wszystkich slajdów do jednego worka to chyba jednak nadużycie. Taka Astia zachowuje się bardzo podobnie do negatywu. Z drugiej strony, jak widziało się velvię na rzutniku to żaden skan nie odda w 100% tych kolorów. Zawsze to będzie jakieś przybliżenie.

Pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: 2010-01-18, 15:47 ]
Witam
Skaner już mam, na dzień dobry powiem, że jak to bywa z takimi zakupami, nie tego się spodziewałem :mrgreen: Chodzi mi o to, że skanowanie małego formatu jest genialne. Wkładam do skanera 5 pasków po 6 klatek i idę na herbatę. Skaner robi resztę sam. Bardzo to wygodne, oczywiście jakość Coolscana to to nie jest, ale też jest mi niepotrzebna. Średni format skanuje się fajnie, na razie mam tylko jeden skan praktycznie bez obróbki do zobaczenia na blogu. W każdym razie w tej cenie sprzęt jest super, pozdrawiam.

Piotr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach