ErrorOnPage  Dołączył: 14 Maj 2010
[K-x] Zablokowany pierścień odwrotnego mocowania
Chcialbym prosic o pomoc. Dostałem dzisiaj pierścień odwrotnego mocowania i prawdopodobnie w pośpiechu zamontowałem go niewlasciwie o 1/3 obrotu. Nie znalazlem czerwonej kropki, ale zauważyłem mały rowek i potraktowałem go jako kropkę. Pierścień wszedł bez problemów, ale nie mogę go ściągnąć. Po dokładnych oględzinach znalazłem czerwony pasek na zewnątrz i stąd wiem o przesunięciu.
Pierścien zatrzymuje się ok. 1-2mm od czerwonej kropki na body (lekko ją widać we wspomnianym rowku), jest wtedy luz na obwodzie z wyjątkiem miejsca gdzie są styki. Tam trzyma na tyle mocno, że nie można wcisnąć sztywnej folii.

Czy ma ktoś pomysł jak to ściągnąć?
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
 

ErrorOnPage  Dołączył: 14 Maj 2010
Taki byl na obrazku w allegro. Ten, który dostałem jest radełkowany na pełnym obwodzie i zamiast tej czerwonej kropki w jednym miejscu jest czerwona kreska. Reszta powinna być taka sama. Męczę się z tym dalej.
Pierścień nie jest blokowany przez bolec, bo udało mi się włożyć tam szczelinomierz 0.05mm. Szczelinomierz przechodzi nad stykami. W pozycji "odkręcony" jest luz na górze, tak że można pierścień odchylić od body na 1mm, ale na dole trzyma mocno.
Nie rozumiem tego, bo wszedł lekko.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
ErrorOnPage,
może blokuje napęd (śrubokręt) autofokusa. Przełącz na MF, może pomoże.
 

ErrorOnPage  Dołączył: 14 Maj 2010
dżejpi napisał/a:
ErrorOnPage,
może blokuje napęd (śrubokręt) autofokusa. Przełącz na MF, może pomoże.


Niestety też nie. Szczelinomierz przechodzi i ledwo co, ale widzę, że tam jest luz.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
ErrorOnPage napisał/a:
W pozycji "odkręcony" jest luz na górze, tak że można pierścień odchylić od body na 1mm, ale na dole trzyma mocno.
To znaczy że pierścieniem możesz swobodnie obracać? Skrzydełka bagnetu wbrew pozorom nie są identyczne. Najkrótsze jest przy szczelinie blokującej, to przy czerwonej kropce trochę dłuższe a trzecie najdłuższe. Musisz kombinować żeby trafić dokładnie w takie położenie w jakim założyłeś adapter nie ma innej rady. Staraj się wyczuć moment w którym w pozycji "odkręcony" uda się odhaczyć adapter na dole (przy stykach), bo w twoim przypadku tam właśnie znajduje się najdłuższe skrzydełko adaptera. A normalnie powinno być po stronie przełącznika AF, gdzie jest najszersza szczelina. A w ogóle to niezły Error. :evilsmile:
 

ErrorOnPage  Dołączył: 14 Maj 2010
 
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Udało się.

Jeszcze raz przeanalizowałem sytuację, jak wkładalem ten pierścień i wlaściwie co takiego mogło się stać, że nie chce wyjść.
janek_wu pisząc o różnych długościach skrzydełek dał mi do myślenia. Jeśli ciągle trzyma, a nic nie blokuje to trzyma na minimalnym odcinku. Wyciągnąłem z zamrażarki kawał mięcha i przyłożyłem do pierścienia. Pierścień jest z aluminium. Chłodziłem go kilka ładnych minut i wyszedł :-) . Z oporami, ale wyszedł.

Dremel był już przygotowany do cięcia. Dobrze, że się udało, bo nie wiem czy dałbym radę to wyciąć.
Jeszcze raz dzięki i postaram się być mniejszą łajzą następnym razem. Wiecie jak to jest. W każdej rodzinie jest czarna owca, tylko spojrzy już zepsuje.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Świetnie że Ci się udało zdjąć ten pierścień i przy okazji masz odmrożone mięso na obiad. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach