pilot  Dołączył: 15 Wrz 2006
Kompatybilność kart SD
Witam,
czy macie jakieś doświadczenia co do kompatybilności kart 8GB SDHC Transcend lub Kingston :

-czy to bedzie poprawnie chodzić z K10D (teoretcznie powinno działać)
-mam w notebooku Toshiba gniazdo SD ale nie mogę ustalić czy tą kartę zobaczy mój komp.
-czy class 6 będzie wystarczająco szybkie do K10D?

pozdr
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Z K10 taka karta będzie współpracowała, z lapkiem nie wiem. Tylko po co Ci taka duża karta, osobiście wolałbym cztery 2 GB, pewniej i wygodniej. Na jednej 2 GB karcie mieści się 121 RAWów, wydaje mi się, że to sporo.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Uwaga na Kingstona szybka karta odmówiła pracy z moim DSem.Pracuje ze wszystkim tylko nie z Pentaxem,a więc reklamacja nie ma podstaw.Pikanterii dodaje fakt że kupiłem tę kartę w apollo.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Witam.Ja mem 4GB Emteca.Z moim K10 współpracuje OK.Mam tylko problem z czytnikiem kart pamięci,gdy włożę kartę do czytnika to zawiesza mi komputer.Słyszalem że to wina czytnika,ale to trochę dziwne bo mam dwa czytniki i na każdym to samo - czyli zawias.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ursusek napisał/a:
Mam tylko problem z czytnikiem kart
Jak karta jest SDHC, a czytnik nie, to nie ma się czemu dziwić.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Karta nie jest SDHC.Podobno starsze czytniki "nie widzą" katr wiekszych niż 1 GB,ale czy tak jest rzeczywiście to nie wiem.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
ursusek napisał/a:
Podobno starsze czytniki "nie widzą" katr wiekszych niż 1 GB

Częściowo prawda. Po zaktualizowaniu oprogramowania czytnika, mój widzi większe.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
1. class 6 to min zapis to 6mb/s wiec sam sobie odpowiedz czy to wystarczy dla ciebie,
2. jezeli czytnik potrafilby czytac sdhc mialby to wielkimi literami napisane :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Właściwie jaki jest sens stosować w aparacie karty SDHC? Problem z czytnikiem, mała prędkość zapis/odczyt w stosunku do kart SD. Nie widzę zalet stosowania.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@Zdano
pamietaj ze to sa minimalne predkosci np min zapis 6mb/s a w zwyklych sd masz podany maksymalny, zanim cos powiesz o tych kartach zrob sobie taki test:
porownaj 2 karty:
np goodram 150x sd 4gb i sdhc class 6 4gb :) ( badz wez np sandiska )

i podaj rezultaty, bo ja juz takie robilem.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
vertiico, jeżeli robiłeś taki test to pewnie masz rację. Ja testu nie zrobię bo nie mam karty SDHC, nie widzę sensu stosowania kart o tak dużej pojemności.
Wolę mieć dwie karty po 2 GB niż jedną 4 GB.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
karte sdhc mialem 2 dni, przez pomylke, i odeslalem ja

testu nie robilem takiego jak dla innych kart, nie tak intensywnego i na czas
ale nie zauwazylem duzego spowolnienia w stosunku do goodrama x150 - porownywalne byly ( gdzies juz w ktoryms watku pisalem jaka uzyskalem predkosc na tej karcie ).

@zdano
ktos woli miec 10 kart po 1gb, ktos inny 5 po 2 gb ktos inny 2 po 8gb i tak dalej i tak dalej
pamietaj ze jak Ty nie widzisz sensu to inni moze go widza, dla mnie 4 gb to w sam raz, 2 gb to za malo, bo tak na jeden wypad 4 gb wystarczy, i nie musze zmieniac.

[ Dodano: 2007-06-30, 19:58 ]
co do tego ze jakis aparat nie trawi np Kingstona to zle swiadczy o tym aparacie a jeszcze gorzej o tych co pracowali nad nim, i mialbym gdzies taki aparat.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
co do tego ze jakis aparat nie trawi np Kingstona to zle swiadczy o tym aparacie a jeszcze gorzej o tych co pracowali nad nim, i mialbym gdzies taki aparat.


A ja mam gdzies kingstona, psze pana. Bo to szit nie karty.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
a skad takie zdanie? robil Pan testy ? Czym poparte Panskie slowa?
Co do marki Kingston miala wieksze znaczenie nie Sandisk.

Piszac o braku obslugi typu kart przez aparat mialem na mysli ze wstyd jezeli nie potrafi oblsugiwac aparat karty markowej, obojetnie czy byla by to karta sandiska goodrama czy kingstona.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
vertiico napisał/a:
Piszac o braku obslugi typu kart przez aparat mialem na mysli ze wstyd jezeli nie potrafi oblsugiwac aparat karty markowej

A może wstyd dla Kingstona, że tylko ich karty nie są obsługiwane.
Może marka tak im uderzyła do głowy, że jakość wyrobów po prostu drastycznie spadła.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
a skad takie zdanie? robil Pan testy ? Czym poparte Panskie slowa?
Co do marki Kingston miala wieksze znaczenie nie Sandisk.


Mamy w pracy usluge odzyskiwania danych. Troche sie tych kingstonow przewinelo.... a Sandiska ani jednego. Serio.

Nie powiedzialbym, ze Kingston to marka. Moze kiedys, pare lat temu, pamieci _firmowal_ dobre...
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
mi juz padla karta sandiska , i co z tego nic to nie zmienia, dla mnie zadna z tych firm nie robi "ekstra" kart.

@zdano
karty sa juz od dawna, wiec mogliby chociaz przetestowac, to wstyd dla aparatu jak nie potrafi obsluzyc takiej karty ktora juz byla przed premiera aparatu.

@alkos
kingson to marka, czy tego chcesz czy nie, nie masz nic do powiedzenia i ja tazke w tej sprawie, nie od nas to zalezy.
co do odzyskiwania sandisk dawal program do odzyskiwania, moze stad nie dostawaliscie tych kart? nie myslales o tym?
Btw wiele osob potrafi samemu sobie poradzic, dla mnie nie ma to wiekszego problemu, chocby z dysku twardego.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
kingson to marka, czy tego chcesz czy nie, nie masz nic do powiedzenia i ja tazke w tej sprawie, nie od nas to zalezy.


Taka sama jak yakumo albo thompsonic w tym momencie.

vertiico napisał/a:
karty sa juz od dawna, wiec mogliby chociaz przetestowac, to wstyd dla aparatu jak nie potrafi obsluzyc takiej karty ktora juz byla przed premiera aparatu.


A nie potrafisz sobie wyobrazic, ze to byc moze karta ma problem, nie aparat? Nie testuje sie aparatu z kazda mozliwa karta tylko implementuje mu sie protokol obslugi kart SD - a wtedy kazda karta, ktora go spelnia w 100%, smiga w nim az milo.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vertiico, nie bądź taki autorytatywny, a przy tym napastliwy, w swoich wypowiedziach. Uprzejmość jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
co do odzyskiwania sandisk dawal program do odzyskiwania, moze stad nie dostawaliscie tych kart? nie myslales o tym?


Miales kiedys do czynienia z przecietnym klientem fotolabu? Duzo takich programow jest freeware, a mimo to interes jakos sie kreci...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach