PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ja mam chromecast audio od google'a, działa świetnie. Tak w ramach ciekawostki piszę, bo już niestety go nie robią - gdybym wiedział, że wycofają bez następcy, kupiłbym drugi na zapas, gdyby mi się zepsuł. We wtyczce na jacka ma też ukryte wyjście optyczne (nieczytający instrukcji niekoniecznie wiedzą). Druga informacja dla nieczytających instrukcji - przy połączeniu elektrycznym ma "defaultowo" włączone ograniczenie zakresu dynamicznego, które należy w ustawieniach wyłączyć, jeśli się go podłącza do wzmacniacza, a nie do głośników za 50 zł. - podobno wtedy brzmi lepiej, ale nie sprawdzałem, bo łączę się optycznie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
Pytanie jakie tam wersja BT siedzi i jakie kodeki...

Z instrukcji: odbiornik (RX): 4.2, class 1, A2DP, AVRCP; nadajnik (TX): 5.0, class 2, A2DP. Liczę na to, że coś poprawią aktualizacją oprogramowania, ale jak już wspomniałem - dla mnie jest ok.
opiszon napisał/a:
Argon Audio Solo.

Gdyby była jeszcze dostępna Yamaha WXAD-10, albo wspomniany wyżej Chromecast Audio, to pewnie na nich bym zakończył poszukiwania.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, masz racje to jest minus. można z tym walczyć. Pasywka lub programowe ograniczenie prędkości. Póki co korzystam z drugiego rozwiązania. Wiatraki pracują na tak małych obrotach, że przy słuchaniu muzyki nie można mówić o przeszkadzaniu. Oczywiście chodzi mi po głowie pasywka.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
PiotrR, sprawdź czy czasami nie ma to wpływu na wyjście cyfrowe - owo ograniczenie dynamiki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR, chyba z 2 tyg się zastanawiałem czy nie kupić Chromecasta audio.
Nowy leżak magazynowy z ebay - niby że stanów ale z Japonii - jakieś 450zł z cłem i podatkami.

No ale się nie zdecydowałem ;-)
Ale kusiło.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ok, mam pytanko. Mój tv to 10 letnie sony 48cali. Na wyjściu ma tylko 48/16. Jak Wasze tv w tym temacie mają?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, no widzę że podobne rozkminy miałeś.
Ja właśnie celowałem w Chromecasts audio albo tą Yamaha, ale skoro niedostępne normalnie w sklepie to nie dostali moich pieniędzy.

Co do BT - przydałoby się kodowanie aptx.
No ale jak piszesz - może zaktualizują.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
M.K, z tego co pamiętam w cyfrowym się go nie da włączyć, w elektrycznym można zależnie od tego, do czego się podpina, fabrycznie jest włączone, ja od razu wyłączyłem na wszelki wypadek.
Zresztą nie mam audiofilskiego słuchu, więc duże prawdopodobieństwo, że i tak nie usłyszałbym różnicy - zależy pewnie jak bardzo ogranicza.

opiszon napisał/a:
jakieś 450zł z cłem i podatkami.
O, żesz... :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR napisał/a:
O, żesz...
To i tak nic. Bo nowe.
Tyle to kosztują używki teraz na allegro.
To samo się stało z pilotami logitech harmony jak je przestali produkować
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
M.K, nie mam pojęcia.
Mam nowy tv ale panasonic nigdzie nie podaje w ogólnodostępnej specyfikacji.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
PiotrR, z tego co ja sprawdzałem to dźwięk mógł być modyfikowany zarówno po optyku jak i coax. Ściszanie, regulacja barwy - tv box wprowadzał zmiany w jednym i drugim przypadku. Ale może chromecast ma jakieś obostrzenia. Nie wiem.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
opiszon napisał/a:
DAC Fioo Taishan
taki sobie DAC, szybko z niego zrezygnowałem (słaby dźwięk i cichutko), kupiłem Aune X1s i był ok. Potem nastąpiły dalsze zmiany i korzystam z DAC wbudowanego we wzmacniacz.

P.S. ARCAM airDAC grał lepiej od Aune X1s, ale oczywiście to kwestia tego co kto lubi.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
opiszon, I to jest właśnie najsmutniejsze. mój DAC to dac magic 100 pierwszej generacji. Potrafi odebrać dźwięk 96/24 i robić upsampling do 384. Mając takiego tv boxa też możesz się rozczarować - mój np też nie potrafił wyżej po optyku jak 48/16. Mogłem mu zainstalować oprogramowanie onkyo i wyjść wyższym taktem poprzez` usb na CA DAC. Tutaj znów problem - mój DAC na usb przyjmuje tylko 48/16 - bo to pierwsza generacja. W drugiej to zmienili i usb przyjmuje już 192/24. Trzecia generacja czyli DAC MAGIC 200M przyjmuje jeszcze wyższe takty. Ale jeśli myślisz o puszczeniu audio z tv boxa lub tv możesz się niemiło rozczarować. Często max parametry to 48/16.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rysiekll, teraz już służy tylko i wyłącznie do przesyłania dźwięku z tv, więc zasadniczo mi wystarcza :-D
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
mój DAC to dac magic 100
właśnie miałem pisać, że gdyby nie obecna konfiguracja to wybrałym właśnie tego DAC'a. Do telewizora spokojnie wystarczy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
M.K, nie mam tv boxa.
Chromecast do oglądania hbogo na tv (netflix i amazon mam w tv) i ten streamer podłączony cinchami bezpośrednio do wzmacniacza.
Dac w tej chwili potrzebny mi jest tylko po to żeby przy oglądaniu filmów mieć dźwięk na wzmacniaczy, a do takiego zastosowania nie mam specjalnych wymagań ;-)

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rysiekll napisał/a:
taki sobie DAC

Jak za stówę poprawia dźwięk, to jest ok. U mnie zagrał lepiej od wbudowanego w Azura od Cambridge Audio.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Enzo, pisałem że zleży. Z tego co pamięta to Taishan ociepla dźwięk, a Cambridge zdaje się jest bardziej neutralny. W tym wypadku osobiste preferencje są bardzo istotne.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
opiszon napisał/a:
Dac w tej chwili potrzebny mi jest tylko po to żeby przy oglądaniu filmów mieć dźwięk na wzmacniaczy
Ha, też mam Fioo w tym celu przy telewizorze, bo wejścia cyfrowe we wzmacniaczu tylko dwa i zajęły je inne sprzęty (chromecast audio i BR). Spełnia zadanie.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
rysiekll, pomyłka. Ja mam dacmagic. Potem był plus, a teraz jest 200M. 100 to jest wersja nieco mniejsza na pojedynczym dacu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach