powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
fuen, no niestety, współczesny sprzęt sporo "sieje" i po sieci i poprzez air. Najbardziej winne są temu wszelkiego rodzaju przetwornice impulsowe stosowane jako zasilacze. Mniej materiałów (w porównaniu do tradycyjnych zasilaczy) i niewielkie rozmiary. Zawsze lepsze jest gorsze niż to co było dobre. Wszystko ma być lekkie, tanie i niezbyt trwałe.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
poprawne uziemienie jednak robi robotę
Masz na myśli tę linię, w którą sieją zakłóceniami wszystkie Twoje (oraz sąsiadów) zasilacze impulsowe? :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dodałem granitowe płyty pod zestawy głośnikowe. Gra ładniej. :->
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Gra ni to, ni owo. :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
M.K, w moim przypadku i słuchem Neutron daje radę. Chyba jednak nie powinienem odzywać się wątku audiofilskim ;) A cena tego programu jest po prostu audiofilska :)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
pszczołowaty, no pewnie, że to jest jakaś porażka cenowa. Jak w przypadku wszystkiego co zostało skażone domeną 'audiofilskie'. Dla mnie fanaberia. Pytałeś o 'naj' więc dostałeś odpowiedź. Ale Tobie - po dokładnym późniejszym przeanalizowaniu Twojego wpisu - chodziło o aplikację na telefon. Natomiast Audirvana jest na PC i MAC.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jak to jest, że zadanie prostego pytania na forum audio prowadzi do dyskusji o kablach i wystroju wnętrz?
Wiem, że zadawanie tego samego pytania na różnych forach jest wbrew netykiecie, ale na uzyskanie odpowiedzi straciłem nadzieję: czy polecicie jaki wybrać wzmacniacz- z pogranicza hajendu: coś, co zastąpi Accuphase E-206. W obecnym podoba mi się równe brzmienie i zapas mocy, ale brakuje trochę szczegółowości (chciałem E-305, ale ten osiąga absurdalne ceny- niech sobie sami za te pieniądze kupują).

Drugie pytanie: czy ktoś słuchał DACów Nostromo- jak brzmią?
Dziękuję.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
NAD C338 ?
O DACach postaram się napisać jutro
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
PK napisał/a:
wybrać wzmacniacz- z pogranicza hajendu:

Wychodzi, że Nikon D40 :-D
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
PK, Jeff Rowland Concentra.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Nikon odpada, bo lampowy. :-P
Ale ten nad, to klasa D- czy one już na tyle są dopracowane, że brzmią dobrze? I czy daje się je naprawiać?
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mieszkasz w Lublinie, to przejdź się do tophifi. Mają w ofercie i powinni mieć do przesłuchania. W Sopocie, ściągają z półki, podłączają kolumny jakie chcesz (z tego co jest oczywiście) i spokojnie możesz posłuchać i powiedzieć czy to Ci pasuje. Kilka dni temu pojechałem kupić niedrogie kolumny Elaca (rekomendacja HIFI Choice), podpięli mi do takiej samej Yamachy do której chciałem używać i.... dźwięk jak z kartonowego pudła dla mnie. Podpięli PSB... i przywiozłem do domu - zadowolony.

Powinni mieć NAD, Rotel Hegel.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
PK napisał/a:
Jak to jest, że zadanie prostego pytania na forum audio prowadzi do dyskusji o kablach i wystroju wnętrz?
Wiem, że zadawanie tego samego pytania na różnych forach jest wbrew netykiecie, ale na uzyskanie odpowiedzi straciłem nadzieję: czy polecicie jaki wybrać wzmacniacz- z pogranicza hajendu: coś, co zastąpi Accuphase E-206. W obecnym podoba mi się równe brzmienie i zapas mocy, ale brakuje trochę szczegółowości (chciałem E-305, ale ten osiąga absurdalne ceny- niech sobie sami za te pieniądze kupują).

Drugie pytanie: czy ktoś słuchał DACów Nostromo- jak brzmią?
Dziękuję.


Chcesz porządny wzmacniacz ? Szukaj BAT VK 500 z Batpkiem. Jakieś 20 lat temu szalałem z klockami audio, miałem prawie wszystko z urządzeń tranzystorowych. Levinsony, Krlle, Passy, Densena, Audio analogue i wiele innych. Ostatecznie stanąłem na BAT VK 500 + Levinson No 39 i mini Utopiach. Wtedy to był system marzeń. Dziś mam chińska lampę i tez jest fajnie 😊
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Drogie Audiofilstwo! Padła mi miniwieża Pioneer X-HM32VD-K i muszę kupić nowy sprzęt. Wymagania:
- będzie można słuchać Radio 357 bez włączania komputera (co implikuje WiFi i/lub RJ45),
- obsługa Tidal-a,
- bluetooth,
- miło jakby miał wejście optyczne, ale nie musi,
- nie potrzebuję odtwarzacza CD ani radia FM/RDS+, chociaż prawie każdy sprzęt to ma,
- 2 kanały.
Zostały mi kolumny 30W, mogę kupić samą jednostkę centralną i wykorzystać te głośniki które mam.

Budżet do 1000 zł, jak się żona nie dowie to nawet 1200 ;-) Biorę pod uwagę sprzęty używane, no w sumie w takich cenach to tylko używane. Możecie coś polecić?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Denon Ceol 9 ewentualnie 10. Nie posiadam, (mam M-37) ale miałem okazję posłuchać.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K, kiedyś pisał zachęcająco o radiu internetowym Hama, więc i ja się skusiłem na zakup ich najnowszego modelu HAMA DIT2105SBTX.
Zalety:
- możliwość słuchania radia internetowego, DAB, FM, Amazon Music oraz Spotify;
- odbiornik BT - można słuchać muzyki bezpośrednio z telefonu;
- nadajnik BT, co umożliwia sparowanie go z głośnikami, lub słuchawkami bez kabla;
- pilot, który ma bardzo dobry zasięg i nie trzeba sięgać po telefon;
- wyświetlacz, przez co wiemy co jest odtwarzane, można ustawić sobie wyświetlanie wszystkich informacji o źródle dźwięku, wykonawcy, tytule płyty i utworu, lub ograniczyć tylko do wyświetlania okładki płyty, lub logo stacji;
- Undok, czyli aplikacja umożliwiająca sterowanie za pomocą telefonu.
Wady:
- niestety dźwięk. Po kablach jest akceptowalnie (zwłaszcza po wyjściu optycznym), ale po BT to po prostu tylko gra i nic więcej (dźwięk jest płaski jak Mazowsze). Można ratować się zewnętrznym DAC-iem (ukłony dla macioha za Fiio Taishan) i wtedy po kablu jest w porządku. W moim przypadku BT traktuję jako miły dodatek pozwalający podłączyć mały głośniczek w kuchni, lub łazience, więc bardzo mnie ten problem nie boli, a jednoczesne słuchanie tego samego w całym mieszkaniu (tuner jednocześnie gra po kablu i BT) rekompensuje słabą jakość;
- sterowanie urządzeniem - bywa nielogiczne, a zaszycie ustawienia jakości dźwięku w aplikacji Undok to prawdziwe mistrzostwo;
- bywa, że się czasem zawiesi po przełączeniu na radio internetowe, ale wystarczy wybrać inną stację i wrócić do początkowej.

Podsumowując - zastanawiałem się nad Raspberry z dobrą kartą dźwiękową, ale konieczność obsługi telefonem nie do końca do mnie przemawiała. Tu dostałem wszystko czego potrzebowałem, z pewnymi mankamentami, z których jeden rozwiązałem (DAC), a z drugim dam radę żyć, bo sama opcja BT jest dla mnie bardzo wygodnym rozwiązaniem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, ja tylko Hamę po optyku lub coaxialu do cambridge audio miałem podłączoną. Ale ostatnio zbudowałem sobie na podzespołach umarłego komputera serwer muzyczny. Kupiłem za 30 zł pudełko drewniane o wymiarach 30x40x12cm. Do środka wsadziłem zasilacz, dysk ssd, oraz napęd optyczny - tylko w razie W. Na zewnątrz płyta główna i karta graficzna. Optykiem do Cambridge, hdmi do tv.
Hama mnie ograniczała do spotify. Teraz mogę wszystko. Tak to wygląda. Hama pójdzie na portal aukcyjny, tak samo tv box. Jedyny minus projektu to rozmiar całości.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Jedyny minus projektu to rozmiar całości.

Dla mnie dodatkowym minusem jest wiatrak.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
To jak w temacie taniej audiofilskości (bleh).

Dumałem ja w jaki sposób słuchać muzyki z sieci na zestawie stereo.
Najpierw podumałem żeby robić to przez Chromecasta wpiętego do TV - wyciągnąłem więc dźwięk z TV optykiem przez wspomniany przez Enzo DAC Fioo Taishan do zestawu stereo.
No i wszystko działa ale wizja tego że słucham muzyki z włączonym telewizorem w dobie podwyżek cen pradu mnie zmroziła.
Podumałem więc jeszcze bardziej, wyklarował em sobie wymagania - musi mieć chromecasta i BT i wydumałem coś takiego:
Argon Audio Solo.
Ma chromecasta, bt i airplay.
Nic więcej.
Działa, gra jak trzeba, jestem kontent.



https://argonaudio.com/products/solo
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, w temacie słabej jakości BT w tej Hamie.
Pytanie jakie tam wersja BT siedzi i jakie kodeki...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach