PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
opiszon napisał/a:
10 przeciętnych wynagrodzeń w 1980 w Polsce.
Mnie wychodzi, że trochę ponad 3 polskie przeciętne. Z tym że roczne... W następnych latach jeszcze gorzej, bo dolar poszedł w górę.
Wynagrodzenia
A tu o kursie dolara (u cinkciarza, czyli rynkowym)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR, może na jakieś wraże źródło patrzyłem ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR, aaa wiem, może kwestia rozbija się o to jaki kurs dewiz był brany- cinkciarz (realny) czy oficjalny

Dobra ten mój kurs to był iloraz oficjalnego PKB w PLZ i w USD czyli nie to co człowiek miał do ręki wymieniając u cinkciarza.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
W każdym razie sprzęt w cenie audiofilskiej, więc w sam raz do tego wątku.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Chromecast audio jest do bani - nie obsługuje gapless :/
Miałem 2 sztuki, jak chciałem oddać to nikt nie chciał wziąć:mrgreen:, to znaczy w końcu udało mi się oddać żeby nie wyrzucić :mrgreen:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
papcio napisał/a:
kojut napisał/a:
Zachęcony opiniami kupiłem właśnie Chromecast Audio (była wyprzedaż stanów magazynowych i dorwałem go za €15). Naprawdę daje rade jak na takie małe urządzenie.


Gdzie kupiłeś? Teraz trudno dostać, a po połączeniu optycznym jest genialne.

Carphone Warehouse w Irlandii.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
PiotrR napisał/a:
opiszon napisał/a:
Przez wiele lat mieli serię Berlin do aut
O, kurka, jakie te Blaupunkt Berlin były zajefajne z tym sterowaniem na wysięgniku. W życiu czegoś takiego nie widziałem! I automatyczne ściszanie i podgłaśnianie w zależności od poziomu hałasu w kabinie - to i dzisiaj jest chyba tylko w samochodach premium.
Aż musiałem sprawdzić jak to wygląda. Chyba też nigdy czegoś takiego nie widziałem. :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Czy żona zauważy, jak zamienię Superlux HD-660 na Beyerdynamic DT-770?? :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PiotrR, Chowałbym jej okulary ze dwa dni ;)
Kiedyś też myślałem o nich ale mam ich klony (superluksy HD 330) i nie wiem czy jest sens :)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Też nie wiem. U mnie to jest wół roboczy (w sensie do pracy - na uszach po kilka godzin dziennie). Dość szybko przewód słuchawek stracił ciągłość. Wywaliłem przewód, wszczepiłem gniazdo jacka i długo byłem szczęśliwy. Po drodze nauszniki kompletnie się obdarły - kupiłem nowe. Ale teraz luty w gnieździe jacka poszły (albo druciki się porwały) i będę musiał znów poprosić syna o udostępnienie stacji lutowniczej, a wkurza mnie lutowanie do tych maleńkich blaszek w gnieździe jacka - lutuję raz od wielkiego dzwonu i nie mam wprawy. Więc chętnie bym je zmienił na coś może trwalszego.
Acha, no i jak gram w nich na basie (to już nie praca, niestety), to trzeszczą w niskich rejestrach.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kup DT-150 - tego czołgu nic nie zmoże. I do basu jak znalazł. 8-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nawet nie wiedziałem, że Bayerdynamika klonują. :-D
Dźwiękowo Bayery mi nie podchodzą, ale jakościowo na pewno będą 100x lepsze (patrząc po recenzjach Superluxów).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Gwiazdor, Oni wszystko klonują, mam 669 i 330, te drugie brzmieniowo poezja, jakościowo też nie ma tragedii, wymieniłem tylko jacka, słucham głównie na komie z apką Neutron. Wiele osób było zaskoczonych ;)
No ale to wątek dla audiofili :mrgreen:
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Prawdziwy audiofil nie samym sprzętem żyje, więc czas na małe pytanie odnośnie muzyki na żywo. Od dłuższego czasu chodzi za mną uwertura "1812" Czajkowskiego w wykonaniu na żywo, ale z pełnym instrumentarium: orkiestra symfoniczna, armaty/działa, dzwony i cała reszta. Z tego co widziałem na Youtube, to największe szanse na to są przy okazji różnych uroczystości czy imprez plenerowych. Zakładam że w grę wchodzi cała Europa, gdzie szukać informacji o planowanym wykonaniu tego utworu?
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Jako że ten, tego, jest obywatelem tamtego kraju, trudno przewidzieć kiedy taki koncert będzie miał miejsce.
Oczywiście, nie mieszajmy dawnej historii z czasami współczesnymi ale...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Kto słyszał jak grają tdl rtl 3?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
RTL kojarzy mi się z Niemcami i anteną satelitarną.

Używa ktoś z Was Xiaiomi Mi Box 4K? Zastanawiam się nad zakupem pod kątem streamera audio i widło. Działa tam Apple TV?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja tam się nie znam ale Xiaomi box śmierdzi mi chińskim śledzącym oprogramowaniem.

Ja używam Chromecasta ale też nie fotografuję iphonem 15 :-p
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zaś jeżeli chodzi o streamer audio to skoro jesteśmy w wątku audiofilnym to sam używam Argon Audio Solo z Tidalem.
Aktualnie jest w promce za 900zł https://argonaudio.com/pl-pl/products/solo
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Z Polski to tylko buraki... Właśnie mam streamera Hama DIT-coś tam, ale nie obsługuje airplay i Tidala a to się okazuje priorytetem. Ten Box zastąpiłby dodatkowo Chromecasta 1-szej generacji a że ma osobne wyjście audio a ja mam osobnego DAC-a to powinny się fajnie zgrać.
opiszon, a Ty nie miałeś jakiegoś WIIMa?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach