gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Wizzair - im bliżej wylotu bilety są tańsze czy droższe?
pytanie jak w tytule. Chodzi o to, że mam jechać na urlop i najpierw miało być samochodem ale teraz patrzę na ceny w Wizzair i zastanawiam się nad samolotem. Pytanie brzmi: czy im bliżej wylotu jeszcze cena może spaść czy raczej w górę pójdzie? Ja obstawiam, że w górę pójdzie. Wylot/wyjazd za 2 tygodnie.

 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
pójdzie w górę!!!
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Nie na darmo wszędzie się reklamują, ze jak wykupisz z wyprzedzeniem, to zaoszczędzisz.
Ojciec często lata do londynu.
Jeśli wykupi ~miesiąc przed, albo wcześniej, to często leci za 1 zł - natomiast z dnia na dzień, to nawet pod 500-1000 zł trzeba zapłacić.

I oczywiście ceny się różnią w zależności od dnia tygodnia - weekendy i święta są droższe.
 

jagielus  Dołączył: 19 Lut 2008
Zazwyczaj im bliżej wylotu tym cena w górę... chociaż rok temu kupowałem w Iberii to do ostatnich dni cena była taka sama.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Pierwsze 10 biletów jest tańsze.

Bodajże 10.

Nie jestem pewien.
 
grzechu  Dołączył: 15 Lis 2009
Sprawdź też inne linie, jeśli latają tam gdzie masz dotrzeć.Czasem "tanie linie" nie są wcale najtańsze.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Nie latam Wizzairem, ale zdarzalo mi sie kupowac w dniu wylotu taniej niz byloby to mozliwe w jakimkolwiek okresie przed. Lecac na boze narodzenie w 2009 kupilismy z Luba bilety na ten sam lot i ja kupilem taniej o prawie polowe tylko dlatego, iz czekalem dluzej.

Nie ma zasady.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
dobra, dzięki za odpowiedzi, już i tak kupiłem bilety bo cena była do zaakceptowania. Z ciekawości bedę śledził jak ceny na ten lot bedą się kształtowały.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Regula jest taka:
- okreslony procent biletow bardzo tanich
- potem biletow tanich
- potem nie tanich
- a potem drogich
;-)

Jak sie koncza jedne, to zostaja te drozsze.

Oczywiscie - jak im na koniec zostanie kilka drogich, a za bardzo nie ma szans, ze ktokowliek je jeszcze kupi, to sprzedaja tanio. Ale jest niebezpiecznie czekac na sam koniec, bo to nie jest regula, tylko jej wyjatek, ze cos zostaje na koniec.

Na dodatek jesli nie bedzie wykupiona okreslona ilosc drogich miejsc, to samolot moze byc odwolany.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
mygosia napisał/a:
Na dodatek jesli nie bedzie wykupiona okreslona ilosc drogich miejsc, to samolot moze byc odwolany.


Nigdy nie slyszalem o czyms podobnym.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
ggdh napisał/a:
Nigdy nie slyszalem o czyms podobnym.

A ja doświadczyłem. Miał być wylot z WAW, ale z racji małej ilości sprzedanych miejsc zaproponowano mi, żebym we własnym zakresie dojechał do KRA i stamtąd poleciał innym lotem, bez dopłat, zwrotów itp.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
ggdh napisał/a:
Nigdy nie slyszalem o czyms podobnym.

Widac miales szczescie :-)
Mozna o tym poczytac w powszechnie dostepnej prasie ;-)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
spróbowałem zabukować na ten sam lot te same 4 bilety i na dziś zapłaciłbym 200 zł drożej, niby nie tak wiele ale...
mygosia napisał/a:
Regula jest taka:
- okreslony procent biletow bardzo tanich
- potem biletow tanich
- potem nie tanich
- a potem drogich

takie coś jak napisałaś miałem gdzieś w pamięci bo kilka lat temu coś takiego czytałem w prasie, co prawda przez kilka lat mogła się polityka "tanich" linii zmienić
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Nie chce fifokowac, ale udzial lotow "polskich" w moim harmonogramie jest raczej niewielki... Wystarczy kupic ubezpieczenie i po klopocie...
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
A dla zainteresowanych tym tematem dodam jeszcze, że ceny na 3 dni przed wylotem jeszcze nieco wzrosły a na 1 dzień przed wylotem były po 99zł (+ opłaty oczywiście). Samolot był wypełniony tak pirazyoko w 60-70% - więc stąd ta obniżka.
kto mógł czekać do ostatniej chwili to trochę mniej zapłacił.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach