plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tuner telewizyjny - problem w Windows 7
Posiadam w komputerze tuner telewizyjny http://www.notonlytv.net/pl/p_lv8h.html . W Windows XP pracował bez problemów. Zainstalowałem Windows 7 64bit i zaczęły się schody.
Sterowniki tunera zainstalowały się poprawnie i system nie widzi problemów.
Gdy instaluję program Total Media, dostarczony z tunerem, obraz jest OK a dźwięk przypomina transmisję z pracy traktora.
Gdy chcę wykorzystać Media Center to dźwięk jest OK ale obraz jest słaby i cały czas drży.
Próbowałem instalować ChrisTV to da się uruchomić, obraz jest dobry ale nie ma dźwięku.
Jedyny program w którym jest dobry obraz i dźwięk to najnowszy DScaler (wersja eksperymentalna). Gra ale jest ten problem, że dźwięk ma opóźnienie około 1 sekundy w stosunku do obrazu.
Płyta główna to Gigabyte GA-G31M-ES2C (rev. 1.x), dźwięk z układu Realtek ALC883 na płycie głównej.

Czy macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
same drivery czy wdm też?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sterowniki dostarczone przez producenta http://www.notonlytv.net/pl/download_external.html
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Czasem tzw latencję dźwięku zmniejsza upgrade chipsetu płyty głównej. Skoro karta muzyczna jest zintegrowana z płytą główną - może to pomóc. W każdym razie nie zaszkodzi. 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mirekin napisał/a:
upgrade chipsetu płyty głównej

To zrobiłem. Sterowniki karty też instalowałem najnowsze ze strony gigabyte. Teraz jeszcze pobrałem najnowsze bezpośrednio od Realteka.
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
plwk napisał/a:
Gdy instaluję program Total Media, dostarczony z tunerem, obraz jest OK a dźwięk przypomina transmisję z pracy traktora.

Próbowałes "prawoklik" na ikonie TotalMedia i we właściwościach ustawic tryb zgodności z Windows XP?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze nie ale na pewno będę próbował.

[ Dodano: 2010-06-18, 18:47 ]
Przy uruchomieniu TotalMedia w trybie zgodności z XP nie wykrywa karty dźwiękowej więc ten sposób odpada. Oczywiście najnowsze sterowniki od Realteka też zainstalowałem.
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Miałem kiedyś do czynienia z podobnym problemem z tunerami HP i Pavilionami z Vistą. Na systemach 32bit nie było problemu, na 64bit ciął się dźwięk albo obraz. Problemu nie powodowały sterowniki, czy sprzęt ale brak jakiegoś codeca w 64bitowym systemie. Pomogła instalacja jakiegoś pakietu codeców ale to było dobry rok temu więc nie pamiętam zbyt dokładnie. Może to coś pomoże.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odinstalowałem kodeki 32bitowe, zainstalowałem 64bitowe - bez zmiany.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czasami może być konflikt z innym sprzętem albo softwarem/kodekami. Kodeki jednego "kłócą" się z kodekami drugiego. Niestety na tej informacji kończy się moja wiedza i nie wiem jak temu przeciwdziałać, gdzie szukać i jak rozwiązać zwłaszcza w 7mce, której czeluści wszelakich jeszcze nie odkryłem :roll: W menadżerze urządzeń nie ma jakiś wykrzykników czy innych błędów?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aha - zaglądałeś do zakładki "Dźwięk" w panelu sterowania? Pamiętam, że po zainstalowaniu miksera miałem problem z przydzieleniem sprzętowi odpowiednich ustawień (po prostu nie było słychać) i tam grzebałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W menadżerze urządzeń pokazuje, że wszystko jest OK. W innych programach/zastosowaniach nie mam z dźwiękiem problemów. Jedynie Total Media robi z dźwięku transmisję z pracy traktora. Jak pisałem wcześniej, w Media Center i w DScalerze dźwięk jest odtwarzany poprawnie (za wyjątkiem występującego czasem w DScalerze opóźnienia względem obrazu).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach