Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
a puentą testu będzie - ponownie - wiekopomne, nieco tylko zmodyfikowane stwierdzenie, że

Cytat
645D to aparat, ktorego nie można polecić nawet amatorowi
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No pewnie, co to za kit co nie jest zoomem, nie poleciłbym amatorowi 645d ;-)
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Poza tym bankowo "aparat odejmuje darka, czego nie tolerujemy".
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
matth napisał/a:
MacRayers, wiem, wiem.. Czekam aż optyczni o tym wspomną w teście zapominając nadmienić, o całej reszcie małych średniaków ;-)

Tak zupełnie przez przypadek :->

[ Dodano: 2010-06-25, 16:03 ]
Chłopaki, jak wy testowaliście tego 645D (a może tylko trzymaliście go w rękach), skoro opaczni napisali, że:
"Aparat był mocno przedprodukcyjny więc nie działały w nim wszystkie tryby fotografowania(...)"
rozumiałbym jeszcze gdyby działały nie wszystkie tryby, ale skoro wszystkie nie działały, to jak nim zrobić zdjęcia?
Masakra :roll:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
gebi napisał/a:
nie działały w nim wszystkie tryby fotografowania

W przedprodukcyjnym K7 "brokatowi" urypali pokrętło zmiany trybów, bo nie wiedzieli, że trzeba najpierw ten cycek na środku wcisnąć... teraz sytuacja chyba się powtarza :evilsmile:
P.S. Nie pamiętam, która redakcja popsuła K7 ale hipoteza z "opacznymi" mi pasuje :mrgreen: .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
gebi napisał/a:
wszystkie nie działały, to jak nim zrobić zdjęcia?
Normalka. Był przy tym Fafniak ? Był. No i popsuł. Jak zawsze. I jeszcze na łopacznych marudzi. :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To że opacznym cos nie działa albo działa inaczej niż innym to chyba norma?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak sama nazwa wskazuje. :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
matth napisał/a:
Phase One 65+ jest pierwszą i jedyną dupką w pełnej średniej klatce. Kosztuje około 40tys dolców + aparat ;-)

No też nie do końca, ale prawie, bo ma 53.9 x 40.4 mm ;-)

PhaseOne P65+ datasheet [pdf]
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
andrusz, już nie bądź taki aptekarz ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
matth napisał/a:
andrusz, już nie bądź taki aptekarz

matth, ale to znaczy, że "nawet PhaseOne P65+ za 40 000 USD też nie ma pełnej średniej klatki" :evilsmile:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Normalnie, całkowicie zignorowali moje pytanie:
Pentagram napisał/a:
Mam pytanie do osób zaproszonych: czy Pentax/Apollo/PiotrKorniłow zaprezentował jakąś aktualną "roadmapę"?
Wnioskuję z tego, że nie ma żadnej aktualnej.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Wnioskuję z tego, że nie ma żadnej aktualnej.
Nie ma. Ktoś tam przebąkiwał o dwóch nowych korpusach. Ale nic więcej. O FF cisza jak makiem zasiał.
Szkieł chyba tez żadnych nowych nie będzie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
No, wreszcie jeden porządny argawen dał mi konkretną odpowiedź. :->
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
argawen napisał/a:
O FF cisza jak makiem zasiał.
Szkieł chyba tez żadnych nowych nie będzie.

są 2 możliwości
a) albo nic kompletnie nie wiedzą
b) albo już obowiązuje NDA

z obu możliwości kompletnie nic nie da się wywnioskować ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
wreszcie jeden porządny argawen
Myślałem, że ktoś lepiej poinformowany da odpowiedź. nie dał, to rzuciłem plotkę zasłyszaną na tym spotkaniu.
opiszon napisał/a:
są 2 możliwości
Jest także trzecia możliwość. Nie będzie w najbliższym czasie korpusu FF i nowych szkieł. Tak po prostu.
Przynajmniej do małego obrazka.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
argawen napisał/a:
Jest także trzecia możliwość. Nie będzie w najbliższym czasie korpusu FF i nowych szkieł. Tak po prostu.

ona się wpisuje w pierwszą możliwość - nie wiedzą, bo nie ma o czym :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gebi napisał/a:
Chłopaki, jak wy testowaliście tego 645D (a może tylko trzymaliście go w rękach), skoro opaczni napisali, że:
"Aparat był mocno przedprodukcyjny więc nie działały w nim wszystkie tryby fotografowania(...)"
rozumiałbym jeszcze gdyby działały nie wszystkie tryby, ale skoro wszystkie nie działały, to jak nim zrobić zdjęcia?
Masakra :roll:
Tak, opaczni mieli tez problem z dynamic range i stwierdzili,ze aparat sie zawiesil. Masakra.
Aparat dzialal, mozna bylo robic zdjecia i podgladac na LCD. Brak mozliwosci zapisu na karte jest chyba oczywisty w sofcie o numerze 0.00, bo takie zdjecia nie sa miarodajne i maja wszelkie prawa byc niedoskonale. Jednak z naszych ogledzin wynikalo, ze calkiem ok ten soft radzil sobie z danymi z matrycy, wiec od produkcyjnego oprogramowania oczekuje chocby takich samych efektow i bedzie rewelacyjnie.

Czy aparat byl mocno przedprodukcyjny? - tego nie wiem. Moze Pentakowi odbije i zmieni mu np obudowe na rozowa, albo wstawi wymienny bialy grip :evilsmile: Jak slysze takie teksty w momencie, gdy aparat w .jp mozna kupić to mysle sobie: ignorancja lub zart.

Poniewaz w Europie body bedzie dostepne za kilka miesiecy firma nie przyslala jeszcze koncowego produktu, a prezentacja nie byla tak naprawde oficjalna premiera, tylko pokazowka przy okazji imprezy z KXem w roli glownej :!:
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
zaś 645d ma 44mm x 33mm

łożesz! ale kicha... to jak zaniosę z niego zdjęcia do empiku do wywołania, to mi paski po bokach odbitki 10x15 zrobią i będę je musiał później nożyczkami obcinać? no i na dzwonek mi taki aparat?!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach