MasterOfPuppets  Dołączył: 05 Paź 2021
Cześć wszystkim. Zaczynam swoją przygodę, ale już widzę, że dobrze trafiłem :-)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
MasterOfPuppets, Witaj :mrgreen: :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
MasterOfPuppets napisał/a:
Cześć wszystkim. Zaczynam swoją przygodę, ale już widzę, że dobrze trafiłem :-)

Akurat. Już pewnie szukałeś, tutaj i gdzie indziej, informacji na temat "co zamiast pentaksa, bo z tym AF-em to nie da się żyć. :mrgreen:

Witaj u nas! :-)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Marek, ej nie jest tak źle.. Mogło go w ogóle nie być :mrgreen: :evilsmile:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Pentax will twist your mind and smash your dreams. 8-)

Zapraszamy na ciemną stronę mocy (po tym, jak padnie mechanizm sterowania przysłoną). :evilsmile:
 
bialek  Dołączył: 13 Paź 2021
Cześć, dzięki za przyjęcie na forum :-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Cześć, zapraszamy serdecznie :-D
 
karl1970  Dołączył: 01 Lis 2021
Witam wszystkich forumowiczów. Kontakt z fotografią amatorską mam od początków lat osiemdziesiątych.
Tradycyjnie lustrzanki made in CCCP i DDR.
Obecnie fotografuję Canonami analogowymi.
Kilka dni temu otrzymałem w spadku dwa korpusy PENTAX-a , Z-70 i k200d, oraz kilka obiektywów.
K200d to mój pierwszy kontakt z fotografią cyfrową.
Pozdrawiam. Karol.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
karl1970, witaj po ciemnej stronie mocy. Tu znajdziesz wielu zwolenników analogów i niemniej użytkowników cyfranek, do wyboru, do koloru.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj Karolu. Instrukcja do Z-70 już poszła na Twojego e-maila. <edit - reklamowanie obcych forów :-P >
Krzysztof
 
karl1970  Dołączył: 01 Lis 2021
powalas dziękuję Ci serdecznie. Podstawowe funkcję opanowałem na tzw. czuja, ale np. reczne ustawienie iso bez instrukcji było by trudne.
Chyba się polubimy z Z-70 chodź to amatorski korpus. Obiektyw 35mm f2,4 na analogu jest rewelacyjny. Pozdrawiam.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
karl1970, używałem takiego a później moja żona i powiem, że pomiar w tym korpusie jest rewelacyjny pomimo tego iż jest tylko dwupolowy. Wszystkie negatywy i nawet slajdy były w niemal 100% naświetlone w punkt. Życzę miłego i skutecznego używania. Tak mimochodem dodam, że aby wstawić w odpowiedź nick do którego się odpowiada to wystarczy na niego kliknąć lewym klawiszem myszki. :-)
 
karl1970  Dołączył: 01 Lis 2021
Moją żonę jak nauczyłem fotografować Kiev 88 to nie chce nawet słyszeć o małym obrazku.
Mam lżejszą torbę w plenerach od niej, ale jej krajobrazy są lepsze. :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
karl1970, :-D :-B
 
marzar  Dołączył: 23 Wrz 2021
Cześć,

Za mną 40+ wiosen i tak się jakoś złożyło że dopiero pół roku temu zacząłem świadomie robić zdjęcia. Wcześniej jakoś się specjalnie nad "pstrykaniem" nie zastanawiałem. W 2008 roku, kiedy urodziła mi się córka, wszedłem w posiadanie, drogą kupna, pierwszy poważniejszy aparat fotograficzny Pentax K200D i wstyd się przyznać 99,99% zdjęć wykonanych tym aparatem zrobiłem na "zielonym programie". Dopiero pół roku temu znalazłem na youtube kilka filmów traktujących o fotografii i mnie to wciągnęło. Do standardowego KIT owego obiektywu dokupiłem 35 i już myślę o kolejnych zmianach... (chodzi za mną używane body K3II) Wcześniej robiłem jakieś zdjęcia analogowymi aparatami, "smiena" "zenit". W erze fotografii cyfrowej przeszły przez moje ręce jeszcze takie modele jak Canon PS A60, Sony DSC-W12. Na razie czytam, dużo czytam i coś tam próbuje fotografować. Myślę że przyjdzie kiedyś taki czas, że zacznę zadawać pytania.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj, baw się dobrze.
 
Olpiao  Dołączyła: 15 Lis 2021
Hej :-)

W końcu, po wielu miesiącach "czajenia się" na kupno aparatu, stało się! W ramach urodzinowego prezentu dla samej siebie kupiłam swój pierwszy aparat. Na początek używka - Pentax k-r z kitowym obiektywem, ale coś czuję, że na tym się nie skończy. Do Pentaxa namówił mnie tata - forumowy @galex :-)

Jestem mamą dwójki maluchów, więc większość zdjęć będzie z nimi w roli głównej, choć mam nadzieję rozszerzyć tematykę. Dzieci mam zawsze pod ręką i na razie ćwiczę na nich ;-) Czy mi wychodzi można podejrzeć we wspólnym wątku taty i moim - https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=52960
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj i baw się dobrze. :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj. Rozrasta się rodzinnie to nasze forum.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Olpiao, hej! :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach